SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

GoDaddy hosting - мнения?

Re: GoDaddy hosting - мнения?

Не знам как да ти отговоря, защото вторият ти въпрос всъщност отговаря на първия. Да, базите с правилния енкодинд и колации, както се вижда от предния ми пост, и след като това е достатъчно, къде е проблемът?

Не само БГ доставчици съм ползвал и никъде не съм имал проблем - FatCow, Bluehost, Hostgator. Б*х тия дифолтни настройки, дето само татенцата ги имат.

БТВ, с cp1251 имаше същите проблеми, ако това има някакво значение за темата.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Проблема с кодировката на базите данни е принципно в mysql тъй като при инсталация по подразбиране кодировката както за конекции, така и за създаване на бази данни е utf8. Тъй като админите в Godaddy също не са си направили труда да го променят примерно на utf8, се получава проблема.

Както беше отбелязано по-горе, за да е наред кодировката, на WP му трябват 2 неща:

1. конекцията да е utf8 (това от WP си го задават в кода)
2. таблиците и полетата да са utf8.

Второто явно не си го задава WP и се ползва това по подразбиране и съответно се получава проблема с разглеждане на базата в phpmyadmin. Освен визуалния пробмем, ще има и проблеми при евентуално възстановяване на базата от бекъп, тъй като бекъпа също излгежда така.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Аз съм много НЕдоволен от съпорта им, абсолютно некомпететна работа и изключително флегматични и бавни типове.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Тъй като админите в Godaddy също не са си направили труда да го променят примерно на utf8, се получава проблема.
С други думи - има проблем с кирилицата при татенцата и проблемът е техен или...?
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

@bgkulinar проблема не е фрапиращ и който знае как да си го оправи става за 5-10 мин

задава се utf8 На базата примерно ако кодировката ти е utf8 и си готов

едит:грешка сори :) говорим за различни неща горното да се зачита само ако в сайта ти излизат маймунджалъци :)
 
Последно редактирано:
Re: GoDaddy hosting - мнения?

С други думи - има проблем с кирилицата при татенцата и проблемът е техен или...?

Сърди се на mysql.com за това, че по default са оставили енкодинга на utf8. Godaddy са оставили настройките както са по default. Както са направили и повечето чуждестранни хостинг доставчици.

Както ти казах, скриина който си постнал не показва всичко, а само част от картинката. Не си показал енкодинга на базите - показал си само енкодинга на връзката, което на е достатъчно. По-горе ти написах местата, където се задава енкодинга.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Всъщност на скриншота съм показал енкодинга на базите, но за връзката си прав. И с малко помощ от Драго, който предложи да се сложи define('DB_CHARSET', 'utf8'); във wp-config.php всичко става наред.

Продължавам да твърдя, че да оставиш уебмастърите да вършат работата на системните администратори е липса на професионализъм от страна на хостинга.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

А каква е далаверата да се хоства "навън", освен ако кажем сайтовете ви са там, където са и клиентите?
Примерно този форум често ми работи значително по-бавно от други, които са хостнати в БГ и е малко дразнещо от потребителска гледна точка.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Навремето, когато го купувах бяха единствените, които предлагат неограничен трафик, а блогът ми е единствения бг сайт на този хостинг.

Още една причина, поради която не препоръчвам татенцата
You cannot update because WordPress 3.2.1 requires PHP version 5.2.4 or higher. You are running version 4.4.9.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

GoDaddy единствено за домейни, не и за хостинг!
Наскоро ми се наложи да прехвърлям хостинга (файлове и база) от сървър на GoDaddy в щатите пак на техен сървър в Европа. Писах им с въпрос как да стане това и те ми пратиха 8 страници инструкции, като освен цялото архивиране и копиране, трябвало сайта да бъде долу за няколко дена!?.
Сигурен съм, че много други хостинг доставчици просто ще направят прехвърлянето по служебен път и то бързо и безплатно.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Навремето, когато го купувах бяха единствените, които предлагат неограничен трафик, а блогът ми е единствения бг сайт на този хостинг.

Още една причина, поради която не препоръчвам татенцата

това от кога е? В момента съм с 3.2.1 на безплатния хостинг при тях
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Да не отварям нова тема, някой ползвал ли е хостинги на mochahost, bluehost и 1and1? Имате ли други предложения за евтин споделен хостинг с добър съпорт извън БГ?
 
Re: За: GoDaddy hosting - мнения?

Re: За: GoDaddy hosting - мнения?

а защо да не отвориш друга тема като си далеч от сегашната?
страх те е или какво?

Идеята ми беше да привлека вниманието на колегите, които не са доволни от годеди (или тези, които са чели тази тема от началото) и са намерили нещо по-добро от това, което предагат татенцата, по потношение на съпорт и т.н. Признавам с***** е дали трябва да е в тази тема или не, но друга ми беше идеята. Това, което не разбрах е имаш ли мнение по въпроса или го написа ей така коментара?
 
Re: За: GoDaddy hosting - мнения?

Re: За: GoDaddy hosting - мнения?

по въпроса за godaddy хостинга имам мнение. засега съм доволен. а ти по темата имаш ли мнение или го написа ей така да има

Колега кажи какъв ти е проблема за да ти помогна. Не мога да разбера защо се заяждаш. Отказвам да влизам в конфликти. Имаш официалните ми извинения за причиненото неудобство.
 
За: Re: За: GoDaddy hosting - мнения?

За: Re: За: GoDaddy hosting - мнения?

Google

ако ще питаш нещо свързано с темата питай. ако ще питаш нещо друго си отвори тема. хората, които ги интерисува темата, каквато и да е тя ще погледнат и ще пишат. ако не няма и толкова. затова има теми за да се знае за какво става въпрос
 
Хостинг в GoDaddy!

Хостинг в GoDaddy!

Някой ползва ли хостинга на GoDaddy? Има ли по-евтини решения за регистрация на домейн и хостинг в чужбина? Става въпрос за обикновен сайт тип списание.
 

Горе