SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google наказание след malware. Съвети?

Илиев

Well-known member
Преди две седмици един от WP сайтовете ми беше полазен от някаква гадина, с която се борих 3-4 дни. Още на първият ден сайтът започна да се появява като attack site в Google резултатите, но след окончателното изчистване, пуснах заявка за преразглеждане и Google махнаха attack предупреждението. През това време и през следващата седмица, сайтът нямаше промяна в позициите (първа страница по десетина фрази).

Седмица по-късно сайтът изчезна от първите 100 резултата и така вече няколко дни. Из Google форумите прочетох съвет от техен служител за подаване на reconsideration request след случаи на malware, но резултат за сега няма.

Някой може ли да даде съвет за следващите ми действия? Интересуват ме подобни случаи - наказание след malware... връща ли си сайта позициите, след колко време разглеждат молбите и т.н.

Имам няколко варианта:

1. Да чакам неопределен срок време и да се надявам да преразгледат наказанието (свързано с големи загуби).

2. Имам същият паркиран .com домейн. Да копирам ли старият сайт на новия домейн + редиректи? Дали това маха подобни наказания?

3. Изграждам изцяло нов сайт на .com домейнa, по същата работеща формула, а старият го оставям докато някой ден му махнат наказанието.

Благодаря за всички отговори, но моля да са по конкретният казус - наказание след malware. Други наказания (спам, копирано съдържание и т.н. ) не ме интересуват.
 
Последно редактирано:
Re: Google наказание след malware. Съвети?

И при мен имаше наказание на един сайт след iframe injection със закъснение, след като вече го бях махнал. След 2 седмици се оправи напълно.

Не съм писал на Google нищо, сам се оправи.
 
Последно редактирано:
Re: Google наказание след malware. Съвети?

на clubs1.bg преди година-де имаше подобен случай. махнаха предупреждението след рикуеста (след като бяхме махнали гадината), но след това постепенно PR-а падна от 5 на 2. Не съм сигурен, че това е причината, но общо взето не виждам друга... В серпа всичко си е както преди атаката
 
Re: Google наказание след malware. Съвети?

Дали наказанието е свързано с малуеъра?

Няма как да съм сигурен, но преди това не съм променял нищо по сайта или по методите за оптимизация. Единствено извънредно събитие беше малуеъра.

И при мен инфекцията беше iframe injection с линк към вече блокирани ко.цц сайтове.

Ето описание на атаката, ако някой се сблъска с подобен проблем. Гадината е нова и доста упорита:

http://blog.unmaskparasites.com/2011/03/02/versatile-cc-attacks/
 

Горе