SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google наказва директориите за статии?!

Re: Google наказва директориите за статии?!

Съгласен съм с @muslim, това препоръчах и в блога на @Virosss.

Гугъл отдавна са им вдигнали мерника на директориите за статии. Забелязвам, че повечето са с орязан PageRank. Примерно моята Axeny е -2 от години, реално има ранг 4.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Той, този PageRank е като да чакаш писмо от мъртвец (или косъм от костенурка :D) ... Вече забравих кога беше последния ъпдейт. Според мен ранкига на домейна и/или на произволни статии ако е добре, няма място за притеснение :)
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Добре, но по тази логика EzineArticles, Squidoo и някои подобни защо са с PR8 и т.н.? Може би се прекалява с линковете? 2 линка в подписа не е ли достатъчно? Имам статии в няколко английски дир. които все още не са индексирани /поствани са преди 2 месеца/? Не е ли по-добре да се създадът тематични директории, да кажем медицина, туризъм, забавления, сео, мебели.....?
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Може би трябва да се постват и чат пат статии без линкове :/
А относно тематичните, то у нас малко трудно ще е. Доста ще са празни.
А за езинето според мен правилата са други. Гугъл гледа различно на сайтове с много линкове. Там са други правила според мен.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Щом вече започват и ръчно да се намесват резултатите не виждам смисъл в нищо вече аз :p
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Това хубаво ли трябва да е :)

Има шанс да затвори устата на някои хора, които си мислят, че са открили топлата вода.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Ето какво имам отпреди месец и нещо:

"We received a request from a site owner to reconsider http: site.com/ for compliance with Google's Webmaster Guidelines.
Previously the webspam team had taken manual action on your site because we believed it violated our quality guidelines. After reviewing your reconsideration request, we have revoked this manual action. It may take some time before our indexing and ranking systems are updated to reflect the new status of your site.

Много ми харесва идеята за ръчна проверка:)
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Ето какво имам отпреди месец и нещо:

"We received a request from a site owner to reconsider http: site.com/ for compliance with Google's Webmaster Guidelines.
Previously the webspam team had taken manual action on your site because we believed it violated our quality guidelines. After reviewing your reconsideration request, we have revoked this manual action. It may take some time before our indexing and ranking systems are updated to reflect the new status of your site.

Много ми харесва идеята за ръчна проверка:)

За какъв сайт става въпрос? На какъв език е? Може ли линк?
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Едно питане, като казвате че дадена директория е паднала в СЕРПа, за коя дума при търсене става въпрос?
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Сайтчето е на български, а беше наказано заради собствената ми глупост (неопитност) - бях използвал доста тагове, които се дублираха с категориите; и за да е по-пълна картинката, бях сложил плъгин за категория=поддомейн, та се сдобих с яко дублирано съдържание:)
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Сайтчето е на български, а беше наказано заради собствената ми глупост (неопитност) - бях използвал доста тагове, които се дублираха с категориите; и за да е по-пълна картинката, бях сложил плъгин за категория=поддомейн, та се сдобих с яко дублирано съдържание:)
И при мене яко пищи за дублирано съдържание - тагове=категории... Реших въпроса, като таговете ги направих в множествено число :) а категориите в единствено - car / cars
Но много интересна ситуация, ръчно са го проверили и са те баннали, и после се извиняват едва ли не, и махат бан-а?
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Може да ги кръстим guest блогове и да се слагат линкове в подпис (поле за автора). Това дали ще помогне?
Или пък просто са направили проблем за платените статии и не е нужно нищо да променяме.

Ако прочетеш внимателно правилата на гоогле и ако някога публично си продавал линкове ще разбереш че е само заради платените статии. Може и да махнете може би публично описаните правила как може да се поства, за какво и кой - ако в тях е написано например "публикувайте в нашия сайт за да си покачите класирането в гоогле" или "може да публикувате до 2-3 линка към сайта си" това може да доведе до проблем.

Такива текстове има на милиони сайтове и едва ли всички те ще имат проблем, но веднъж накажат ли те - махай всичко за да си сигурен че ще се оправи. Вероятно и сайта е попаднал в полезрението на редактора след репорт - няма иначе как да се огледат само в един от всички подобни.
 
Последно редактирано:
Re: Google наказва директориите за статии?!

@pepi7543
Само да уточня че аз нямам никакъв проблем в момента. Малко подвеждащо съм говорил в първо лице. Говорех за проблема на автора на темата.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Гугъл явно яко влага усилия да се бори с ресурсите на SEO-тата за link-building-а.

В повечето случаи, директориите за статии имат спиннато съдържание, което се разпознава като уникално, стига да е направено добре. На гугъл им е ясно, че една спинната статия изисква време, но по-малко време и ресурси от оригинално и уникално съдържание, а ефекта е същия - имаш много линкове с нея от различни сайтове. Това разваля тяхното виждане, за натурално и неавтоматизирано билдване на връзки.

Замислете се и колко от нас в личните си блогове, линкват във всяка статия по 3-пъти чужди източници...

По някое време нищо чудно, директориите за статии да се транформират в профилирани блогове, които по никакъв начин да не изглеждат като директории, а информацията затова, че са директории да се предава по мейли.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Колеги, както обещах в началото, ще пиша при някакво развитие...

Сайта вече няма наказание, въпреки, че след пускане за преразглеждане не получих отговор, а само наказанието беше премахнато ( явно ).

Единственото което промених е, премахване на страницата в която предлагах писане на публикации от авторите в директорията за статии, тоест, смело напред, за сега няма да го отнасяме, но е добра идея да не предлагате в директориите си каквито и да е платени услуги свързани с SEO.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

супер! :)
но не пречи да се обърне внимание докато е време на ценните идеи и изводи, които се дадоха в тази дискусия:

1. трансформиране на директориите за статии в един вид не много тясно специализирани, но все пак тематично профилирани блогове
2. информацията за тези ресурси да се внимава как се оповестява, за да не се наложи в един момент да се праща само по имейл
3. в директориите за статии да се изчисти основно всяка една информация съдържаща "мръсни" думи като платени линкове, платени услуги, платени статии итн
4. да не се публикуват статии само с точно по 3 линка към външни ресурси ... а да има в някои и по повече, в други от същия автор и по-малко
:)
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Аз си мисля в моята да въвеждам да не може да се слага повече от един линк към един и същи домейн. Според вас добра идея ли е?
Също няма да е лошо един от линковете да е към авторитетни сайтове по темата или пък да има статии без никакви линкове (които аз ще трябва най-вероятно да добавям), но по тези въпроси не съм мислил как да го въведа.
 

Горе