SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google тества преглед в SERP

Re: Google тества преглед в SERP

То ти стига да са топ10 от всяко ключово търсене...

Или ще го правят по време на посочване. Така няма да има ненужно обработени снимки. Но пъм ще има забавяне.
 
Re: Google тества преглед в SERP

LinkExtend този мисля ама тумбинала може да се изключва че иначе товари яко :)

Имаше едни плъгини за лисика преди време. Доста е досадна тази функция.

Лафа за "смъртта на сателитите" ми хареса :D
 
Re: Google тества преглед в SERP

Предполагам, че ще го оставят само на ниво визуален преглед (preview) на дадената страница. Пригответе се за новите трендовете в уеб дизайна през '11 и '12 година: Атрактивно написани заглавия. Драстично увеличени шрифтовете на заглавията и внимателно подбрани снимки.
 
Re: Google тества преглед в SERP

Те вярно че имат големи сървърни ресурси, но да снимат всички страници в мрежата...?

"Вин Дизел даунлоуднал целия интернет и го принтирал, за по-сигурно."

Или беше Чък Норис ?

И те(Google) така.
 
Re: Google тества преглед в SERP

Забелязвате ли, че последните дни Google тотално промени схемата за показване на двойни резултати. Мислех, че е някакъв глупав експеримент, който си правят само с мен, ама явно не, защото трафикът ми по "работа в софия" здраво скочи (преди бях на 1+8 място, вижте сега какво стана) - пълна глупост - не мога да разбера с какво ще помогне на потребителя 2 резултата от един сайт поотделно? Та аз за всяка ключова дума ще си правя по 2 страници в сайта и ще става пълна манипулация (на едната линкове не и трябват да излезе, щом има друга да се присламчи към нея ;D)
 
Re: Google тества преглед в SERP

Абе скоро гледах представяне на някой от "супер придобивките" и там казаха само за 2010 има 100 промени и новости в Гугъл. И целта им е освен бързо предоставяне на резултати, бързо въвеждане от потребителя на търсените фрази/думи това с превютата е явно от стратегията да съкратят на посетителите времето, за което се зареждат сайт от 1..N , но не виждам как не нарушават авторските права по такъв начин ако те го направят ще скрапна целият свят ей :)
А най-притеснителното щом превюто е отдясно на мястото на рекламите ...... къде ще са рекламите ...най-вероятно първите 5 резултата и те ще са без превюта :)
 
Re: Google тества преглед в SERP

Ужас е това потребителя ще си ходи само нагоре надолу в SERP и ще си избере най-шаренката страница. Може би требва да слагаме голи каки независимо от останалия контент :)

Единствената ми надежда е да им спаднат резултатите от
AdWords и да се откажат :mad:
 
Re: Google тества преглед в SERP

A за този SERP какво ще кажете :)
Картата е изкарана настрани, за да може резултатите от нея да наподобяват натуралните :)
 

Прикачени файлове

  • google.jpg
    google.jpg
    20.1 KB · Преглеждания: 0
Последно редактирано:
Re: Google тества преглед в SERP

Въведоха доста нови промени за кратко време.

За момента, най-много ме дразни търсенето по местоположение. Дори предложенията са сведени до самия град и градовете в областта. А най-лошото при него е, че няма начин за изключване...
 
Последно редактирано:
Re: Google тества преглед в SERP

Зависи от нишата Иво, за някои неща промените са дори добри. Гугъл, колкото и да се опитват, не могат да обхванат всичко. Аз се стремя да заобикалям техните интереси и така гледам да правя нещата, че хем да не ми пречат, хем да имам някаква полза от нововъведенията им. Замисли се каква им е основната цел, накъде дърпат трафика и помисли как и ти да присъстваш по някакъв начин, когато посетителя отиде там. Според различните ниши и начините са различни.
 
Последно редактирано:
Re: Google тества преглед в SERP

мен ме дразнят и картите и изображенията..ама.. кво да се прави. :)
 

Горе