SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google ще бъде secured? (HTTPS)

За: Google Analytics - Traffic Sources - Not Provided?

За: Google Analytics - Traffic Sources - Not Provided?

Еми то по темата има много статии и спорове в нета. Ако искаш чети :). Казват, че е за да защитят данните на потребителя, обаче тези данни четох, че ги показвали на хората дето ползват adwords. Тоест уж ги крият, ама ако им плащаш в adwords можеш да ги видиш. Така че предполагам че целта е да се ползва повече Google акаунта от нормалните потребители за им са скрити данните и същевременно да се ползва и повече adwords пък от уебмастърите, които искат да ги видят.
 
За: Google Analytics - Traffic Sources - Not Provided?

За: Google Analytics - Traffic Sources - Not Provided?

Хмм.. поредната тъмна страна на чичо Гошо. Много благодаря за инфорамцията, Ску. :)

Иначе относно AdWords - и той не е никак точен като цяло, не е хубаво човек да му се връзва за конкретните бройки. По-скоро само коя дума от коя е по-търсена и нищо друго.
 
Re: Google ще бъде secured? (HTTPS)

Сори, ама не те разбрах :)

Финален куршум в главата на всички каунтъри, освен аналитикс (сигурен съм че ще измислят как при него всичко да е наред).
Все още не са го фикснали, тяхната...
 
За: Google ще бъде secured? (HTTPS)

За: Google ще бъде secured? (HTTPS)

Според мен е поредната простотия на гугъл още повече ни усложняват живота... :D
 
Google analytics и "keyword not provided"

Google analytics и "keyword not provided"

Открай време всички броячи взеха да се развалят, и за уникални посещения и за всичко като цяло. Даже вече и на google analytics не мога нормално да разчитам. Проблема е не само и при мене... При органичния трафик когато поискам данни за ключовите думи, един брояч ми казва [secured search], друг (keyword not provided). Не мога да разчитам на WMT да показва кл. думи, при положение че не е real-time или поне да се обновява през час. Вие срещали ли сте този проблем и решение има ли? :(
 
Скрити ключови думи ...

Скрити ключови думи ...

Здравейте !
Какво правим с "Keyword not defined" ?
Аз от къде да знам по коя ключова дума е достигнат сайта ми ?
Това изглежда ще стане масово явление. Google ги крие за юзърите които са логнати в него.
Както и най-новата версия на Firefox!
Това ми обърква сметките :confused:
 
Re: За: Re: Google ще бъде secured? (HTTPS)

Re: За: Re: Google ще бъде secured? (HTTPS)

След ровене в мрежата се оказа, че ако сайтът който приема посещенията е нa https, $_server['http_referer'] няма да бъде празна т.е. ще си работи нормално тракването. Е, вярно, че трябва да се плаща за сертификат и да се прави редирект, но ползите като че ли ще са повече от негативите.
почна се (not provided) яко.
Това решение със сертификата дали работи?
За съжаление номерът със сертификата НЕ сработва за analytics. За други каунтери не мога да кажа, но като гледам awstats май и там нещата не са особено обнадеждаващи.
 
За: Re: За: Re: Google ще бъде secured? (HTTPS)

За: Re: За: Re: Google ще бъде secured? (HTTPS)

това си беше ясно.

Другите инструменти няма как да дадат информация, която се реже от самия реферер.
Adwords.
 
За: Google ще бъде secured? (HTTPS)

За: Google ще бъде secured? (HTTPS)

Oт няколко дни тайно и полека всички http гугъл търсения се пренасочват към https. Честито на печелившите. Скоро аналитикс ще стане ненужен инструмент.
 
Re: Google ще бъде secured? (HTTPS)

Не съм много запознат със сертификатите, но има и безплатни, поне аз приложих един за ФБ, защото ми изиска защитено УРЛ и търсих някакъв евтин вариант а се оказа че имало и безплатни
 
За: Google ще бъде secured? (HTTPS)

За: Google ще бъде secured? (HTTPS)

Toва по какъв начин е свързано с темата? Има сертификати и по 20 лв.
 

Горе