SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google ще сменя съществено алгоритъма за търсене

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Аз не виждам съществени разлики в SERP-а, с изключение на това, че в новата версия един от сайтовете ми, който е първенец в нишата си, тотално липсва.
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

при мен пък все си седи
Please try your search again in a few hours.
We are upgrading elements of our data center. The Caffeine sandbox should be available for searching again in a few hours.
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

при мен пък все си седи
Please try your search again in a few hours.
We are upgrading elements of our data center. The Caffeine sandbox should be available for searching again in a few hours.

http://twitter.com/mattcutts/status/3282343423
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Google ще сменя съществено алгоритъма за търсене
Всъщност пренаписват методиката на индексиране. Т.е. формално нищо не сменят по алгоритъма за търсене и даже Матттю си казва в прав текст че се стремят да запазят същите резултати. Естествено в процеса се случва нещо да пренапишат погрешно или обратно да коригират бъгове, което вече води до промени.
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Някъде бяха споменали, че щели да сливат реалните с платените резултати в тази новата версия, с цел да се обезсмисли SEO-то. Предполагам това са глупости, но въпреки всичко се притеснявам да не направят някоя глупост.
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Ще стане доста л..но ако слеят платените с реалните - това ще даде право на големите да са винаги големи, а малките винаги малки :) Но ще гледаме и няма смисъл да се плашим от нещо което се мъчат от както ги има - да ни прецакат :)
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Някъде бяха споменали, че щели да сливат реалните с платените резултати в тази новата версия, с цел да се обезсмисли SEO-то. Предполагам това са глупости, но въпреки всичко се притеснявам да не направят някоя глупост.
Те формално платените са си най отпред така или иначе. Смесването обаче води до два доста големи проблема:
1) Не е законно без да се промени цялото представяне на гугъл.
2) Имиджа на гугъл за "честна" среда пропада тотално. А това е може би основната причина да търсим при тях все пак...

Така, че вероятността за смесване на резултатите така, че да не може да се различи кой е платен и кой не, не е никак голяма.
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Незнам какво са променили, но повечето ми статии скачат с по няколко позиции на горе :cool:, браво на Google :D
Е някои страници падат с по 1 позиция други се запазват, но определено няма да имам проблеми с новия алгоритъм ;)
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Ето от тук може лесно да установите разликите между google и обновената версия на google алгоритъма - "Caffine": http://cartercole.com/googlevsgoogle.html

Но, както вече ви е известно тестовата версия на google caffine няма да работи до четвъртък, така че до тогава няма да може да направите сравнение.

Макар че аз от два дена усещам промени в serp-а на google, което пък ме навежда на мисълта, че те вече може да са започнали процедура по вмъкване на обновения алгоритъм!
 
Последно редактирано:
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Аз не виждам съществени разлики в SERP-а, с изключение на това, че в новата версия един от сайтовете ми, който е първенец в нишата си, тотално липсва.

..здравей, интересесува ме възвърна ли ти се сайта

при мене се случеи следното сайта изведнъж ми изчезна от резултатите на думата "хранителни добавки" забелязвам че с google caffine излиза а с нормалния гугъл вече го няма в резултатите, ..някаква идея ?!?!
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Здравейте,
Аз от онзи ден забелязах, че индексираните страници са ми се увеличили около 5 пъти. Позициите са се мраднали на горе по основната ключова.
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Здравейте,
Аз от онзи ден забелязах, че индексираните страници са ми се увеличили около 5 пъти. Позициите са се мраднали на горе по основната ключова.

..това може да се дължи на много неща
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

..другото което забелязах по моя сайт че в офиса сайта ми го няма в резултатите по дадена ключова дума (трия кеша, ..разбира се на браузера) а в къщи (на друг интернет доставчик съм там) сайта се появява на 3-то място ?!?!? ...шах
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Нормално - персонализирани настройки, различни ДЦ, (вероятен) гугъл денс, различен адрес на гоогле (цом, цо.ук, бк и т.н) - стотици фактори.
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Нормално - персонализирани настройки, различни ДЦ, (вероятен) гугъл денс, различен адрес на гоогле (цом, цо.ук, бк и т.н) - стотици фактори.


допреди 2 дни всичко си беше наред и в офиса, (персонализирани настройки - трия кеша преди да гледам SERP-a) и на двата компътъра търся от google.bg
....сайта си беше и в къщи и в офиса 3 месеца на 2-3 място изведнъж вече 2 дни изчезна от резултатите на дадена ключова дума от 3-то място.
В офиса (допреди 2 дни си беше на 3-то място) ...според мене или нещо може би е от интернет доставчика или ..незнам и аз какво, ..да предположим някакъв ГУГЪЛ ДЕНС - ама точно когато на единия компютър излиза на 3-то място веднага (моментално се проверява на другия компютър и дам го няма в резултатите)
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Персонализираните настройки разкарал ли си ги? Кешът няма общо.
 
Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Re: Google ще сменя съществено алгоритъма за търсе

Персонализираните настройки разкарал ли си ги? Кешът няма общо.

да спрял съм ги, дал съм ги на ПАУЗА, и съм изтрил всички посещавани страници досега (..значи не е от това)

проверявам от тука цък и си ми излиза че съм на 3-то място на ключова дума "хранителни добавки"
 
Последно редактирано:

Горе