SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google +1

nikkola

Member
От тази вечер тръгна програмата Google плюс едно. Това е бутончето харесва ми по гугълски. google.com/experimental/ На този адрес може човек да се включи в експеримента. Аз лично изобщо не го харесвам това, ама мен никой не ме пита :D, вие какво мислите?
 
Re: Google +1

Интернет пространството изпростява все повече....остава да сложат и иконка за "Семеен статус" на сайтовете. :mad:
 
Re: Google +1

Че то това нещо превръща Google в една социална мрежа направо :). Можело да се слага и по сайтове някакъв бутон. Май идеята е да се конкурира like на фейсбука :p. Кога ли ще стане SEO фактор това +1 :).
 
Re: Google +1

от известно време гледам, че го няма персонализираното търсене, поне това е добре :)
 
Re: Google +1

Това заприличва на нещо между фейсбук и свежо.
Интересно дали ще влия в класирането и дали ще замести онези стрелкички за предвижване нагоре и надолу в резултатите.
 
Re: Google +1

Нещо много социални взеха да стават нещата :D. Първо се появи социалния фактор в SEO-то, сега експериментират (все още) с това "нещо". Интересно на къде отиват нещата :).

Отиват на нормални гранииц (стига да не се злоупотребява с манипулирането на този бутон) - социалния фактор си е много добре, нали се правят сайтове за потребители, а не сайтове за търсачки. Сещаш се ако на 1-ви резултат има само 4 положителни гласувания, а на 7-ми резултат в SERP има 4000 положителни гласувания, на кой ще кликне първо потребителя.....
 
Re: Google +1

Сещаш се ако на 1-ви резултат има само 4 положителни гласувания, а на 7-ми резултат в SERP има 4000 положителни гласувания, на кой ще кликне първо потребителя.....[/QUOTE]
На първия :)

защото срещу първия - иван, пейчо, славейчо и нели
срещу седмия - mao xing, chee lee и прочие индийци :D
 
Re: Google +1

Сещаш се ако на 1-ви резултат има само 4 положителни гласувания, а на 7-ми резултат в SERP има 4000 положителни гласувания, на кой ще кликне първо потребителя.....
На първия :)

защото срещу първия - иван, пейчо, славейчо и нели
срещу седмия - mao xing, chee lee и прочие индийци :D[/QUOTE]

Аз затова написах "Стига да не се злоупотребява", нали Google са идеалисти - за чист и неоспамен Интернет, да си решават проблема с бутона, както си решават проблема с други опити за манипулиране.
 
Re: Google +1

Аз също се присъединих, но не виждам бутона, изпускам ли нещо?
 
Re: Google +1

Аз също се присъединих, но не виждам бутона, изпускам ли нещо?

И аз така, ама лошите батковци искат само те да гласуват и затова не ни казват :)
 
Re: Google +1

Аз също само гледах информацията, не съм се присъединявал.

Новото СЕО ще е "Как да натрупаме повече харесвания на сайта си!" и се почва - аз ще ти докарам фейсбук страница с 325 859 потребителя, които ще ти харесат сайта и т.н.
 
Re: Google +1

твърде лесно за манипулиране

Фишкин поне е оптимист и каза, че нямалко да се абюсва лено, но едва ли мисли за всичките софтове, които ще излязат. Ауто рег Гугъл акаунт с опция за равномерни лайкове, проксита и прочие и ще стане едно нищо :)
 
Последно редактирано:
Re: Google +1

Идеята е добра и според мен няма нужда да влияе на класирането - не е това целта. Целта е да видиш познато име отдолу и да цъкнеш на връзката. Тогава вече ще влияе, защото броят на хората, които ти кликат на снипета има значение, но трябва да са познати лица, както вече казах. Така че трудно ще се манипулира ;)

Нямам търпение да пуснат и бутон за сайт.
 

Горе