SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

google adsense - абсолютна подигравка

vb2005

New member
Здравейте,

Искам да споделя с вас и да питам дали и при вас е така - примерно имам сайт за ел търговия - супер таргетирани потребители най-вече от БГ. Гледам си сега един от каналите за реклама - 60 клика и приход 16 цента! З а целия сайт - средно по 200 клика на ден и 1 - макс 2 долара приход - за мен това е жива подигравка - от друга страна е абсолютно невъзможно аз да застана от другата страна - в смисъл аз да плащам по долар за 200 уникални супер таргетирани посетителя. Ясно че една част от разликата отива в гугъл - ама чак пък толкоз. Сигурен съм, че рекламодателите за 200 клика от моя сайт плащат поне по 3 цента, което прави 6 долара - а до мен достигат 1 или 2 долара.
На същия този сайт въртях реклами от widgetbucks и правех по сто и повече долара на ден с реклами на същите позиции и формат като adsense - но от тази програма не приемат чуждестранни сайтове и се наложи да ги спра.
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

Сайта е на български с българско съдържание - имам подобен сайт на английски - който от 20 пъти по-малко уникални посетители докарва същия доход от реклама /английския ми магазин няма - нито една страница уникално съдържание и нито един линк в гугъл сочещ към него и въпреки това носи същия доход приблизително/. А относно невалидните кликове - не си кликам по рекламите, но не знам какво разбира гугъл под невалидни кликове.
Въпреки това съм по-доволен от адсенс отколкото от изитрейдър - те са направо трагични - там вместо тези 200 клика получавам около 10 за по 5 стотинки на клик.
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

на теория най ниското е $0.0078/click според непотвърдени слухове(и персонални наблюдения) ако имаш средно по ниско вероятно имаш CPM реклами вървящи, които се дописват в края на деня понякога(можеби винаги). При CPM кликовете не се броят а ти се плаща на 1000 импресии. При минимална цена $0.50/1000 ако имаш малко но силно насочен трафик си прецакан. От друга страна ако имаш висок CTR гугле пускат CPC с предимство пред CPM.

Накратко е мизерия. ДА.
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

имам подобен сайт на английски - който от 20 пъти по-малко уникални посетители докарва същия доход от реклама

Добре дошли в България...
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

В момента е пазар на купувачите... :) Трафика е 20 ст. за кило.
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

200 клика и 1- макс 2 усд на ден ?
Искам да рекламирам при теб ! :)

P.S. Разправят, че в БГ било така с адсенса.

Ами за вчера - 216 клика и 2.33 долара, за днес 220 клика и 1.56 долара, но това което ме вбеси е че често виждам неща от сорта на 50 клика и 10 цента приход за отделни канали. Ами не виждам смисъл да им въртя рекламите - по добре да си сложа банери към другите ми сайтове или въобще да спра рекламите - щото както знаем това са загубени посетители - не се отваря нов прозорец на браузъра.
Мислех да пробвам от този БГ сайт да насоча тези 200 клика към английския сайт - но все си мисля, че там и да кликне някой прихода ще е мизерен - защото гугъла засича кликовете, че са от България.
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

Така е. Сложи поне Изитрейдър. там с 200 клика на ден ще правиш м/у 10 и 20 лева на ден. Аз така се ориентирах, и оставих само 1 спот на Адсенс. Той прави към 80 клика на ден и горе доло 2-3 долара.
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

Незнам за вас ама на мене ми се случвало с 3 клика 1.5 долара и то вече 3-4 пъти. Но иначе като цяло кликовете ми вървят в порядъка около 0.10 при положение че сайта ми е на български
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

При мен за БГ е същата мизерия, така че няма да го коментирам. Уж е рай за рекламодателите, но скоро нали ми дадоха 50 кинта в адвордс и хвръкнаха за един месец за един сайт. Малко трудно с бг адсенс ще изкарам 50, дори 25 лева на месец от сайт.
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

Темата е коментирана и преди. Проблема е повече в българските рекламодатели в адвордс, а не в адсенс. Жалко но факт.
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

Ако целта ти с този сайт е да вадиш пари е трябвало първо да проучиш пазара. Според мен си избрал много кофти ниша, която вече е препълнена с много аналогични сайтове. Като прибавим и че сайта ти е на български картинката става ясна. Ти по колко очакваше да вадиш от adsense имайки предвид тематиката?
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

Очевидно е, че всички трябва да се ориентираме към англо-езични сайтове. :П
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

Каква е тематиката?

Еми телекомуникации има доста Voip реклами а също и за интернет,рутери,евтини разговори и такива. Ама чат пат гледам че и английски се появяват
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

Те хубаво се появяват и на английски... въпорсът е обаче колко голяма част от българската публика на сайта ти, знае английски :)
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

Ами така е , защото от към адуордс ми позволяват да поставя цена 5 стотинки на клик (става ли и по-малко ?) - колко отиват към теб след това ?

Та спрях да правя сметка защо 20 клика са равни на 15 цента , например.
 
Re: google adsense - абсолютна подигравка

След това пробвах етаргет и изитрейдър - извода е адсенс не е чак толкова зле в сравнение с другите - на изитрейдър едвам намерих една реклама която посетителите ми харесват и кликат и скоро ми я спряха тази програма. Етаргет - там направих 20 лева първия ден след което стана нещо много странно - няма и по 20 стотинки на ден - тва ми се вижда много ама много съмнително - шмекерия някаква. Та си продължавам да ползвам адсенс - долар, два или три на ден пак е по добре от 20 -30 стинки при другите.
 

Горе