SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google Keyword Tool BG некоректни данни

gvv

+Gennadiy Vorobyov
Напоследък забелязах много спорни (не че бяха много точни, но все пак) отчети на Google Keyword Tool относно статистика на търсения на много ключови думи с целеви регион България, език-български.
Или лиспват такива или са крайно-некоректни.

Доста отчети и сравнение на трафика по същите ключови думи го доказват.

Някаква представа/информация какво се случва?
 
Re: Google Keyword Tool BG некоректни данни

Това, че са неверни данните не е само за бг думи, а и в Щатите ми се е случвало. Броят на посещенията не съответства на това, което получава сайта, когато е на топ позиция. Поне аз съм с това убеждение от 2-3 години, а и никой не знае на каква база показват тези резултати.
 
За: Google Keyword Tool BG некоректни данни

За: Google Keyword Tool BG некоректни данни

Мисля, че ако махнеш език-български, данните ще са малко по-точни. След един от ъпдейти на Мозила търсачката от браузера ми зарежда Г на английски...

Напоследък забелязах много спорни (не че бяха много точни, но все пак) отчети на Google Keyword Tool относно статистика на търсения на много ключови думи с целеви регион България, език-български.
Или лиспват такива или са крайно-некоректни.

Доста отчети и сравнение на трафика по същите ключови думи го доказват.

Някаква представа/информация какво се случва?
 
  • Like
Реакции: gvv
За: Re: Google Keyword Tool BG некоректни данни

За: Re: Google Keyword Tool BG некоректни данни

Броят на посещенията не съответства на това, което получава сайта, когато е на топ позиция.
Нормално е да не съответства - тула показва брой търсения.

Мисля, че ако махнеш език-български, данните ще са малко по-точни. След един от ъпдейти на Мозила търсачката от браузера ми зарежда Г на английски...
поне връща каквито и да е цифри, но пак са по-малко от трафика, който носят =)
 
Re: Google Keyword Tool BG некоректни данни

Аз имам точно обратните наблюдения (за съжаление) че трафика е по-малко колкото тоол-а показва. Но все пак там има и други фактори като това че топ3 обира около 80% от трафика така че не може целият трафик да отиде само за позиция 1 :)
 
За: Google Keyword Tool BG некоректни данни

За: Google Keyword Tool BG некоректни данни

Някаква представа/информация какво се случва?
Instant search има голяма заслуга.
 
За: Google Keyword Tool BG некоректни данни

За: Google Keyword Tool BG некоректни данни

Instant search има голяма заслуга.
това е едно на ръка.
Конкретно за целеви регион България данните се размазват драстично.
 
За: Re: Google Keyword Tool BG некоректни данни

За: Re: Google Keyword Tool BG некоректни данни

Това, че са неверни данните не е само за бг думи, а и в Щатите ми се е случвало. Броят на посещенията не съответства на това, което получава сайта, когато е на топ позиция. Поне аз съм с това убеждение от 2-3 години, а и никой не знае на каква база показват тези резултати.

все пак тула показва търсения осреднени за последните 12 месеца - първо. И второ, това че има търсения, не е гаранция за кликове, дори и в топ позициите. Това че първите позиции обират еди колко си % кликове - колкото може да се вярва на кийурд тула, толкова и на това.. май адуърдса обира 97% от кликовете напоследък
 
За: Google Keyword Tool BG некоректни данни

За: Google Keyword Tool BG некоректни данни

Просто тула показва колко търсения има, а колко от тях ще се превърнат в посещения е съвсем различно нещо.
 

Горе