SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google OS

Re: Google OS

Аз това отдавна го разправях, но много хора не ми вярваха или поне не искаха да ми повярват. Windows е ужасен - това за мен си е чист комунизъм. Няма как да оцелее - рано или късно щеше да си намери майстора. Google имат доказана марка и много хора ще им се доверят. Нямаше как сценарият да е друг. А и сега са се надъхали, защото MS се опитват да им конкурират търсачката.
 
Re: Google OS

Фен съм на Google продукти, но не съм фен на тази гуглефикация.

Скоро гъгул пералня и тоалетна чиния с LAN в къщи и гугъл досия в държавната администрация, малко става прекалено всяка жаба трябва да си знае гьола.
 
Re: Google OS

недоволни от даден продукт или услуга винаги ще има,и това е нормално
но монопола не е
така както М$ в операц.системи и Гугъл в интернет рекламата
 
Re: Google OS

Ще бъде интересно да видим функционалността и външинят вид (предполагам минимализъм в типичния Google стил) на новата операционна система. Но няма да е лошо Google да поработят над други услуги като тези на Feedburner, които отскоро дават голям брой грешки при работа. Вчера регистрирах нов блог при тях и получих пет грешки още преди да съм стигнал до панела за управление на емисията...
 
Re: Google OS

Политиката на Г., поне до колкото виждам, е да пускат голям брой услуги, като накрая се отказват от половината (неуспешните) и продължават да поддържат другата половина. Затова имат успешни продукти и тотални провали.
 
Re: Google OS

Политиката на Г., поне до колкото виждам, е да пускат голям брой услуги, като накрая се отказват от половината (неуспешните) и продължават да поддържат другата половина. Затова имат успешни продукти и тотални провали.

От какво са се отказали и кое е "тотален провал"? Без претенции да съм компетентен по темата.
 
Re: Google OS

Прочетох вашите коментари и те са доста цветущи :)
Всички сте донякъде прави, но няма как да отречете че малко конкуренция на MS ще им дойдат добре. И кой има ресурсите да го направи, Linux ли? По-скоро Google.

Аз лично се зарадвах като видях тази новина.
 
Re: Google OS

Всички сте донякъде прави, но няма как да отречете че малко конкуренция на MS ще им дойдат добре. И кой има ресурсите да го направи, Linux ли? По-скоро Google.
.
Е то по добрата операционна система (ако е по-добра) не значи, че ще е конкуренция на МС. Ако е за въпрос Мак ОС според мен е по-добра от Windows, ама е далеч от това да и е конкуренция по ред причини.
 
Re: Google OS

Предимството на Windows пред новата операционна система, въпреки че е базирана на Linux, е изобилието от всякакъв софтуер, платен и безплатен. Но смятам, че ако Google включат достатъчно богат пакет от програми в самата инсталация, които да покриват основните нужди на потребителя, системата ще има успех.
 
Re: Google OS

Предимството на Windows пред новата операционна система, въпреки че е базирана на Linux, е изобилието от всякакъв софтуер, платен и безплатен. Но смятам, че ако Google включат достатъчно богат пакет от програми в самата инсталация, които да покриват основните нужди на потребителя, системата ще има успех.

идеята, ако евентуално си прочел статията е тази ОС да е ориентирана най вече към нетбуци и към хора, които прекарват времето си в web - т.е. не е необходимо да има професионален софтуер, а най-вероятно ще върви с някакъв вид офис пакет, браузър и толкова и ще се разчита на уеб базирани приложения.
 
Re: Google OS

chrome не е от най-успешните им проекти, не можа да се пребори с лисицата и IE

Google Chrome e на по малко от година, IE на повече от 10 и въпреки това Chrome вече изравни по пазарен дял Safari и Opera.
Дайте му време :)

Иначе да, ще е интересно да се види какво ще е това чудо Linux дистрибуция през погледа на google.
 

Горе