SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google OS

Re: Google OS

chrome не е от най-успешните им проекти, не можа да се пребори с лисицата и IE
Че той със Сафари не може да се пребори, та с другите.

Google не виждам какво могат да дадат на linux освен името си. Дебилния им десктоп сърч ли? Че то си има grep интерфейси колкото си искаш и са с класи по добри. Като цяло да дублират подхода на Apple не ги издига в очите ми, за вас не знам.
 
Re: Google OS

Google не виждам какво могат да дадат на linux освен името си.

Тук бъркаш на идеологическо ниво. Те не искат да дадат. Искат да вземат. :D
 
Re: Google OS

Тук бъркаш на идеологическо ниво. Те не искат да дадат. Искат да вземат. :D
Вземането не е новина. Ще е новина ако дадат нещо, така че не бъркам на идеологическо ниво :) Говорим все пак за вариантите с потенциал за успех ;)

Но като се замисля пак опираме до това, че ги избива на взаимстване все по често, а уж приказват че са новатори... iphone-gphone,safari-crome,macOS-googleOS почти пълни идеологически копия са с лек ребрандинг и тук таме подмяна на аналогични технологии. И всъщност не особено успешни пребрандирания, като се замислите.
 
Последно редактирано:
Re: Google OS

Поредната Linux дистрибуция.... не очаквам да е революционна


Изобщо не става и дума за нова Линукс дистрибуция. Не мисля, че изобщо ще се конкурират директно с Линукс или Уиндоус или с Макос.

Става дума за нова УЕБ платформа - ОС, Браузер, имейл, офис, социални мрежи и прочие. И тук Гугъл са няколко хода пред конкуренцията.

Били опитвайки се да изпревари Гугълци направи вече един недоклатен опит с Уиндоус Лайф (ако някой изобщо си спомня какво беше това).
 
Re: Google OS

Лично мен G! вземат да ме плашат като организация. Тия пичове имат повече информация за нас отколкото ЦРУ, КГБ и Йорданските служби взети заедно , деа :) Сега с тая OS само заформят хепънинга :) Утре може да има новина от тип Google Land :)
 
Re: Google OS

идеята, ако евентуално си прочел статията е тази ОС да е ориентирана най вече към нетбуци и към хора, които прекарват времето си в web - т.е. не е необходимо да има професионален софтуер, а най-вероятно ще върви с някакъв вид офис пакет, браузър и толкова и ще се разчита на уеб базирани приложения.
Въпреки това нуждата от основен софтуер като качествени редактори на изображения и текстови файлове, антивирусна програма и прочее. Колкото по-богат на възможности го направят Google, толкова повече внимание и потребление ще привлече. Иначе могат да му сложат Chrome с линкове към текстови редактор, но това едва ли ще направи системата достатъчно търсена и харесвана.
 
Re: Google OS

Говори се, че няма е просто Линукс дистрибуция, тоест ще си напишат доста неща сами. Примерно няма да ползват gnome или kde, а ще си напишат собствен window manager, което звучи обнадеждаващо.

И да, според мен се опитват да направят с Linux, това което Apple направиха с BSD. Разликата обаче е, че GPL (за разлика от bsd ) ги задължава да пускат с отворен код промените, които правят.
В най-лошия случай, ще получим някой друг kernel patch допълнително. :)

Абе, колкото повече, толкова повече. Чакаме пък да видим какво ще стане. :)
 
Re: Google OS

Тоест това не е истинска Chrome OS така ли? И аз се чудя защо няма нищо в блога на google и защо е от такъв линк тая работа. То верно че е към сайт към google sites :D
 

Горе