SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google PageRank update 7.11.2012

Re: PR апдейт

Re: PR апдейт

Има частичен ъпдейт!
Честит ПР 5 на форума,
Блогомани org хвана pr 3

Чекнете си сайтчетата :)
 
За: PR апдейт

За: PR апдейт

Току що видях че e имало PR упдейт.
Навсякъде съм вдигнал левел така да се каже. :)
 
За: PR апдейт

За: PR апдейт

и при мен е нагоре. наздраве!
Честито и на блогомания!
 
Re: PR апдейт

Re: PR апдейт

И аз в общи линии не мога да се оплача.... от общо 7 сайта 3 са нагоре и само един надолу :)
PR0 > PR4
PR0 > PR3
PR2 > PR3
PR3 > PR2

Странно ми е само, че от десетина блогчета в Блогър всичките си седят на 0... не са мръдналиа през последните месеци има сумати уникални статии по тях плюс множество линкове :/
 
Re: PR апдейт

Re: PR апдейт

Всички зарязани сайтове са с -1 надолу, а всички големи проекти не са мръднали. Имам промяна само в БГ сайтовете.
 
За: PR апдейт

За: PR апдейт

Или е частичен или сега започва
от над 160 сайта, 2 нагоре, един надолу, другите заковани, както са си били.
 
Re: PR апдейт

Re: PR апдейт

Промяна в 2 сайта засега. Единият от ПР2 на ПР3, а другият - от ПР0 на ПР4.
 
Re: PR апдейт

Re: PR апдейт

При мен няма промяна при нито един сайт :)
 
re: Google PageRank update 7.11.2012

Явно още тече, иначе нямам обяснение как всички активни проекти са като заковани...
 
За: PR апдейт 7.11.2012

За: PR апдейт 7.11.2012

Я ми припомнете като основа за формирането на PR се използват беклинковете, нали така ? Защото имам един сайта, който те първа стартира, има една статия (която вече най-нагло откраднаха) и съм пуснал два линка от социалки към него, от които единия е nofollow, а има PR 2 ...
 
За: PR апдейт 7.11.2012

За: PR апдейт 7.11.2012

Я ми припомнете като основа за формирането на PR се използват беклинковете, нали така ?
така беше отдавна, а и не се знае доколко бе истина :)
 
За: PR апдейт 7.11.2012

За: PR апдейт 7.11.2012

Я ми припомнете като основа за формирането на PR се използват беклинковете, нали така ? Защото имам един сайта, който те първа стартира, има една статия (която вече най-нагло откраднаха) и съм пуснал два линка от социалки към него, от които единия е nofollow, а има PR 2 ...

Вероятно доста отдавна истината за Page Rank e доста по различна от тази PageRank - Wikipedia, the free encyclopedia . Наскоро четох някаква теория, че основен фактор във формулата за изчисляване на реалния Page Rank са социалните сигнали. Забележете, че не става дума влиянието им върху позиционирането, а че вече са част от формулата. И съответно дъмпинг фактора е съвсем различен при тях.

Видимо всички нови сайтове получават "незаслужено" по-висок Page Rank и е логично това да се отдаде на съотношението дългосрочни линкове/социални сигнали, което в началото почти винаги е в полза на вторите.

Както написах горе, това е само теория, която за мой ужас не мога да намеря в момента, но като я четох се замислих дали Гугъл отдавна не е вкарал във формулата за PR и доста други фактори.
 
За: PR апдейт 7.11.2012

За: PR апдейт 7.11.2012

Леко развито горното ме доведе на някой странни мисли, като например дали тежестта на връзките в алгоритъма за позициониране (вече говоря за него) е толкова голяма или далеч по-важно е вече съотношението между различни фактори като цитати, социални сигнали, отбелязване на карти, видеа и т.н. Иначе казано почти без линкове, но с правилно съотношение на останалите сигнали можеш да постигнеш много повече, отколкото с 2 самосвала връзки.

Във всичко това изключвам onpage/onsite факторите, чиято тежест вече сигурно се е удвоила от началото на годината.
 

Горе