SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google sitemaps - Updates ?

4iko

New member
Google sitemaps - Updates ?

Здравейте,

Имам блог(Уърдпрес), който обновявам почти всеки ден. За сайтмап ползвам "http://www.arnebrachhold.de/2005/06/05/google-sitemaps-generator-v2-final. Въпросът ми е дали трябва регулярно да обновявам файла в гугъл уеб мастерс тулс или Г автоматично си го обновява без моята намеса?

Мерси
 
Re: Google sitemaps - Updates ?

Re: Google sitemaps - Updates ?

Според моите наблюдения, гоогле изтегля xml файла ти на всеки 24 часа. Така актуализира данните си за твоя сайт от сайтмапа ти.
 
Re: Google sitemaps - Updates ?

Re: Google sitemaps - Updates ?

kuzmanin каза:
Според моите наблюдения, гоогле изтегля xml файла ти на всеки 24 часа. Така актуализира данните си за твоя сайт от сайтмапа ти.
Можеш и през 24 секунди да го викаш, ако си искаш.
 
Re: Google sitemaps - Updates ?

Re: Google sitemaps - Updates ?

Може, ама не всеки има крон джоб, пък и ако няма нови неща в сайтмапа не знам как гугъл ще реагира.
 
Re: Google sitemaps - Updates ?

Re: Google sitemaps - Updates ?

Ти си updatvai site map всеки път, когато имаш промяна на сайта (нова страница, добавяне на нещо тук там), но след като веднъж си добавил сайт мап в гугъл не е нужно да прваиш нищо. Гугъл идва често и сам си го гледа, но задължително обновявай сайт мап, когато направиш промяна на сайта си.
 
Re: Google sitemaps - Updates ?

Re: Google sitemaps - Updates ?

Тъй като този сайтмап е динамичен, няма нужда да го ъпдейтваш, той сам се ъпдейтва. А колко често Гугъл ще го дърпа, е отделен въпрос. Но ти не трябва нищо да правиш, спокич.
 
Re: Google sitemaps - Updates ?

Re: Google sitemaps - Updates ?

То wordpress си има вградена функция (ping), Ако целта ти е веднага да уведомиш лъгуг да дойде да ти индексира статията. Но все пок, то си знае своето
 

Горе