SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

HTML коментари и SEO

cloxy

Super Moderator
Екип
Здравейте,

Напоследък забелязвам, че много сайтове поставят ключовите думи от съответната страница в коментар в началото на страницата. Примерно някъде под H1 тагът виждам:

Код:
<!-- дума, ключова фраза, друга фраза, и така нататък -->

Според Вас има ли смисъл от подобна стратегия? Избщо търсачките толкова ли са глупави, че да четат и текста от коментарите? Интересно ми е какво мислите по въпроса.
 
Re: HTML комантари и SEO

Re: HTML комантари и SEO

ем...аз ключовите думи си ги слагам кат коментари от доста време :) до сега не съм забелязал да има някаква разлика със и без тях. Няма и наказания, така че не пречат поне :D
 
Re: HTML коментари и SEO

Добре, но тогава защо организация като Axandra (палсираща продукти като IBP и Arelis), с доказан опит в seo`s world :) е поместила това в последна версия на IBP:
HTML comment tags are "hidden comments" in the HTML code of your web page. They are not visible to the user. This chapter tries to find out if search terms in the HTML comment tags are relevant for a good ranking in Google.com.
Били ми отговорил ?
 
Re: HTML коментари и SEO

коментари да, но за код само, а да се спами вътре с keywords за мене е тъпо и само може да навреди някои ден, а и без него става стига да имаш инфо за нещата и да ги подредиш както трябва.
 
Re: HTML коментари и SEO

MasterBOOT каза:
Добре, но тогава защо организация като Axandra (палсираща продукти като IBP и Arelis), с доказан опит в seo`s world :) е поместила това в последна версия на IBP:
HTML comment tags are "hidden comments" in the HTML code of your web page. They are not visible to the user. This chapter tries to find out if search terms in the HTML comment tags are relevant for a good ranking in Google.com.
Били ми отговорил ?
За да си помислиш ти така. Те също така предлагат да се регистрираш в търсачки и директории, дето даже и реален линк не дават. Както всеки продукт, който цели масите, се разчита на безумието на потребителите.
 
Re: HTML коментари и SEO

Еми много ясно, нали и аз такива проекти развивам. В нашата фирма примерно продаваме домейни за 100 евро на година, дето струват по 5. И все пак имаме над 9000 клиента. И ние имаме хубава репутация.. Половината неща за нищо не стават, ама се продават. Art of Marketing, майна. Да продадеш нещо на човек, от което той реално няма нужда. Както ние SEOтата правим. Врем се по всякакви ключови думи, без значение колко са близки те до нашата ниша. Колкото повече, толкова повече, сеш се ;)
 
Re: HTML коментари и SEO

Оффф Жорка да се оплача бате ще трябва да оптимизирам сайт за Verpackungen мъка мъка ще падна ;) ше трябва не само да ги пишем в коментари ами и да са като фон думите ;)
 
Re: HTML коментари и SEO

ilianskim: Това за връзките в картинката на фона ми хареса, стига цвета на връзката да не съвпада с цвета на картинката, защото може да те баннат ;D

Сега по-сериозно - аз смятам, че подобни коментари не биха навредили, но не биха и помогнали. Може, ако ми остане малко време да си направя един много тъп експеримент - да сложа някаква уникална дума като коментар на някой мой сайт и после да я търся по търсачките, но предвиждам резултата още от сега. :-\

А за нереалните връзки - от около година имам такава връзка (чрез PHP шапка) с referati.com на разменни начела. Странното е, че при едно link:cloxy.com винаги ми е давало, че им зачитат връзката. А сайтът им е с ранг 5 :) Изглежда чичо Гугъл си е намерил начин да се справя и с някои подобни филтри. 8)
 

Горе