SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Info, Mobi, US или Me?

TodorChristov

New member
Здравейте,

Имам един наивен въпрос - искам да си купя домейн, като задължително търся комбинация от 3 ключови думи в него, примерно AzYamBanica (точка) нещо си.

Тъй като "com", "net" и "org" са заети, бихте ли посъветвали аматьора-оптимизатор (уебмастър) към кое от четирите свободни да се насочи:

  • AzYamBanica.info
  • AzYamBanica.mobi
  • AzYamBanica.us
  • AzYamBanica.me

Има ли някакво значение в случая на какво ще завършва домейна, по ваши наблюдения, измежду четирите алтернативи?

Коя бихте избрали вие? :)

(Домейнът е за евентуален мой експеримент за сайт на английски - не съм се решил все още, просто обмислям нещата и това е първото, с което се сблъсках).
 
Re: Info, Mobi, US или Me?

Вземай .info, но по принцип за SEO няма голямо значение при равни други условия.
 
Re: Info, Mobi, US или Me?

Моят съвет е да вземеш .info . Другите два са регионални (.us и .me), а регионалните домейни са от полза, ако ще оптимизираш в съответния регион. Иначе може повече да ти навредят. (.mobi) ми е много грозно и е за мобилни телефони, предполагам, но е другото възможно решение.
 
Re: Info, Mobi, US или Me?

Аз лично не разчитам, че някой ще запомни даден домейн и ще го въвежда на ръка. Аз дори този форум не го помня на изуст и си имам букмарк, и като не съм на моята машина и си го търся в гугъл, така, че ако държиш на ком Кулинаря е прав - Йода го е казал :)
 
Re: Info, Mobi, US или Me?

Моят съвет е да вземеш .info . Другите два са регионални (.us и .me), а регионалните домейни са от полза, ако ще оптимизираш в съответния регион. Иначе може повече да ти навредят. (.mobi) ми е много грозно и е за мобилни телефони, предполагам, но е другото възможно решение.
http://www.google.bg/search?q=%F1%FA%ED%EE%E2%ED%E8%EA
http://www.google.bg/search?q=%F5%E0%EC%E0%EB%E8

не е голям проблем, че са .in :)
 
Re: Info, Mobi, US или Me?

Според мен .info ако се регистрира за две или повече години, спира да изглежда спамърски ;)

А относно .in - да, класира се добре напоследък, но аз лично не бих заложил на него. Не се знае в бъдеще какво ще стане.

В случая, ако .eu е свободно, ще е най-добрия вариант. Разбира се, ако дейността на домейна е в Европа.
 
Re: Info, Mobi, US или Me?

Според мен .info ако се регистрира за две или повече години, спира да изглежда спамърски ;)


Мога със сигурност да кажа, че инфото се гледа по-изкъсо за спам. Имам BH сайтове, правени по една и съща технология, от които само .info заминават.

НО, ако правиш легитимен сайт на .info, няма от какво да се притесняваш.

Случайно .co.uk да е свободен? :)
 
Re: Info, Mobi, US или Me?

Според мен .info ако се регистрира за две или повече години, спира да изглежда спамърски ;)

Не зная какво ви навежда на такива кофти мисли за info. Имам сайтове на инфо и винаги плащам година за година и мога да кажа, че по отношение на позициониране в гугъла се движат супер добре (поне моите)
 
Re: Info, Mobi, US или Me?

Много благодаря на всички, които са коментирали - наведохте ме на някои мисли! Ще проверя с BanicaAzYam как стоят нещата, както и в .eu и .co.uk зоната.

И аз съм срещал някъде мнения, че .info е спамърски, но съм склонен да вярвам, че при нормален сайт (нормално съдържание, нормален линк билдинг) и вземане на домейна за 2 години например, нещата биха били ОК.

Още веднъж - благодаря на всички, коментирали дотук!
 

Горе