SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Kaк да си сменя GUI-то?

bgkulinar

Меринджей
Нещо не ме кефи това и искам да се върне на това

Търсих в гооглето, ама явно не мога да формулирам правилно въпроса си :(.
 
Re: Kaк да си сменя GUI-то?

Тоест, искаш от Gnome 3 да се върнеш на Gnome 2 ;)

На коя дистрибуция си? Би трябвало да е възможно да си инсталираш класическата версия и при старта да си избираш коя да тръгне от двете.
 
Re: Kaк да си сменя GUI-то?

И моята реакция преди година и половина като почнах с Gnome 3 беше такава, но свикнах и смея да кажа, че няма по-удобно нещо от това. Изисква се малко човъркане докато постигнеш това, което ти трябва .. но след това просто няма равно :) Моят съвет е да пробваш и да свикнеш. Да инсталираш няколко екстеншъни от тук https://extensions.gnome.org/ и с малко човъркане по gnome-tweak-tool нещата заспиват.

Аз ползвам следните екстеншъни:
Frippery Move Clock
Icon Hider
Status Title Bar
system-monitor
TaskBar
TopIcons

Алтернативата ти, ако наистина не можеш да свикнеш с новостите е да ползваш някой от станалите GUI-та, примерно:
Cinnamon (user interface) - Wikipedia, the free encyclopedia
MATE (desktop environment) - Wikipedia, the free encyclopedia

Т.е. Инсталираш едно от двете споменати по-горе (ако дистрибуцията ти го поддържа) и в логин скрийна вместо гноме 3 избираш другото GUI.
 
Последно редактирано:
За: Kaк да си сменя GUI-то?

За: Kaк да си сменя GUI-то?

Хич не ми се свиква. Аз съм доста консервативен.

Васко, първият скриншот е от гном 3.6 (мисля, защото дистрото е Федора 19), а вторият - от гном 3.4 на Федора 16. На другите акаунти е същият изглед като първата картинка. Само на моя акаунт не разрах как си смених изгледа, но искам и на 19-ката!!!
 
Re: За: Kaк да си сменя GUI-то?

Re: За: Kaк да си сменя GUI-то?

Хич не ми се свиква. Аз съм доста консервативен.

Васко, първият скриншот е от гном 3.6 (мисля, защото дистрото е Федора 19), а вторият - от гном 3.4 на Федора 16. На другите акаунти е същият изглед като първата картинка. Само на моя акаунт не разрах как си смених изгледа, но искам и на 19-ката!!!

Не те разбирам много добре, но ако на другите акаунти на същия компютър е стария изглед, значи я има инсталирана двойката и просто трябва да се логнеш с нея. Махни си автоматичното логване, ако имаш такова и като те пита за парола, трябва да има и да си избереш графичната среда.

И аз съм фен на стария Gnome, но навсякъде вече го сменят. Най-близкото до него е XFCE, даже е много по-добро и по-леко.
 
За: Kaк да си сменя GUI-то?

За: Kaк да си сменя GUI-то?

Васко, 3.4 си е гнома, не е двойка (на другите акаунти е новия изглед). Явно съм го сменил навремето с това, което е писал ктомов. За съжаление от версия 3.8 фолбек не се поддържа. Става с гном екстешнъни (дори намерих с кой), но нещо не мога да се справя с добавянето му.
 
За: Re: За: Kaк да си сменя GUI-то?

За: Re: За: Kaк да си сменя GUI-то?

Най-близкото до него е XFCE, даже е много по-добро и по-леко.

Абе XFCE-то има малко на брой, но заклети фенове. На мен специално ми е любимото!
 
Re: За: Kaк да си сменя GUI-то?

Re: За: Kaк да си сменя GUI-то?

Васко, 3.4 си е гнома, не е двойка (на другите акаунти е новия изглед). Явно съм го сменил навремето с това, което е писал ктомов. За съжаление от версия 3.8 фолбек не се поддържа. Става с гном екстешнъни (дори намерих с кой), но нещо не мога да се справя с добавянето му.

Не е точно така за 3.8. Поддържа се, просто вече не е fallback, а се нарича classic mode. Трябва да го изтеглиш.

https://ask.fedoraproject.org/question/28958/how-do-i-enable-gnome-38-classic-mode-on-fedora-19/
 
За: Kaк да си сменя GUI-то?

За: Kaк да си сменя GUI-то?

Да си кажа как се оправих с проблема. Инсталира се gnome-classic-session.noarch и при последващ логин, преди да въведеш потр.име и паролата, избираш вида на сесията в моя случай classic.

Пак не е 100% класически изглед, но се доближава.

Благодаря на ктомов за линка! Само дето не са обяснили коректно откъде се суичва вида на сесията.
 

Горе