SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Mirror на голям сайт

Re: Mirror на голям сайт

По каква причина ще искаш да си създаваш дублирано съдържание? Мирърите са от времената на разнния интернет, когато не всеки е можел да отвори даден сайт от определено място. В днешно време е напълно безмислено.
 
Re: Mirror на голям сайт

Пламене, не е съвсем така. Представи си примерно хулу.ком и ограничението им само за САЩ. Само пример давам.

Някой ще даде ли полезен съвет или от 100 прегледа никой няма.
 
Re: Mirror на голям сайт

wget,rsync, ftp... това са най-масовите варианти, има и други по-специализирани.
Най-точно кое ще ти върши работа ще стане ясно ако обясниш по-точно какво искаш да направиш.
 
Re: Mirror на голям сайт

Аз не можах да разбера дали се опитваш да направиш сайта огледален, за да продължи да работи при отпадане на единия хост, да го направиш огледален, за да може едното копие да се вижда от едни потребители, а другото от други и изобщо каква е целта. Давайте малко по-подробни обяснения и няма да виждате 100 прегледа и нулева активност...... какъвто ти е въпроса, такива са ти и отговорите. Има много начини за "огледално" копие на сайт - дали ще е пасивно или активно (т.е. и двете ще сервират едно и също съдържание) е друг въпрос. Какво искаш да дублираш - front-end-а, back-end-а, базата данни, архивни копия.... изобщо поясни по някакъв начин, че на мен ми се свършиха варинантит - боб, леща, карти, кости от варан, зарчета, вуду кукли, стъклени кълбета и др. подобни инструменти за налучкване и телепатия.
 

Горе