SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Missing 5 000 indexed pages in Google?!

Lilacor

SEO addict
Привет, колеги!

Имам следния проблем/въпрос. Значи, наясно съм, че съществува т.нар. Google Dance и с временните отклонения, които могат да следват от него в броя на индексираните страници на даден сайт, но все пак съм леко обезпокоен от "изчезването" на над 5000 индексирани страници от сайта, който администрирам, от базата на Google. До преди 1 седмица имах ~ 53 000 Indexed pages (IP), но оттогава те намаляха на 47 000. Сега, запознат съм и съм наблюдавал колебанията в цифрите на Google IPs, но все пак си е смущаваща тази, вече продължаваща 1 седмица, тенденция...
Някакви идеи/предположения на какво се дължи и най-вече как да си "върна" тези 5-6к страници?

10x in advance!
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

Ако нямаш промени в трафика, не бива да се коркаш.
Сега погледнах, няма почти никаква промяна, дори някои от показателите имат лек растеж. Добре, а някаква идея къде са зачезнали гадините? :)
 
Последно редактирано:
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

Дублирано съдържание и липса на съдържание е била основната причина когато съм забелязвал изчезване на големи пакети от вече индексирано съдържание на сайтове, но това не се е отразявало на позициите по основните ключови думи и трафика от Г.
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

Дублирано съдържание и липса на съдържание е била основната причина когато съм забелязвал изчезване на големи пакети от вече индексирано съдържание на сайтове, но това не се е отразявало на позициите по основните ключови думи и трафика от Г.
Благодаря на всички включили се в темата. Относно дублираното съдържание или липса на такова... ами, струва ми се, че не е това причината :confused: Освен това, в продължение на месец и нещо нямах промени в броя на индексираните страници с повече от 400-500. Не би ли трябвало, ако ще ги слага във второстепенните, да го направи доста по-рано? Някакви други предположения? За Бога, става дума за 6к страници...
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

Lilacor, на www.sqa.bg бях с около 13к в индекса...изведнъж паднах на 6к, отидоха в съплементал. За два-три месеца съм качил до около 9к страници в индекса. Така, че дерзай и няма да останеш невъзнаграден :)
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

ти колко реални страници имаш на въпросния сайт? защото ако имаш 300 реални, които с разни динамични параметри са умножени, просто гугъл ти е индексирал едно и също по няколко пъти. ако е така просто си поправят грешката ;) ако имаш подобно дублирано съдържание в твой интерес е да решиш проблема.
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

ти колко реални страници имаш на въпросния сайт? защото ако имаш 300 реални, които с разни динамични параметри са умножени, просто гугъл ти е индексирал едно и също по няколко пъти...
Съгласен съм. Това как мога да го проверя?
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

Още повече сега, когато командата site:domain.com/* вече не бачка :confused:
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

Привет, колеги!

Имам следния проблем/въпрос. Значи, наясно съм, че съществува т.нар. Google Dance и с временните отклонения, които могат да следват от него в броя на индексираните страници на даден сайт, но все пак съм леко обезпокоен от "изчезването" на над 5000 индексирани страници от сайта, който администрирам, от базата на Google. До преди 1 седмица имах ~ 53 000 Indexed pages (IP), но оттогава те намаляха на 47 000. Сега, запознат съм и съм наблюдавал колебанията в цифрите на Google IPs, но все пак си е смущаваща тази, вече продължаваща 1 седмица, тенденция...
Някакви идеи/предположения на какво се дължи и най-вече как да си "върна" тези 5-6к страници?

10x in advance!
намаляли са с още 10к ;D


Привет, хора!

Имам следният въпрос. Искам да преименувам URL-ите на сайта си (поне тези на основните му секции, ако ще е прекалено трудоемко да променя всичките) така, че да съдържат ключова дума след slash-a (наклонената черта), например:

http://programata.bg/?p=21&l=1&c=1

да стане:

http://programata.bg/cinema .

Споделяйте различни начини, за предпочитане - по-лесни, ако изобщо има такива. Единственото, което със сигурност разбрах от ровенето в Гугъл по въпроса е, че ще трябва да бърникам по .access файла и оттам да редиректвам с 301 redirect всички стари линкове по сайта към новите такива... sound like a shitty job to me :(

Благодаря предварително!
ето какво пишеш в друга тема -

Пич, не съм казал, че сайтът е мой! Работя за тази компания и част от задълженията ми включват SEO дейности... Стига спам, моля, дайте по същество!

ето линк към темата - http://www.webmasterbg.org/showthread.php?p=19703#post19703

Значи на тебе ти плащат да администрираш сайта и идваш тука да питаш как да го правиш?? Еми не се прави така пич, а й отгоре на всичко тук пишеш
.... Искам да преименувам URL-ите на сайта си .....
Е сега, твой ли е или не е??:D
....
В досегашния си супер скромен SEO oпит (няма да крия, че е 2-3 месечен) съм запомнил следните неща ....
скромен, скромен, ама СЕО блог си си направил чак :eek:

Пич с един мейл до собствениците на програмата с линк към твойте мнения и ще изхвърчиш много бързо, по-добре чети, а не експериментирай с чужди сайтове


ВЗЕМИ СИ ОПРАВИ САЙТА ДА Е САМО ПРОГРАМТА.БГ ИЛИ WWW.ПРОГРАМАТА.БГ ... ИМАШ МНОООООООГО ДУБЛИРАНО СЪДЪРЖАНИЕ ...
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

@netsurfer не виждам за какво негодуваш толкова. Нали форумите за точно за взаимопомощ? А и никой не се е родил научен. Проблемите за които пита не са толкова ежедневни, и едва ли някой дори брилянтен програмист или администратор има представа какво е дублирано съдържание преди да се е сблъскал с проблема. Именно защото не го пише в "официалната документация" на Гугъл.
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

@netsurfer не виждам за какво негодуваш толкова. Нали форумите за точно за взаимопомощ? А и никой не се е родил научен. Проблемите за които пита не са толкова ежедневни, и едва ли някой дори брилянтен програмист или администратор има представа какво е дублирано съдържание преди да се е сблъскал с проблема. Именно защото не го пише в "официалната документация" на Гугъл.
съгласен съм, но изглежда супер непрофесионално.
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

@netsurfer не виждам за какво негодуваш толкова. Нали форумите за точно за взаимопомощ? А и никой не се е родил научен. Проблемите за които пита не са толкова ежедневни, и едва ли някой дори брилянтен програмист или администратор има представа какво е дублирано съдържание преди да се е сблъскал с проблема. Именно защото не го пише в "официалната документация" на Гугъл.
@ nbsp Благодаря за подкрепата и разбирането. На коментарите на netsurfer не мисля да отговарям, не виждам как биха помогнали на по-нататъшното развитие на темата :) Иначе, да, би ми било от полза да чуя съветите ви за справянето с duplicate content-a. Наистина броят на индексираните линкове в Google към момента ми изглежда доста нерелевантен (силно завишен, за съжаление)... ;D

Благодаря!
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

@ nbsp Благодаря за подкрепата и разбирането. На коментарите на netsurfer не мисля да отговарям, не виждам как биха помогнали на по-нататъшното развитие на темата :) Иначе, да, би ми било от полза да чуя съветите ви за справянето с duplicate content-a. Наистина броят на индексираните линкове в Google към момента ми изглежда доста нерелевантен (силно завишен, за съжаление)... ;D

Благодаря!
най - малкото СИ НАПРАВИ САЙТА :D да е само с www или без www ...
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

най - малкото СИ НАПРАВИ САЙТА :D да е само с www или без www ...
Оффтопик: Мерси за загрижеността, но не е мой :)
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

netsurfer, не нападай така човека. Погледни си първо в твоята паница и после хули другите, че да не почнем да ревизираме твоите неща :) Доста неща ще излезнат ... повярвай ми!
Ако имаш проблем с Lilacor, не е това начина!
 
Re: Missing 5 000 indexed pages in Google?!

Оффтопик: Мерси за загрижеността, но не е мой :)
не се шегувам :)
ако е възможно един modrewrite да редиректва към www...
netsurfer, не нападай така човека. Погледни си първо в твоята паница и после хули другите, че да не почнем да ревизираме твоите неща :) Доста неща ще излезнат ... повярвай ми!
Ако имаш проблем с Lilacor, не е това начина!

нямам нищо против пича :)
А и едва ли знаеш кои са моите неща :) Пък и с удоволствие бих се радвал някой да ми покаже грешките, за да ги оправя ако е възможно ...
 

Горе