SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Mobile сайт или блог - как?

Rumi

New member
Днешната новина от ад сен са http://groups.google.com/group/Inside-AdSense/browse_thread/thread/f32fd3e330bafe7c?hl=en

Та си мисля да пробвам на направя или мобилна версия на някой от съществуващите си сайтове или нов сайт добре изглеждащ на мобилни телефони.

Някой правил ли е подобно нещо?

Можете ли да препоръчате site builder за мобилни телефони (програмирането не ми е страст).

Оптимизацията за мобилни телефони дали е различна?

Аз също ще си направя мое проучване и ще постна тук резултатите.
 
Последно редактирано:
Re: Mobile сайт или блог - как?

В MSWord даваш -> File -> Save As и избираш -> Mobile WebSite


п.п. работи само в мс браузъри
 
Последно редактирано:
Re: Mobile сайт или блог - как?

Това работи на 100 % . И аз четох в един форум , че така ставало. Имало малко проблеми с по-старите версии на Word ... нещо с оптимизацията за мобилни телефони не било много добре, но това не болка за умиране.
 
Re: Mobile сайт или блог - как?

Обаче имам и друга драма. Да кажем създам страниците за телефона с word - не мога да пипам по това според браузъра да се зарежда мобилната или не мобилната версия.

Така че в моя случай търся site builder, който прави и това. Вече разбрах, че за мобилната версията таговете задължително трябва да се затварят :)

Освен това мобайл ад сен се за България няма, :( сега ще ме карат пак да се правя на американка ... :)

Ае, още ще чета, имам спомен, че някоя хостинг компания предлагаше сървиса, който търся.
 
Re: Mobile сайт или блог - как?

Обаче имам и друга драма. Да кажем създам страниците за телефона с word - не мога да пипам по това според браузъра да се зарежда мобилната или не мобилната версия.
При мен новините вървят на такъв принцип, детектвам User Agent и според него предоставям съдръжанието.
 
Re: Mobile сайт или блог - как?

Rumi, пробвай с DreamWeaver.
Аз съм програмистче и не ползвам такива билдери, но предполагам че ако някоя програма се справя добре със задачата - то ще бъде тази
 
Re: Mobile сайт или блог - как?

Robi-bobi, добре че писа, че да ме подсетиш да драсна какво показа ресърча.

Има готови билдъри, които предлагат да си подкараш сайта на техен поддомейн безплатно или да си регистрираш mobi (струва между 30 и 45$) и пак ползваш билдера безплатно.

Не всички билдъри могат да интегрират ад сен се.

Най много ми хареса zinadoo.com, обаче не поддържат адсенсе. Писах им писмо и ми отговориха веднага:

Hi Rumi,

Thank you for your email. We hope that you are enjoying using Zinadoo.

Currently, it is not possible to put adsense adverts on your Zinadoo
mobile site. However, it is a feature that we are considering for future
versions of Zinadoo.

Please do not hesitate to contact us if you have any further queries.

Kind Regards,
Zinadoo Support

Едни други предлагат адсенсе, обаче не ми отговориха на писмото, което аз приех лично: mobizcard.com.

Иначе zinadoo Ме кефят и съм убедена, че скоро ще пуснат мобилен ад сен се
 

Горе