SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Като гледам в Bing какъв бардак е SERP-a ... ама нали съм си заклет потребител на FF, няма как ще слушам батковците от Mozilla. Пък това, че Bing има някакви много странни критерии за релевантност (теория на хаоса в действие), не е чак толкова важно .... важното е да се следват "фешън" тенденциите.
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Според него, политиката на конфиденциалност на търсачката на Microsoft е много по-лоялна към потребителите, отколкото Google. Дотцлер препоръчва също така да се инсталира във Firefox специален плъгин, който прави Bing търсачка по подразбиране.
Представителят на Mozilla отбелязва, че Google събира недопустимо много данни за мрежовата активност на потребителите и тази информация може да бъде предадена на разположение на властите.
Така например, Дотцлер коментира неотдавнашното интервю с изпълнителния директор на Google Ерик Шмидт, който заяви, че честните потребители няма защо да крият своите персонални данни.


май не е втора стъпка, а първа, точно както на бг интернет потребителите за следеното от страна на МВР
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Браво на мозила. С тоя кофеин и без това гугъл имитира бинг, поне да ползват оригинала потребителите...

Както гугъл има "право" да решава кого и как да промотира в търсачката си, така и мозила. Току виж M$ почнат да доставят уиндоус с преинсталирана мозила :) Няма ли да е весело за монополиста ;D

Всичките простотии, които изговориха гугъл за монопола на майкрософт ги повтарят в утежнена форма. А M$ показва напредък в отношението си постоянно.


Google does too much harm :)
 
Последно редактирано:
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Гугъл отдавна са нарицателно за "me too" компания -- опитват се да копират всичко и от всеки.

Дали 'не носете много дини под една мишница' и 'който седи на два стола най-често пада' са непознати в Америка съждения?
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Гугъл отдавна са нарицателно за "me too" компания -- опитват се да копират всичко и от всеки.
От всеки не, но от M$ и Apple определено.

Дали 'не носете много дини под една мишница' и 'който седи на два стола най-често пада' са непознати в Америка съждения?
Някои монополи се справят прилично с жонглирането с много дини всъщност. За други и едно пъпежче е много да отгледат ...
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Не се заблуждавай: от всеки.
Ако ТИ имаш някаква дейност с интересни идеи, особено такива, които никой дотогава не е правил, много бързо ще разбереш за какво говоря. :)
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Всъщност едва ли конкретната причина е "по-лоялната" политика на MS.
Всичко е бизнес, а кое и как се представя е част от бизнеса, маркетинга и PR-а.
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Не се заблуждавай: от всеки.
Ако ТИ имаш някаква дейност с интересни идеи, особено такива, които никой дотогава не е правил, много бързо ще разбереш за какво говоря. :)
Ами формално вероятно всеки ден ползваш някои МОИ идеи(и код), които от един популярен продукт взаимстваха от моя контрибуция към друг такъв с отворен код. Имам и други по специализирани случаи на концептуално "взаимстване" от конкуренти на гугъл(в областа на видеото). Та по всяка вероятност съм доста по-добре запознат с този род практики отколкото си представяш ;) но не за това ми беше думата...

И не, не е от всеки. Копират пазарни принципи и продуктова сегментация. Решенията от гледна точка на технологии в гугъл си ги купуват или разработват сами(когато имат време, ресурси и вяра, че могат). Има много сериозно стратегическо планиране и като казах по-горе за това, че повтарят най лошите монополни похвати на M$ нямам предвид, че съм го гледал по телевизията, а доста конкретни примери. Например гугъл купиха On2 само за да повлияят на лицензионния режим на h.264. Как ви се струва $106 mil за такова стратегическо ходче?
 
Последно редактирано:
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Гугъл отдавна са нарицателно за "me too" компания -- опитват се да копират всичко и от всеки.

Дали 'не носете много дини под една мишница' и 'който седи на два стола най-често пада' са непознати в Америка съждения?
Bad artists steal, good artists copy :D.
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Е да, накрая всичко се свежда до това, че никой не съди победителите. :)

На мен за бизнеса ми е думата по отношение на Гугъл. Технологиите и т.н. са неща, които се купуват, ако са ти нужни. Бизнес моделите обаче, са друга тема. Както и пазарните ниши.

Както и да е, примерите с Гугъл все навяват лоши мисли. Най-лошите мисли са на тема "тотален шпионаж". А в подобни ситуации, хората не действат логично и практично --- по-скоро по инстинкт и гледат оцеляването си.

Всъщност, аз изобщо не говорех за код :)
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Когато някои ключови кадри в гугъл са бивши служители на агенцията за национална сигурност на САЩ и CEO-то приказва такива неща ти на какви идеи очакваш да ги избива хората?!? То си е тотален шпионаж било то за да ти показват релевантна реклама или друго...
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Google сами си копаят гроба мен ако ме пита човек... пристъпват основните си принципи, нещата да са прости и да правят точно това което се очаква от тях. С тази тенденция пробиха и тъй като гледам, това ще бъде причината за да започнат да губят пазарен дял при търсачките. Не че друго, ами максимално започнах да усложняват и объркват всичко.


Така например, Дотцлер коментира неотдавнашното интервю с изпълнителния директор на Google Ерик Шмидт, който заяви, че честните потребители няма защо да крият своите персонални данни.
Тези приказки ги чуваме и от нашето правителство, което иска да ни след и "подслушва" безнаказано и безпричинно. Сами си вадете изводите...
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Адски съм съгласен с @MacTeP!

Google си смазаха всичките принципи в стремежа си да се комерсиализират до край. Очаквам скоро началната им страница да стане накичена като на Yahoo. И да не стане, страницата от резултатите вече е по-накичена от Yahoo, така че отдавна са им под нивото.

Аз самия използвам blackle.com и подобни, само и само да не виждам карти, персонализирано търсене и т.н. Девизът "не бъди зъл" вече толкова не им отива, че нямам думи. Едно време казваха, че над резултатите ще слагат най-много един платен, сега са 3. Нямали нищо против търговията с връзки - сега имат много против и т.н.
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

Принципите на Гугъл са доста относително понятие.Никой не знае дали са принципи или рекламна стратегия.При цялото им твърдение,че всички промени в търсенето се правят в името на по-релативни резултати за мен си е чиста рекламна кампания.Преди няколко дена търсих едни пакети за CentOS и на първа страница като трети или четвърти резултат излиза сайт който предлага да ОСЛАБНЕМ с CentOS :confused:.Незнам може би според тях това е релативност.За продажбата на линкове си мисля,че това е просто един бизнес модел породен от пазара и ако се опитваш да промениш основни икономически правила значи се смяташ за БОГ!!!!И все пак за съжаление Гугъл ще доминира още доста време на пазара.
 
Re: Mozilla съветва минаване от Google на Bing

И все пак за съжаление Гугъл ще доминира още доста време на пазара.

Така говореха и през 99 за Алта Виста.
Що се отнася до продажбата на връзки... ами това е начин как да спрат конкуренцията. Заклеймяват го и е нормално повече парични потоци да потекат към AdWords
 

Горе