SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

noindex в body

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Някой да е тествал <noindex>ne ne ne</noindex> в body ?
 
Re: noindex в body

Ами не ама ако работи ще е супер аз сега изнасям всичко което не искам да се индексира във фреим и забранявам фаила от роботса.... което не винаги е удобно ... (може и с но индекс да се направи)
 
Re: noindex в body

Не знам какво би станало ако се извиква в php файла с текста а самият той е забранен за индексиране в robots.txt
 
Re: noindex в body

10x Калински
 
Re: noindex в body

Както каза ти ... едни пичове го бяха направили така и казаха, че нямат ядове <NOINDEX><? include('file.php'); ?></NOINDEX>

Няма логика... ама никаква.
php се интерпретира от apache-то до html... а в html такива неща като include не важат. Така че практически бота вижда html кода и хич не разбира че файла който си инклуднал е друг.
 
Re: noindex в body

Няма логика... ама никаква.
php се интерпретира от apache-то до html... а в html такива неща като include не важат. Така че практически бота вижда html кода и хич не разбира че файла който си инклуднал е друг.

Аз може и да се бъркам, но какво значение име дали вижда тага "инклууд" или вижда парче текст ? него го интересува какво има между 2та тага за ноу индекс нали така /Или по скоро, точно това НЕ го интересува ;)/ ?
 
Re: noindex в body

теоретичните помисли винаги са по-зле от практиката

я да пуснем няколко теста и да обменим инфо
 
Re: noindex в body

и аз бих заложил на твоята идея, но да опитаме все пак ?
 
Re: noindex в body

<noindex>Text</noindex>
Този тег се използва САМО за Яндекс-а (yandex.ru)
Другите роботи не го приемат!
Ако искате бота на Яндекса да не индексира част от документа, то използвайте го смело!
Работи!

<nofolow>Text</nofolow>
Това е за Гугъл
Принципа е същия.
Препоръчително е линковете да ги слагате в такива тегове за да не изтича "тежеста" на сайта.
т.е. да не се предава PR за Гугъл и тИЦ (аналогичен инструмент на PR) за Яндекса
 
Re: noindex в body

Ето ти едно решение ако използваш PHP

PHP:
function check_if_robot ()
    {
        if ($_SERVER["REQUEST_METHOD"]=="HEAD") return 0;
        $ua=getenv("HTTP_USER_AGENT");
        if (eregi("Googlebot|Yahoo|VoilaBot|Ask Jeeves|SpeedySpider",$ua)) return 0;
        if (eregi("[^e]crawler|spider|bot|custo |web(cow|mon|capture)|wysigot|httrack|wget|xenu",$ua)) return 0;
        return 1;
    }
Това е фунция която ти връща 1 или 0 в зависимост от USER_AGENT-а
Примерно ако искаш никой бот да не вижда час от съдържанието ти просто направи следното
PHP:
if(check_if_robot())
{
  // Съдържанието което не искаш да се индексира от ботове
}
Естествено ако искаш само Google да не индексира (то изобщо няма и да я види) тази част от страницатати просто остави в регулярния израз само Googlebot.

Относно NOINDEX не мисля че може да се използва като tag. Той може да се използва само в мета таговете и служи да не се индексира цяла страница. Същото е и за NOFOLLOW. (далеч съм от мисълта че не го знаете, но просто за да сам ясен)
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=61050
 
Re: noindex в body

Бота няма да види инклуда, така че се връщаме точно в квадратче номер 1, резултата ще е именно: <noindex>ne ne ne</noindex>

И аз това имах в предвид с поста си


Ето ти едно решение ако използваш PHP

PHP:
function check_if_robot ()
    {
        if ($_SERVER["REQUEST_METHOD"]=="HEAD") return 0;
        $ua=getenv("HTTP_USER_AGENT");
        if (eregi("Googlebot|Yahoo|VoilaBot|Ask Jeeves|SpeedySpider",$ua)) return 0;
        if (eregi("[^e]crawler|spider|bot|custo |web(cow|mon|capture)|wysigot|httrack|wget|xenu",$ua)) return 0;
        return 1;
    }
Това е фунция която ти връща 1 или 0 в зависимост от USER_AGENT-а
Примерно ако искаш никой бот да не вижда час от съдържанието ти просто направи следното
PHP:
if(check_if_robot())
{
  // Съдържанието което не искаш да се индексира от ботове
}
Естествено ако искаш само Google да не индексира (то изобщо няма и да я види) тази част от страницатати просто остави в регулярния израз само Googlebot.

Относно NOINDEX не мисля че може да се използва като tag. Той може да се използва само в мета таговете и служи да не се индексира цяла страница. Същото е и за NOFOLLOW. (далеч съм от мисълта че не го знаете, но просто за да сам ясен)
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=61050

Това си е clocking и се наказва сурово
 
Re: noindex в body

Ами като не искаш да се индексира част от съдържанието ти Cloaking му е майката. Само ми кажи как google ще засиче това. Единствения начин е някой човек да посети страницата и да я сравни с това което вижда бота. Мисля че за cloaking се смята когато цялото съдържание на страницата е съвсем различно от това което вижда бота.
Единственото разрешено (легитимно) използване на cloaking (_прикриване_) за разпространение на съдържание за потребителите без търсачките да могат да го индексират е за Macromedia Flash или подобни. Мяташ един флаш на страницата си (дори и банер да е) и ще си по-малко застрашен от премахване от индекса.

А между другото Google не поддържа тага <noindex> или <nofollow> . Съветите на google относно on-page оптимизацията са общо взето поддържане към w3c стандартите. Така че много съм далеч от мисълта че google ще толерира несъществуващи тагове.
Има някой търсачки (съществуват и други освен Google естествено), който не индексират найстина съдържанието ако е в тези тагове, но по-скоро тогава трябва да се използва <!-- noindex --> <!-- /noindex --> така и страницата ви ще е валидна.
 
  • Like
Реакции: nbsp
Re: noindex в body

а замислял ли си се да изведеш текста с някаква джава... тя не се изълнява от бота съответно не се индексира и не би трябвало изобщо да се хване като cloaking и всико се подрежда както трябва. ;)
 
  • Like
Реакции: nbsp

Горе