SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Novinite.com продаден

n00p

New member
Регистрацията на сайта е била до 20 Юни и някой е успял да се възползва от грешката на администратора. Честито
 
Последно редактирано:
Re: Novinite.com продаден

Ясно , разбрахме от предния пост, ама защо по няколко пъти трябва да се спами с едни и същи теми.
 
Re: Novinite.com продаден

домейна им е просто изтекъл и имат 45+ дена гратисен период, което значи че трябва да си влезнат в акаунта в register.com и да си го подновят
 
Re: Novinite.com продаден

домейна им е просто изтекъл и имат 45+ дена гратисен период, което значи че трябва да си влезнат в акаунта в register.com и да си го подновят

Ами по принцип е 30 дни гратис за подновяване, плюс още 30-60 Редемпшън за подновяване. И като сложиш че никой регистрар не пуска домайна веднага след изтичане на редемшъна (ако дори и тогава не се поднови домейна), а ги оставят с гугъл паркинг пейдж обикновенно да им генерират пари,.. .. особено сайт като novinite.com с ПР6 :)

Общо взето е невъзможно да купиш домейн с висок ПР дори и след изти4ане на 3те месеца.
 
Re: Novinite.com продаден

Общо взето е невъзможно да купиш домейн с висок ПР дори и след изти4ане на 3те месеца.

Защо мислиш така, искаш да кажеш, че никой няма да остави такъв домейн или какво имаш в предвид?
 
Re: Novinite.com продаден

Искам да кажа, че.. след датата на изтичане на домейна, има сума ти време в гратисни периоди и редемпшън (наказателни) периоди, през които да си върнеш домейна. И ако, дори и тогава не си го пре-регистрираш, Регистраторите могат да ти го държат колкото си искат, след това, няма божи закон който да ги накара да го пуснат, освен ако те не решат това. По тяхно успомтрение се пуска домейна отново за регистрация.

Т.Е. домейн с висок ПР и посещаемост, ще... "го позадържат малко" с (примерно) Гугъл паркинг страница за Регистратори (горе доло страница пълна с адуърдс реклами), за да.... сещаш се :)
 
Re: Novinite.com продаден

Да и аз така те разбрах, но така или иначе рано или късно трябва да го пуснат и евентуално да се пробват да го купят, но ако има много клиенти, домейна отива на търг, така че пак има някакъв шанс, макар и доста солено да ти излезе.
 
Re: Novinite.com продаден

Да и аз така те разбрах, но така или иначе рано или късно трябва да го пуснат и евентуално да се пробват да го купят, но ако има много клиенти, домейна отива на търг, така че пак има някакъв шанс, макар и доста солено да ти излезе.

Пак не си прав. Търг може да е най-добрия изход. Все пак не забравяй масата хора които работят по реистратор фирмите,... все някои ще го гепи от там :) ако случайно фирмата не се усети и го пусне ... :) (а в това се съмнявам, защото силни домейни - знам случай кадето регостратора не го е пускал година+)
 
Re: Novinite.com продаден

Пак не си прав. Търг може да е най-добрия изход. Все пак не забравяй масата хора които работят по реистратор фирмите,... все някои ще го гепи от там :) ако случайно фирмата не се усети и го пусне ... :) (а в това се съмнявам, защото силни домейни - знам случай кадето регостратора не го е пускал година+)
глупусти :D
 
Re: Novinite.com продаден

аз до колкото знам имаше там някакви периоди и после домейна отива на търг, ако има няколко желаещи търгът се съкращава само до тези хора след определен период време

т.е. ако някой от регистрантите иска да го вземе, но и друг предяви претенции, ще трябва да се бият, поне така беше преди
сега незнам дали има промяна, но не мисля че има

я пообясни етапите, как точно са в момента
 
Re: Novinite.com продаден

Няма такова нещо човек. Не знам и да е имало някога.... но кой знае... След изтичане на редемпшън, на практика регистратора (РЕГИСТРАТОР - фирмата която го е регнала като Godаddy, regisrer.com и т.н. ; РЕГИСТРАНТ лицето което го е регнало т.е. собственика) може да прави каквото си иска с домейна... Ако иска може да го пусне не търг, ако иска да го продаде директно, ако иска да си го държи...
 
Re: Novinite.com продаден

сигурен ли си, аз за търга съм 100% сигурен че е имало, в това бъди сигурен, но това за което се замислям след като ти прочетох постовете е дали регситратора има законово право да не го пуска на търг
 
Re: Novinite.com продаден

Once a domain name does expire, the former owner can still regain the URL during the 30 day grace period, the 30 day redemption period and the five day pending release period. After these intervals of grace, a former owner cannot get back their URL unless the name is a trademark.

с други думи... :) регистранта гори
 
Re: Novinite.com продаден

аз лично имам 3 домейни които са били дропнати и са с PR4, единия с PR7 и PR6 линкове и очаквам да хване поне 5-ца на следващия ъпдейт ...
 

Горе