SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Paypal - получаване на пари за България вече работи

Re: Paypal работи с България

Re: Paypal работи с България

Георги Илиев каза:
тоест можем да си теглим кинтите от пейпал ?

въпроса е как да ги закараме там че да има какво да теглим
 
Re: Paypal работи с България

Re: Paypal работи с България

пуснаха плащането към бг?
нещо официален източник? линк?
 
Re: Paypal работи с България

Re: Paypal работи с България

получи пари на БГ акаунт?
нали не блъфирате...
това са доста сериозни новини ;D
 
Re: Paypal работи с България

Re: Paypal работи с България

Не бе шефе. Напълно съм сериозен (и щастлив) :friday:

Изпратих си десетина паунда от един ЮК акаунт на българският. Мога да ги прехвърля и към картата си. Таксата е 2 евро, срокът около седмица.

И малко карма за ХДМ заради добрата новина :)
 
Re: Paypal - получаване на пари за България вече работи

Здравейте, след тази новина ми е интересно да ви попитам, доколко е законно използването на PayPal в България за предлагане на плащане за реклами, услуги, дори стоки в България? Ако собственикът на сайт не е собственик на фирма, респективно (пък и дори да е) не издава фактура, касова бележка, а на практика извършва някаква продажба, предлага някакви услуги срещу заплащане? ??? Ще съм ви благодарен, ако можете да дадете разяснение по този въпрос.
 
Re: Paypal - получаване на пари за България вече работи

Сигурен съм че в България никой сайт собственик не е фирма :) тъйде получава пари от реклама и други неща но не дава на държата и 1 стотинка.

Ама това пък наз кво ни интересува ??, мен примерно хич не ме интересува.
държата да отива да гони големите риби не наз
 
Re: Paypal - получаване на пари за България вече работи

AdSenser каза:
Здравейте, след тази новина ми е интересно да ви попитам, доколко е законно използването на PayPal в България за предлагане на плащане за реклами, услуги, дори стоки в България? Ако собственикът на сайт не е собственик на фирма, респективно (пък и дори да е) не издава фактура, касова бележка, а на практика извършва някаква продажба, предлага някакви услуги срещу заплащане? ??? Ще съм ви благодарен, ако можете да дадете разяснение по този въпрос.

Аз ще дам предположение. Букмеикърите като спортинг.бет използват това че сървърите са в англия, фирмата е англииска и сделката/ залога се осъществява там по техните закони ;D Пеипал за европа нали е в люксембург ... Общо взето си мисля че трябва някои да си палти за им направят проблем за това....
 
Re: Paypal - получаване на пари за България вече работи

predpriemach.com каза:
Общо взето си мисля че трябва някои да си палти за им направят проблем за това....

Според мен не е точно така. То е като билетчето в трамвая. Можеш да си пътуваш и без да дупчиш, но знанието, че си ЗАКОНЕН, играеш по правилата, ти дава СПОКОЙСТВИЕ. Не мога да разчитам на благоволението на някой да реши да не ме съди и да е мил с мен. И точно затова попитах и според мен този въпрос е сериозен.
 
Re: Paypal - получаване на пари за България вече работи

След като получаваш парите си по банковата сметка, към която е картата, следва да декларираш парите, както би трябвало да правиш и с парите от чековете на АдСенс. След като ги декларираш и си платиш данъците, всичко е законно. Колкото до фактурите, ти извърпваш сделки като физическо лице т.е. имаш договро за покупко-продажба, който не задължително да е в писмена форма, т.е. всичко е законно, а за да си подкован за разни институции, четеш Закона за задълженията и договорите.
 
Re: Paypal - получаване на пари за България вече работи

Много ти благодаря за пореден път за разяснението, bgkulinar! ;)

Да разбирам значи, че тези доходи трябва просто да се декларират... от физическо лице (ако собственикът на сайта е такова), явно в декларациите, които се подават в края на годината... но това не ми е ясно особено. ???

А според теб как стои въпросът, ако човек иска да прекара тази дейност през фирмата си, т.е. очевидно това трябва да се счита като приход на фирмата, но как е възможен той, след като нямаш наистина издаден никакъв документ? Или излиза, че PayPal е за ползване само от частни лица?

В такъв случай, ако долу във footer пише, че сайта се стопанисва от "еди коя си" фирма, това означава ли, че те биха срещнали затруднения в използването на PayPal...
 

Горе