SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

phpbb3

Windboy

New member
Здрасти, имам следния проблем: Пробвам да конвертирам форума phpbb2 до phpbb3 но получавам Error 500 - Internal server error. Оказа се, че единственото решение е да се инсталира локално на моята машина. Проблема е, че съм с лаптоп на уиндоус 7 и рутер, които заема порта 80 и немога да стартирам apache-to на лаптопа пробвах да му сменя порта, но не се получава. Та ако има някои, които може да помогне ще съм му благодарен.
 
За: phpbb3

За: phpbb3

Прехвърлял съм няколко форума и не е приятно занимание, особено, ако старата база е с колация различна от utf8. Най-лесния вариант е:
1. Правиш бекъп на базата, но през админ панела на phpbb2, не през phpmyadmin;
2. Инсталираш нов, пресен и празен phpbb2 с нова база - UTF8;
3. От админ панела на новия phpbb2 правиш импорт на базата;
4. Ъпгрейдваш новия phpbb2 до phpbb3 по начина от предния пост.
5. Оправяш си стилове, модификации и каквото искаш.

Защо е нужно това упражнение, защото с прекодирането на базата ще имаш проблеми, особено, ако сменяш и хостинга.
 
За: phpbb3

За: phpbb3

Имаше една подробност, че трябва да освободиш папката на форума да може да се записва, презаписва и т.н. и още едно нещо, като да сложиш _ долна черта в панела на инсталацията на папката, в която качваш файловете или нещо такова. Ако не се справиш, ми пиши да ти кажа къде да се насочиш.
 
Re: phpbb3

Проблема на мен ми е че нямам достъп до админ панела. От няколко месеца на сам adminpanela ми вади бяла страница за това и исках да го конвертирам.
 
За: phpbb3

За: phpbb3

Влез си в хостинга и някъде търси папка temp и изтрий всичко от нея.
 
Re: phpbb3

След доста играчака разбрах къде е проблема и влязах в админпанел, но сега естествено има друг проблем при опит да импортирам базата данни от стария форум в новя пхпбб2 (които съм инсталирал сега) ми излиза тази грешка Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 102 bytes) in /home/popbg/public_html/phpBB2/includes/sql_parse.php on line 71
 
За: Re: phpbb3

За: Re: phpbb3

РнрВВ2 не позволява импорт/експорт през админ панела на база по-голяма от 2МВ. Може и от там да ти идва проблемът.
Сигурен съм в това, което казвам, защото и до днес ползвам системата, но отдавна вече базата се съхранява с копи/пейст, защото е над 32 МВ.
 
За: Re: phpbb3

За: Re: phpbb3

Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 102 bytes) in /home/popbg/public_html/phpBB2/includes/sql_parse.php on line 71
Колко МВ е в php.ini?
 
За: phpbb3

За: phpbb3

Правил съм експорт на БД от панела на phpbb2 45 MB, ограничението е по скоро от php.ini, както писа bgkulinar.
 
Re: За: phpbb3

Re: За: phpbb3

Правил съм експорт на БД от панела на phpbb2 45 MB, ограничението е по скоро от php.ini, както писа bgkulinar.

Къде се намира това php.ini помолих хостинг съпорта да ми увеличи паметта за изпълнение на скриптове, но резултат беше същият.

Edit: В php.ini

max_execution_time = -1 ; Maximum execution time of each script, in seconds
max_input_time = -1 ; Maximum amount of time each script may spend parsing request data
memory_limit = 256M ; Maximum amount of memory a script may consume (32MB)
 
За: phpbb3

За: phpbb3

Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 102 bytes) in /home/popbg/public_html/phpBB2/includes/sql_parse.php on line 71
За малко не ти стига паметта, искай с още 64М да ти я вдигнат, поне докато си свършиш работата.
 

Горе