SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Pligg е опасен

flasher

New member
За тези които не са си чели скоро имейлите от плиг:
This week has been a stressful week for many Pliggers due to a security vulnerability discovered and exploited by a few hackers. It seems that even though we have not provided any changes in code over the past several months, three separate people seemed to find holes in the Pligg software all within the same few days.
...............
First, please update to the latest version of Pligg available (currently 9.9.5).
..........


тук има нещо което може да помогне
http://forums.pligg.com/general-help/14291-solved-do-not-run-version-9-9-0-a-2.html
 
Re: Pligg е опасен

зависи от сървъра :)

Товари си мега много ако има малко по-голямо ДБ и някой друг юзер... аз направо съм потресен, че е възможно да има толкова некадърно написани CMS-та
 
Re: Pligg е опасен

аз направо съм потресен, че е възможно да има толкова некадърно написани CMS-та
Разгледай ОСкомерс и пак ще си говорим за некадърно написан софт.:p
 
Re: Pligg е опасен

Разгледай ОСкомерс и пак ще си говорим за некадърно написан софт.:p

Мисля да пропусна :)
 
Re: Pligg е опасен

О и аз имам опит и с двата.
Ос-а от доста време не съм го пипал, но още на времето когато трябваше да му правя редизайн с един приятел ни се изприщиха челата да ровим и да сменяме. Те хората за темплейти не бяха чували, сега незнам как е. :)

Колкото до Pligg-a там нещата са страшни ... нали го ползвам за it.linkovete.com. По едно време /още в началото/ забелязвам, че индекса страшно се бави. Пускам time() от горе и от долу на страницата и излиза, че му трябват 11 сек да се зареди напълно. :) Бях го забравил това, докато не обнових вресията.
Отделно има такива недомислици, че не ми се приказва. Ама се фанах на хорото :). Даже се чудя как още не съм получил "подканящ" мейл от хост българия да го местя :)
 
Re: Pligg е опасен

nik : да си бяхме сложили по един drupal с разширенията за социална мрежа сега нямаше да се тръшкаме толкова :)
 
Re: Pligg е опасен

uluble_com : доста проекти които тежат или са некадърно написани, съм ги изнесъл на други хостинги (там рабира се плащам солено). И продължавам да не разбирам хората които мислят че за 2-3 лева на месец, някой трябва да им търпи пълен с бъгове сайт който пречи на още няколко стотин потребителя.

Хостинг компаниите които предлагат shared хостинг печелят от броя на акаунтите. За да е този брой в едни раумни граници , предварително е изчислено колко акаунта могат да се натикат там (винаги може и още :) ), колко CPU и памет може да се хаби за да работи нормално машината. Ако един потребител граби да речем 20% от всичко и плаща колкото другите, кой ще го търпи ? На негово място спокойно могат да дойдат доста потребители които ще плащат неговата цена, но по много пъти.

Прави ми впечатление, че почти всички сериозни потребители в този форум, които правят сериозен бизнес са се ориентирали към собствени или наети машини и не плачат от хостинг компании. Дали ако някой техен проект започне да заема почти всички ресурси на машината те няма да седнат да си го оптимизират и да го вкарат в някакви разумни граници? И колко ли от хората които просто са хвърлили сайта си на shared hosting правят същото ?
 
Re: Pligg е опасен

Оги, ако го знаех, че е такава пингия нямаше да го пусна, ама се подлъгах по изникналите като гъби сайтове за социални мрежи миналата година и си рекох - ми сигурно е добър. :)
 
Re: Pligg е опасен

ник : освен че е лесен за инсталация и познат на повечето потребители други добри думи се затруднявам да намеря :)

аз лично съжалявам, че не заложих на drupal :-( все пак не е късно това да бъде поправено :)
 
Re: Pligg е опасен

ник : освен че е лесен за инсталация и познат на повечето потребители други добри думи се затруднявам да намеря :)

аз лично съжалявам, че не заложих на drupal :-( все пак не е късно това да бъде поправено :)

Drigg ли имаш предвид? Т.е. той е по-кадърен ?
 
Re: Pligg е опасен

Дригг определено е доста по кадърен от плигг и за тея които се ядосват че не са си сложили дригг, още не е късно, има вграден импортер във дригг за плигг, така че оправяте дизайна за друпал, цъкате импорт и сте готови :) Аз сега правя една социална мрежа на дригг и съм сравнително доволен :)
 
Re: Pligg е опасен

Sammy : преди няколко месеца пробвах (макар и да не се задълбах сериозно) и имаше проблем с импорта на кирилицата. Опитвал ли си се със сайт на кирилица ?
 
Re: Pligg е опасен

ник : освен че е лесен за инсталация и познат на повечето потребители други добри думи се затруднявам да намеря :)

аз лично съжалявам, че не заложих на drupal :-( все пак не е късно това да бъде поправено :)
Oggin, всяка Joomla си е цял социален сайт, само дето има в пъти по-големи възможности.
bgkulinar, osc е простичък, но ефективен. За товара - товари около два-три пъти по-малко от жумлата и поне пет пъти по-малко от pligg :D , иначе на който каквото му трябва :cool:
 

Горе