SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

PR Ъпдейт

За: PR Ъпдейт

За: PR Ъпдейт

Не е така. Задай си въпроса от друга гледна точка - имаш стари линкове, нали? Тези линкове имат някаква тежест. Тази тежест се придава от сайтовете от които си взел линка. Възможно е някой от тези сайтове да са изпаднали, те самите да имат свален PR рейтинг, може те да са махнали линковете към теб, може да са задали на линка нофолоу... . Факторите са много, които могат да влияят. Вярно е, правим стратегии и искаме, стремим се да добавяме нови линкове, но какво става със старите? Ние се грижим за нашия си сайт, но дали е така и с другите сайтове от които имаме линкове?
 
За: PR Ъпдейт

За: PR Ъпдейт

Да, точно така си го обяснявам и аз. Но не е реално това да се отнася за болшинството сайтове. Повечето от потребителите тук точно с това се занимават - да оптимизират сайта/сайтовете за по-добри резултати. А резултат няма никакъв съдейки по отзвука в тази тема.
PR ще изчезне след поредния ъпдейт, просто няма да има следващ. Те сами си го казаха миналата година.
 
За: PR Ъпдейт

За: PR Ъпдейт

Здравейте, да ви кажа виждал съм сайт с 10 линка от директории, който се регистрира в Alexa и в една програма за споделяне на трафик и на втория месец, откакто беше пуснат хвана PR4 и го задържа в продължение на 2 години. Разбра се след първия хванат PR се набавиха линкове и т.н. Мисълта ми е, че определено, според мен PR не се прави само с линкове от сайтове с голям PR. И 800 000 линка да имаш с висок PR, като нямаш 1 посещение и 3 думи на сайта си, повече от PR0 няма да хванеш. Това е мое мнение, може да греша.
 
За: PR Ъпдейт

За: PR Ъпдейт

И 800 000 линка да имаш с висок PR, като нямаш 1 посещение и 3 думи на сайта си, повече от PR0 няма да хванеш. Това е мое мнение, може да греша.

@toniintro - PR няма нищо общо с посещенията на сайта, нито със съдържанието. PR се определя единствено от параметрите на входящите линкове.
 
За: PR Ъпдейт

За: PR Ъпдейт

@toniintro - PR няма нищо общо с посещенията на сайта, нито със съдържанието. PR се определя единствено от параметрите на входящите линкове.

Определя се не само от входящите. Вътрешното линкване също предава PR.
 
За: PR Ъпдейт

За: PR Ъпдейт

Да, прав си, но те всъщност не предават PR, а само разпределят този, който идва от вън, между страниците.

Напротив, освен че разпределят и предават. Сайтове с много страници имат по-голям pr на началната.
Затова има т.н. понятие пейдж ранк скулптинг.
За разлика от руския тиц, който зависи изцяло от външни връзки, пейдж ранк може да се скулпва и чрез вътрешно линкване.
 
Re: PR Ъпдейт

Например при последния PR ъпдейт имах PR2 на хоум пейдж и PR0 на вътрешните, след ъпдейта PR2 на хоум остана, но всички вътрешни преминаха на PR1. Предполагам, при следващ ъпдейт ще вдигне хоума на 3, а вътрешните ще останат на 1, но общо взето не наблюдавам внимателно PR и всичко това може да е случайност или обосновка на съвсем други фактори. :)
 
За: PR Ъпдейт

За: PR Ъпдейт

Сайтове с много страници имат по-голям pr на началната.

Имат по-голям PR, ако някои вътрешни страници са линкнати директно от вън. Иначе, ако предположим например, че всички външни линкове са насочени към главната, то за PR на главната е все едно дали сайта ще има 2 страници или 2000 страници, сочещи към главната. Поне досега не съм наблюдавал нещо различно, все пак, ако имаш обратните наблюдения, ще се радвам да споделиш.
 
Re: PR Ъпдейт

От вчера имам промяна в PR-a на 2 сайта, май поредния major PR update започна :) Проверете си сайтовете и споделете ;)
 
Re: PR Ъпдейт

всичко надолу, но предвид нулевия линк билдинг си е съвсем нормално
 
За: PR Ъпдейт

За: PR Ъпдейт

Напоследък PR ъпдейтите станаха много точни - днешния е точно 3 месеца след предишния, което е донякъде добре от гледна точка на предвидимост, ако някой го интересува PR.

Следващия ще очакваме около 4 май.
 
Re: PR Ъпдейт

Все още няма никъде май официално, че е минал, но и при мен има разместване. Имам един сайт нагоре и няколко със запазен PR .... и много разместване на позициите в sepr-a.
 
За: Re: PR Ъпдейт

За: Re: PR Ъпдейт

Всички сайтове от единия ни сървър са вече с ъпдейтнат PR. Ако можем да приемем показателя на PR индекса като резултат, за всичко което правим по време на оптимизация, то той на части ми се струва странен и до някъде нелогичен.
Най-необяснимото: EMD домейн на кирилица, регистриран преди 2-3 месеца от N/A изведнъж на PR4. И то без да е работено върху него. Със съдържание от 3 страници, включващи 3 уникални статии/текста.
 
Re: За: Re: PR Ъпдейт

Re: За: Re: PR Ъпдейт

Всички сайтове от единия ни сървър са вече с ъпдейтнат PR. Ако можем да приемем показателя на PR индекса като резултат, за всичко което правим по време на оптимизация, то той на части ми се струва странен и до някъде нелогичен.
Най-необяснимото: EMD домейн на кирилица, регистриран преди 2-3 месеца от N/A изведнъж на PR4. И то без да е работено върху него. Със съдържание от 3 страници, включващи 3 уникални статии/текста.
Ако домейна е бил регистриран преди време и има някакви стари линкове, не е нелогично. ПР не се дава за съдържание.
 

Горе