SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

PR и SERP?

exoexo

New member
Нещо не ми е много ясно това с пейджракнкинга. И с 0 и сега с 2 нямам промяна никаква в класирането в търсенето и броя посетители от търсачките. И като бях с ПР0 пак се класирах на първа страница 1-3 позиции за "fun image" / "fun images" и сега с ПР2 пак на същите позиции. То по-интересното е как с ПР0 бях пред сайтове с ПР5,6 и 7. Нямам и линкбилдинг, понеже пускам сайта и не се занимавам с глупости.
Сега пуснах няколко сайта набързо. Отново са ПР0, никакви линкбилдинг, никакъв ранк. Гугъл ги индексира след около седмица и сега всеки има по 1000-2000 уникални посетителя на ден.
Таз работа с ПР0-ПР10 и линкбилдинги ми се вижда много афиф. И къде ми кирията да вдигам ПР и да търся линкбилдинг, при положение, че и с ПР0 пак се класирам на топ позициите за желанте ключови думи и пред конкуренция с много по-висок ПР и със същите ключови думи ?
Реално мога да тествам, но не ми се занимава ... Имам клиент с около 1000 блога с ПР от 5 до 8 (всеки на различна клас С мрежа). Ако си линкна един от моите сайтове вероятно ще ми скочи ПР, обаче с какво реално това ще ми помогне? Няма как да ме вдигне в търсенето, предвид, че вече съм в топ 3 резултата. Все пак въпроса стои - как съм там с ПР0-ПР2? Май по-добре да си гледат хората съдържанието а не ранкове и линкове и тя работата сама ще се нареди.
 
Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

exoexo, и без PR може да си първи, той вече не оказва голямо влияние за класирането. Колкото по-трудна е нишата, толкова по-трудно можеш да постигнеш такива позиции без линкове.
Доволен ли си от монетизацията на изображенията?


kulinar
Ако се казва Georgi Georgiev, човека си е пръв, ама е заради конкуренцията в нишата.
 
Последно редактирано:
Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

Изключи си персонализирания сърч.

Нямам такъв (персонализиран сърч). Освен това, както споменах, всички "клиенти" получават същата позиция (прибизително според локацията им) за сайтовете ми.

Ето скриин от последните 3 сайта който пуснах през последните 2 месеца и са и трите с ПР0, но при търсенето излизат напред, пред много по-високи ПР и съответно се вижда как за дни се изтрелват с 1000-2000 посетителя дневно:

GA.jpg


Драстичния пад до 0 на последния е заради преместването на хостинга. Понеже всеки от тези сайтове ми прави по 20-30ГБ трафик на ден и на VPS-а трафика ми бе лимитиран и трябваше да ги местя на "unlimited". А при местенето с последния малко сгафих и така ...

Все пак както се вижда сайтовете са супер нови, на седмица или месец. ПР0 или липсващ и без линкбилдинг никакъв. Само за да насърча индексирането им съм сложил 1 линк в друг по-стар мой сайт (пак с ПР0). Но веднага след индексирането им. Последния бе индексиран за около 5 дена само, пуснах го на 6 март, на 15 вече бе в топ-търсенето и посетителите заваляха от търсачките. 682,144 Alexa Traffic Rank, 453,644
Traffic Rank in US. Google Pagerank for: xxx 0/10

Та нима всички имат "персонализиран сърч" и от къде ще знаят за новите ми сайтове? Определено посетителите и топ-резултата не е от ПР, не е от линкбилдинг, понеже няма такива. Как после да вярвам на този прословут ПР?
 
Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

exoexo, и без PR може да си първи, той вече не оказва голямо влияние за класирането. Колкото по-трудна е нишата, толкова по-трудно можеш да постигнеш такива позиции без линкове.
Доволен ли си от монетизацията на изображенията?


kulinar
Ако се казва Georgi Georgiev, човека си е пръв, ама е заради конкуренцията в нишата.

Явно да ... това и аз казвам, ПР-а явно не е голям фактор. За нишата не знам, има доста резултати в нишите в които пуснах сайтовете (Около 618 000 000 резултата, Около 205 000 000 резултата и т.н. пръ търсенето за моите думи и ниши).
А относно монетаризацията - доволен съм. Не очаквах още първия месец тези 3 нови сайта вече да носят по 10+ евро на ден, което не е лош резултат според мен.

Да, Георги Георгиев се казвам, не знам това в каква връзка с нишата е ;)
 
Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

Името няма пряка връзка с нишата, просто посочих на бгкулинар че е възможно да бърка за персонализираното търсене :)

Нишите са големи, излизат много резултати в търсачката, но явно малко хора оптимизират за тези думи и изрази и реално конкуренцията в тях не е толкова силна.

Резултата в адсенса е добър, ако не отделяш много време да се занимаваш със сайтовете и ти остане поне половината след като покриеш месечните разходи за vps си е ок.
 
Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

и съответно се вижда как за дни се изтрелват с 1000-2000 посетителя дневно:

Аз се чудя защо му се и вързвате на глупостите на човека :)

Така се изстрелват сайтове бел линкове.


Онтопик: има движение и малки промени и при мен
 
Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

Аз се чудя защо му се и вързвате на глупостите на човека :)

Така се изстрелват сайтове бел линкове.

За теб глупости, за друг реалност и ежедневие :) Изстрелват се, има такива ниши. Нишата е голяма, осигурява голям трафик, но няма рекламодатели и затова няма и конкуренция. Имам сайтове дето за месец са стигали и повече.
 
Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

Re: Хайде на PR-а, топъл-топъл

За теб глупости, за друг реалност и ежедневие

Знам какво има ;) Без ресурси за добра рекламна кампания трафик от 0 до 3-4k+ обикновено се докарва лесно само от пиратски контент. След подобни show off/ безсмислени изказвания изключвам и вероятността да може да яхне google trends или да е чувал за insights.

А и темата е относно ъпдейта и не ме интересува аналитикса или seo възгледите на някой анонимен герой - exoexo

едит: Много правилно @gvv
 
Последно редактирано:
Re: PR и SERP?

Butch, един приятелски съвет. За да научиш нещо ново, от време на време трябва да допускаш че не можеш да знаеш всичко. Трудно се пълни, вече пълна чаша.
Вместо да попиташ как го прави, ти веднага казваш че са глупости и че не може. Ами допусни, представи си, че може. Какво правим тогава!?
 
Последно редактирано:
Re: PR и SERP?

traki далеч съм от мисълта, че знам всичко. Може би за това уча нови неща всеки ден от няколко години. Мненията ми в темата са в резултат от предходните постове т.е на базата на прочетеното пиша какво мисля аз.


Как да го взема на сериозно само след :
И къде ми кирията да вдигам ПР и да търся линкбилдинг, при положение, че и с ПР0 пак се класирам на топ позициите за желанте ключови думи и пред конкуренция с много по-висок ПР и със същите ключови думи ?

Не съм казал, че не може просто след подобни постове, съдържащи цитата по-горе си правя моите изводи.

И няма нужда да го пита. Приятелски съвет и от мен с питане става само ако е точен човекът или имате някакви отношения, купил си нещо от него или от теб имате причина да водите диалог. Става с четене и експерименти.

А и не ме впечатлява графиката, защото имам и по-впечатляващи цифри в работата ми.

Хората, които уважавам и от които се уча в този форум не се изхвърлят с подобни изказвания.
 
Re: PR и SERP?

Първо не съм тук да уча никого, нито да опитвам - нямам такива намерения и не вярвам да съм по-напред от който и да е. Просто SEO не ми е специалност. А само слушам/чета и навсякъде се тръби за ПР и линкове и едва ли не само това е начина. Обаче аз нито разбирам от това нито го правя и нямам ПР, нямам линкове, освен ако в последствие някой някъде не линкне към сайтовете ми сам. И виждам резултатите и може да не са кой знае какви и да сте виждали както казвате и къде ли не по-впечатляващи, то за мен са си много добри. И просто си изказах мнението и опитах да дам факти от моята статистика в подкрепа, че според мен ПР и линкбилдинга не са богове и може и без тях.

Интересно коя е тази ниша с ниска конкуренция и такъв трафик. За БГ ли става въпрос?
Ами аз бях дал един пример - "fun images" - забавни картинки от нета, други подобни с картинки компилации. Единия ми от сайтовете, който обаче вече е на 2-3 години и взе че наскоро стабна ПР2 е точно там класиран от години на първата страница за посочените търсения в тази ниша. Обаче някои от новите ми сайтове бързо го задминават, въпреки че са нови и без ПР и без линкове още.

Съмнявам се да ти каже.:p
Ами и не виждам смисъл да казвам много подробности. Едно: не съм специалист и второ: виждам че бързо някои ми скачат като на ПР-еретик ;) Но за останалите - Понеже основно сайтовете ми са с картинки, то нямат много съдържание текстово. Затова така някъде по страницата съм сложил едно описание например какво са "забавните картинки" и т.н. колкото да има параграф текст за търсачките с ключовите думи. Плюс малко H1,title,keywords,description,alt tags (неща които съм чувал да помагат). Вероятно много помага и това че всяка картинка си има своя страница html и свой собствен title,h1 и т.н. и накрая имам индексирани над 10 000 станици от всеки сайт с различни допълнителни ключови думи (освен основните). Отделно съм написал и скрипт който генерира и малко копия на страниците но със сгрешени ключови думи, за да обера и търсещите с грешки в търсачките или сбъркан просто правопис (само това забелязвам вдига трафика с поне 1/3). Плюс там още някой друг трик ако ми хрумне и така остава само сайта да бъде веднъж индексиран и при положение, че има 10К+ страници с 10К+ суб-ключови думи (включително "typos") ето ти веднага един масивен трафик само след дни след като бъде индексиран.
А за самото по-бързо индексиране просто добавям линк към новия си сайт в някой от старите и "по-популярни". Не знам, но май и поставянето на адсенса също "подканя" гугъл по-скоро да индексира (не съм сигурен в това, но е възможно).
И понеже ползвам скриптове, които аз съм си написал и просто клонирам и вкарвам новите данни, всичко отнема ужасно малко време да създам сайт. И не ми струва почти нищо - цената за 1 домейн + нищожно време. Така ако тръгне - ОК, ако не - няма загуби. А ако донесе и минимална печалба си е добре.

Все пак не искам да изпадам в подробности: не ми се ще утре някой да ми нагази в нишата с моите трикове по моята глава. Отделно някои (не всички тук) така или иначе ще ме оспорят и оборят веднага сега с хипотези и т.н. а и те и без това нямат нужда от моя споделен опит (който аз пък си харесвам на пук на тях и съм си доволен от постигнатия резултата, било с "правилно" или "неправилно" СЕО).

Резултата в адсенса е добър, ако не отделяш много време да се занимаваш със сайтовете и ти остане поне половината след като покриеш месечните разходи за vps си е ок.
VPS-a и въобще всички други хостинги ми са за съвсем други проекти и просто покрай тях слагам тези сайтове като експерименти. И вземам домейн .info за под $1 на година и така реално разход нямам за сайта никакъв почти, как после да не съм доволен от каквото капе от страни ;)
 
Последно редактирано:
Re: PR и SERP?

Ако съм реагирал по-остро моля да ме извиниш. Просто прекалено много "специалисти" се извъдиха. Говорят много а разчитат на базата с мейли на гепиме или дори мейл.бг и други велики "маркетингови" подходи, за да си подкарат сайтовете.

След поседния пост виждам, че не си от тях ;)

Аз също съм в нишите с картинките. Изобщо ако говорим за сферата ентъртейнмънт, като изключим видеото, се прави приличен трафик без да е необходим винаги силен линк билдинг, но да го отричаме по принцип е смешно.

Основно пиша по въпроса, защото ще го прочетат някой новаци, които нито знаят за каква ниша става въпрос нито могат да си автоматизират създаването на контента и накрая ще направят сайт а няма да има кой да влезе в него.
 
Re: PR и SERP?

Как изкарваш по 5 евро на 1000 уникални нещо не мога да сетя. То бате, ако стваше така, в тоя форум всички щяха да са милионери. А и не виждам какво толкова си постигнал - 2000 уникални на ден за месец, моя рекорд е в пъти над това, ама не бия тъпана, камо ли пък да прилагам графики ххахахах, грамота ли очакваш.
 
Последно редактирано:
Re: PR и SERP?

krapo, не това бе целта на графиката. Просто дебата започна в една друга тема и там стана малко офтопик и бе отделен. Но като цяло опитвах да изкажа мнение и покажа, че И без ПР може да има резултати като на графиките - т.е. прилични. Имам и подобни на сайтове с ПР6-ПР7 и разликата не е в тяхна полза. Но както казва Butch - важна е вероятно и нишата. Но просто когато си в топрезултатите с ПР0 наистина не виждам смисъла да вдигаш ПР, къде по-нагоре в резултата може да отидеш - няма по-нагоре от страница 1 и първите резултати. Малко като олимпиец на почетната стълбичка и да търси допинг да се издигне още ... на -1во място ли ;)

А как се изкарва по 5 евро на 1000-2000 уникални ... ами може и да е с късмет, но определено и едно добро позициониране на рекламата помага. Плюс по-малко рекламни блокове, но на място = по-добър резултат и като брой кликове и като заплащане на клик. Това го установих по трудния начин. Преди наблъсквах максимума от 3 блока с линкове + 3 блока с банери, сега само по 1, а резултата от същия сайт е доста по-добър, дори двойно. Аз така си го обяснявам, може да има и други причини.
 
Re: PR и SERP?

VPS-a и въобще всички други хостинги ми са за съвсем други проекти и просто покрай тях слагам тези сайтове като експерименти. И вземам домейн .info за под $1 на година и така реално разход нямам за сайта никакъв почти, как после да не съм доволен от каквото капе от страни ;)

Още по-добре :)
 
Re: PR и SERP?

А как се изкарва по 5 евро на 1000-2000 уникални

Разликата е доста бих казал голяма, направо си е двойна :) между 1000 и 2000. За 2,5 евро вече на 1000 може и да се съглася донякъде, макар че пак е доста, но да кажем че на страницата няма много текст и такава е нишата.
Обаче искам да те предупредя, че за да запазиш позициите си в серпа като цяло на индексираните страници трябва доста да поработиш, в противен случай в един даден момент падението ти надолу ще бъде като стрела в сравнение с възхода ти. :)
 

Горе