SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Press releases?

hdm

New member
Здравейте,
Какво мислите за прес рилизйте? Има ли ефект, ползвате ли безплатни агенции и ще ги споделите ли и с други хора? :evil
 
Re: Press releases?

Ами да, има ефект, разбира се. :)
И безплатните стават, но доста често не ти позволяват да публикуваш линк, за разлика от платените.
Както всичко, като правило за успеха, си остава и все пак какво си написал де. ;)
Ето какво откри търсачката
Не гарантирам, че всичките са безплатни. :p
 
Re: Press releases?

Press releases са много голямо оръжие в ръцете на "големите глави". При тях ефекта е по-голям, защо?

Те са предназначени да привличат интереса на медиите (дори и интернет такива), когато една малка фирма иска да привлече интерес към себе си или своят сайт, пуска Press release. Не искам да казвам че това няма вече ефект, но има Stumble, Digg еtc които със сигурносгт носят повече интерес и трафик.
 
Re: Press releases?

vlnt каза:
Не искам да казвам че това няма вече ефект, но има Stumble, Digg еtc които със сигурносгт носят повече интерес и трафик.

Зависи от тематиката на сайта, пък и от езика. За български контент няма особена полза от Digg и сродните му. Ако темата ти е по-злободневна, съответно по-интересна за медиите, пресрилийзите са много ефективен инструмент.
 
Re: Press releases?

Много общо нещо :nono:
Дайте по-конкретно. Например "...и ще ги споделите ли и с други хора..."
 
Re: Press releases?

Намираме се в SEO и приемам, че въпросите ти са свързани с тези цели. Някой от PR сайтовете са с висок "trust factor" така че освен посещения могат да докарат и линк тежест.

Аз бих пуснал Press release само при някакъв повод, например:
  • стартиране на нов сайт
  • пускане на нов продукт или услуга, но трябва наистина да са страхотни или да ги няма другаде
  • промоция на горните
  • пускане на конкурс или състезание
  • всякакви промени свързани с теб или фирмата (промяна на адрес, информация за контакт и т.н.)
 
Re: Press releases?

Ми да вземем да направим бг сайт за прес рилийз ама без спам :)
 
Re: Press releases?

vlnt каза:
Намираме се в SEO и приемам, че въпросите ти са свързани с тези цели. Някой от PR сайтовете са с висок "trust factor" така че освен посещения могат да докарат и линк тежест.

Аз бих пуснал Press release само при някакъв повод, например:
  • стартиране на нов сайт
  • пускане на нов продукт или услуга, но трябва наистина да са страхотни или да ги няма другаде
  • промоция на горните
  • пускане на конкурс или състезание
  • всякакви промени свързани с теб или фирмата (промяна на адрес, информация за контакт и т.н.)
Благодаря ти vlnt,
Точно за това говоря. Рашил съм да обявя дадена услуга или продукт, може би конкурс и исках да знам кои сайтове ползвате Вие, защото не виждам смиъл да преоткривам топлата вода чрез системата проба/грешка :)
 
Re: Press releases?

hdm каза:
Благодаря ти vlnt,
Точно за това говоря. Рашил съм да обявя дадена услуга или продукт, може би конкурс и исках да знам кои сайтове ползвате Вие, защото не виждам смиъл да преоткривам топлата вода чрез системата проба/грешка :)


www.prweb.com платена дистрибуция
 

Горе