SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Prodavam saita bgrabotodatel.com

Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

Продавам го за 10 000 лв. Доходът през първите месеци на 2008 от адсенс беше около 150$ на месец. До момента беше около 100$. В началото сайтът имаше проблем с индексирането, който впоследствие беше решен и PR стана 5, а уникалните от около 1100 през делничните дни станаха около 2100. За съжаление по неясни за мен причини преди около два месеца класирането в гугъл рязко се промени и уникалните посетители паднаха от около 2000 на 1100-1200, но преди три дни нещата се оправиха. Това е статистиката. От решаването на проблема средният доход от адсенс е м/у 5 и 6 долара на ден.

30 дни Х ~5$ = 150$
12 Х ~150$ = ~1800$ =~2260 лв. годишен доход от адсенс.

10000 / ~2260 = ~4,4 години за възвръщане на инвестицията или горе-долу 22% годишна възвръщаемост. Тук не съм калкулирал вероятното увеличаване на трафика на сайта, както и вероятното повишаване на средната стойност за клик в адсенс. Също така не съм калкулирал и евентуалните възможности за друг тип монетаризиране(банери и т.н.).

Говорим за 15 минути на ден за администриране на сайта.
 
Последно редактирано:
Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

Според мен цената на проекта е твърде ниска!!!

Сайта е доста известен! Аз го посещавам от една година!
Според мен реалната цена за този сайт е 30 000 EU

Мое Мнение!
Поздрави,
 
Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

Според мен цената на проекта е твърде ниска!!!

Сайта е доста известен! Аз го посещавам от една година!
Според мен реалната цена за този сайт е 30 000 EU

Мое Мнение!
Поздрави,

Сложих хххх цена, защото това, което написа ме шокира. Скоро сайта lex.bg беше продаден за 700 000 лева, което за мен си беше голяма сделка и като съпоставих lex.bg с bgrabotodatel.com наиситина пъровначално поисканата от мен цена ми се стори доста занижена, но ми се иска да опипам пазара. lex.bg има 120 000 уникални посетителя месечно, а bgrabotodatel.com е с около 20 000. Тъй като ако поискам 120 000 лв за сайта много хора ще ми се изсмеят в лицето реших да се получи нещо като търг. Да не забравяме, че цената на нещо е такава каквато пазара определи.
 
Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

Според мен цената на проекта е твърде ниска!!!

Сайта е доста известен! Аз го посещавам от една година!
Според мен реалната цена за този сайт е 30 000 EU

Мое Мнение!
Поздрави,
цената на едно нещо е толкова колкото е склонен някой да плати за него
 
Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

Очаквам да ми пуснеш на лично цената, за която си склонен да го продадеш.
 
Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

Здравей, аз също имам интерес.
Постни цената, на която би го продал.

Поздрави, Александър

10 000 лв. Този сайт е уникален за България като единственият сроден такъв е форумът на karieri.bg, който определено отстъпва по функционалност и подреденост.
 
Последно редактирано:
Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

Надскочиха ми оценката :( мисля, че 7000 е доста добре за този сайт, предвид че е на по малко от година, инфраструктурата му и качеството на мненията вътре. Да се тръгне от нула с такъв проект и да се направи както трябва може и по евтино да дойде а тук ще се харчи още доста.
 
Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

Аз също мисля, че за тези пари мога да развивам успешно нов проект.
Успех на продавача.

Поздрави, Александър
 
Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

Би ли споделил горе-долу откъде е трафика??
Като прочетох по-голямата част е от Гугъл??

... Скоро сайта lex.bg беше продаден за 700 000 лева, което за мен си беше голяма сделка и като съпоставих lex.bg с bgrabotodatel.com наиситина пъровначално поисканата от мен цена ми се стори доста занижена, но ми се иска да опипам пазара. lex.bg има 120 000 уникални посетителя месечно ....
Това истина ли е??
Нито трафика му е кой знае какъв, нито домейна, нито нищо??
 
Последно редактирано:
Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

На лекс.бг аудиторията му е важна

Той е нещо като инвестора за адвокатите
 
Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

Между другото не е на по-малко от година, а на година и осем месеца.
 
Последно редактирано:
Re: Prodavam saita bgrabotodatel.com

Между другото не е на по-малко от година, а на година и осем месеца.
грешката е моя. извинявам се! погледнал съм грешната графа.

Съвсем умишлено сравних с lex.bg - 120 000 срещу 20 000 уникални месечно. ОК, аудиторията е различна, но разликата е 6 пъти, а и аз не искам 116 000 лева. Колкото и различна да е аудиторията къде е 7000 срещу 116 000?
твоя сайт ако се разглежда само като трафик не струва и 3000 и мисля, че допускаш грешка с това сравнение. Хората тук явно оценяват отвъд просто трафика и ще спечелиш повече ако прецениш правилно кое отвъд се цени. Lex.bg не ти е в категорията, че да се сравняваш там и определено не са го купили заради трафика а аудиторията е несравнимо различна. Има ли всъщност някакво потвърждение на тази сума? Линк някой?
 

Горе