SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

rel canonical

MacTeP

Senior Member
Как се държи Google ако на дадена страница има 2 пъти rel="canonical"???

Сега най-вероятно повечето ще се объркат, ама по-ясно не мога да обясня. Ситуацията е следната, имам страниците А (оригинал) и Б (копие). На страница А имам rel="canonical" към страница А. На страница Б обаче имам 2 пъти rel="canonical", един път сочи към себе си (демек страница Б) и един път към страница А (която е оригинала). Проблема ми е, че на страница Б нямам възможност да махна първия rel="canonical" сочещ към страница Б.

Интересно ми е дали Google ще зацепи какво се опитвам да му кажа? Ако бота срещне няколко пъти rel="canonical", кой се води приоритетен, първия или последния в кода?
 
Re: rel canonical

Ако бота срещне няколко пъти rel="canonical", кой се води приоритетен, първия или последния в кода?

Вероятно първия, но има само един сигурен начин да се рабере. :)
За WordPress ли става дума?
 
Re: rel canonical

По пътя на логиката, след като няма възможност да премахне първият таг, вероятно става дума за външна статия ( вероятно друг блог ). Според мен по-вероятно е да хване последният възможен резултат който има таг рел. Причината да мисля така е, че да речем обходи страница А, ще се опита да прочете в страница Б, че страница А е първоизточникът и понеже вече го е посетил, ще сметне, че там се крия ключа за палатката... но е възможно и да се обърка и да започне един безкраен цикъл... по-точен резултат може би ще могат да даде Мат Кътс. Пробвай да питаш в някой от коментарите му по темата.
 
Re: rel canonical

В един софт имам два тайтъла и Г "хваща" първия. По тазо аналогия ще "хване" първия каноникъл. Т.е. А ще сочи към Б, Б ще сочи към себе си (ако правилно съм разбрал, първия каноникъл на Б сочи към Б). С други думи няма да има проблем.
 
Re: rel canonical

Какъв е смисълът да пускаш дублираните, а не "оригиналните" УРЛ? Г. така или иначе не индексира УРЛ с каноникъл.
 
Re: rel canonical

Ако бота срещне няколко пъти rel="canonical", кой се води приоритетен, първия или последния в кода?
Вероятно първия, но има само един сигурен начин да се рабере.
Шефе, нямаш идея колко си прав. Аз нали съм едно парче ламер-програмист успях да хакна втори каноникъл към хоумпейджа (в онзи сайт с двата тайтъла) и разбира се, не съм усетил каква простотия съм направил и постепенно посещенията ми от Гугъл практически изчезнаха. Но пък със сигурност мога да кажа, че взема предвид втория каноникъл. Това е валидно за Гугъл, при Яху си взима първия каноникъл.
 

Горе