SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

ScrumFest.БГ заинтересовани ли сте?

gstoychev

New member
Ще ви бъде ли интересно да вземете участие в събиране от рода на http://www.scrumfest.org и ако да в какъв формат? Има реална възможност да се проведе такова събитие към края на юли месец в София с активна online дискусия. Ще се радвам на всякакви мнения!

П.П. Моля някой да ми поправи заглавието, че си оставих ръцете :(
 
Последно редактирано от модератор:
Re: ScrumFest.БГ заинтересувани ли сте?

Re: ScrumFest.БГ заинтересувани ли сте?

Какво по дяволите е scrumfest?
 
Re: ScrumFest.БГ заинтересувани ли сте?

Re: ScrumFest.БГ заинтересувани ли сте?

Какво по дяволите е scrumfest?
Scrumfest е събиране на професионалисти в ИТ сферата, които имат пряко отношение към всекидневно използване на agile техники в часност SCRUM. Scrumfest се провежда на доброволен принцип и се залага идеята за OpenSpace. Много хора събрани на едно място (300 до няколко хиляди). Не вярвам в България и конкретно в София да можем да се съберем толкова хора, но все пак. Идеята е всички да са пряко ангажирани,а не зяпачи, за да се получи креативен разговор. Споделяне на добри практики и лош опит е главната идея. Имаме предложение за лектори от UK та затова питам.

П.П. И пак моля да се поправи правописната ми грешка в заглавието.
 
Re: ScrumFest.БГ заинтересувани ли сте?

Re: ScrumFest.БГ заинтересувани ли сте?

П.П. И пак моля да се поправи правописната ми грешка в заглавието.

Мисля, че е оправена вече. :)
 
Re: ScrumFest.БГ заинтересовани ли сте?

Подозирам дългата ръка на Бил Микро Мекия.
Мога лично да ти гарантирам, че дори като спонсор MS няма да бъдат търсени. Идеята е всякакви комерсиални организации да се държат на страна, за да се запази до колкото го има чистият замисъл.
 
Re: ScrumFest.БГ заинтересовани ли сте?

Успокоихте ме. Но понеже от целия форум, само вие двамцата работите под вин платформа, та затуй запитах...
 
Re: ScrumFest.БГ заинтересовани ли сте?

Успокоихте ме. Но понеже от целия форум, само вие двамцата работите под вин платформа, та затуй запитах...
Аз не работя под Win :) Тоест имам работа, но на сървъри и то от време на време. Иначе съм си debian фен минал към Kubuntu де що има моя машина.
 
Re: ScrumFest.БГ заинтересовани ли сте?

Разводняваме темата, ама като сме почнали... Откак минах на Линукс, се чудя, как може да съм ползвал толкова време вин.

"И започна една атака, мамата си трака". :)
 
Re: ScrumFest.БГ заинтересовани ли сте?

Аз съм пробвал един път. Сложих си някаква уж по user friendly дистрибуция и исках да си сложа някаква програма. Изтеглих я... не можах да я инсталирам (с double click първо опитах ... после и да чета как става) и си махна линукса. Ако сега са се променили нещата ми кажете и пак ще пробвам

P.S. - това не значи, че не обичам да пиша команди в конзола и подобни - даже за windows user доста ги използвам
 
Re: ScrumFest.БГ заинтересовани ли сте?

Аз пък не съм фен на писането в конзоли, но така или иначе много рядко се налага. Да, новите дистрибуции позволяват инсталиране с дабъл клик, но трябва да свалиш версията за съответната дистрибуция (rpm пакети за федора, ред хат; deb пакети за (*)ubintu и т.н.).
 
Re: ScrumFest.БГ заинтересовани ли сте?

Цялото семейство на Ubuntu (Xubuntu, Kubuntu). Разликата е window manager. Най-джиджен е KDE 4, с което е Kubuntu :) и Съответно ти трябват .deb пакети. Има зависимости между пакетите, ако нещо се счупи apt-get -f install и ще си го оправи.
 

Горе