SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO безплантно за всеки !!

ilianskim

Senior Member
Последно редактирано:
Re: SEO безплантно за всеки !!

Не стига, че българите сме такива психология, че щом нещо не го разбираме мислим, че е без пари ами сега им казвай, че го даваш безплатно .... няма логика според мен ...
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

Аз не знам повечето неща от списъка и пак се оправям добре. Според мен е по-важно човек да има добра идея, защото познавам доста хора, които разбират от сео, докарват си трафик, но не са доволни от финансовите си резултати.

А се получава, че всички драпат за сео заради възможността да изкарват пари в интернет.

Повечето хора не разбират, че се иска човешко отношение към потребителите в интернет и че технологията е средство, а не цел.

Т.е. твоят списък предполага, че вече има добра идея, човек се е сблъскал с липсата на трафик и започва да учи сео.

Ако пък ще прави кариера в сео (не собствени проекти), може би списъкът ти има смисъл, макар че трябва да си опитал всичко върху някакви проекти, за да не си само теоретик.
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

Повечето хора не разбират, че се иска човешко отношение към потребителите в интернет и че технологията е средство, а не цел.

Абсолютно....

А по самия списък мисля, че е насочен най-вече към PHP базирани системи, с което аз не съм съгласен :). И аз повечетео неща не ги разбирам, но мисля, че се справям доста добре в някои отношения.

Списъка според мен не трябва да включва технологии изобщо.
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

Аз не знам повечето неща от списъка и пак се оправям добре. Според мен е по-важно човек да има добра идея, защото познавам доста хора, които разбират от сео, докарват си трафик, но не са доволни от финансовите си резултати.

А се получава, че всички драпат за сео заради възможността да изкарват пари в интернет.

Повечето хора не разбират, че се иска човешко отношение към потребителите в интернет и че технологията е средство, а не цел.

Т.е. твоят списък предполага, че вече има добра идея, човек се е сблъскал с липсата на трафик и започва да учи сео.

Ако пък ще прави кариера в сео (не собствени проекти), може би списъкът ти има смисъл, макар че трябва да си опитал всичко върху някакви проекти, за да не си само теоретик.

Според мен СЕО и как монетизираш трафика са отделни неща...

Абсолютно....

А по самия списък мисля, че е насочен най-вече към PHP базирани системи, с което аз не съм съгласен :). И аз повечетео неща не ги разбирам, но мисля, че се справям доста добре в някои отношения.

Списъка според мен не трябва да включва технологии изобщо.
списъка е много точен особено за onpage,
off page всеки може да купува линкове и да се регва в директории ...
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

e on page, аз примерно работя с ASP.NET въобще не ме интересуват половината неща в списъка :). Даже и htaccess за rewrite не ми трябва, защото там има доста по-модерни неща. Просто се старая да съм максимално критичен към списъка :).
 
Последно редактирано:
Re: SEO безплантно за всеки !!

СЕО и монетизация имат много общо, защото е важно какъв трафик носи СЕО. Трафик от стъмбле се монетизира много трудно, трафик от гугъл е по-лесно и пак казвам, че човешкото отношение след като си постигнал трафика е важно, защото съм виждала голям трафик от гугъл, който не може да се монетизира. И тогава за какво ти е СЕО?
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

Благодаря за градивната критика. Списъка започнах да го пиша, защото имаме заявка за обучение на няколко човека и трябваше да събера в едно какви познания трябва да има човек горе долу за да се занимава със SEO професионално.
Руми това ти ми го написа на списъка със SEO гурутата
Много мило да ме сложиш в списъка, но може ли да предложа да ме махнеш от този и да ме сложиш в нещо като "Хора занимаващи се с монетизация" - маркетинг частта на интернет е по-интересна за мен
да разбирам, че сега се занимаваш със SEO :) ?
@dtstyle
Не стига, че българите сме такива психология, че щом нещо не го разбираме мислим, че е без пари ами сега им казвай, че го даваш безплатно .... няма логика според мен ...
Давам го безплатно само 1-2 годинки трябва да се занимават :) Иронията ми е към хора, които си мислят, че за SEO не трябва да се плаща. Сериозните хора и фирми винаги ще си плащат, защото времето е също пари, а те нямат такова за губене и изучаване на нови неща. Идеята ми е по-добре предложи всеки сам да си учи и прави SEO отколкото да плаща 100 лв на някой и да го закопаят.
@entwickler не мога да направя толкова дълъг списък и да опиша всички езици, а и описах с PHP, защото него разбирам и с него работя, а и доста от начинаещите ще им е по-лесно да навлязат в него. Иначе си прав ASP,PERL също са алтернативи, но ..
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

uluble_com каза:
1.HTML и XHML основни до задълбочени познания
Да ти кажа хич не ми трябват задълбочени познания. Трябва да знам само основните тагове в head и няколко, използвани в бодито
uluble_com каза:
CSS основни понятия до напреднали познания
аз няма да си правя сайт :) Това дизайнерите да си го знаят напреднало.
uluble_com каза:
PHP основни понятия до средни
Тва за какво ми е, след като ботовете ги интересуват само HTML, който се плюе? Аз няма да кодвам сайта, иначе да стана програмист :)
uluble_com каза:
4.MySQL основни понятия
Аз ли ще оптимизирам базата на сайта си ? Аз избраждам уеб промоциране и уеб маркетингова кампания. Защо са ми нужни познания по база данни ?
uluble_com каза:
".htaccess" основни понятия
Има си програмисти. Казвам какво искам, те го правят :) Все пак съм по рекламата, не по кодването.
uluble_com каза:
Използване на субдомейни
Това до някъде съм съгласен. Въпреки, че е задължение на уебмастърите :)
uluble_com каза:
7.Използване и контролиране на базата данни посредством най-популярния и безплатен админ панел за бази данни Mysql -PHPMyAdmin.
След като не ми влиза в задълженията да барам по базата, това чудо за какво ми е ?
uluble_com каза:
8.Запознаване със сайтове за продаване на сайтове, домейни.
Защо ми е пък да продавам сайт, след като искам да го оптимизирам ?
uluble_com каза:
9.Изграждане на собствени сайтове и блогове.
За изграждане на собствени сайтове. Нали затова си има програмисти и уеб дизайнери. Аз не мога да разбирам от всичко :)
uluble_com каза:
10.Създаване на акаунти в SEO friendly социалбукмаркинг сайтове и мрежи.
Съгласен съм.
uluble_com каза:
11.Запознаване с различни методи за набиране на добри линкове
Добре е да го знаем
uluble_com каза:
12.Набиране на контакти с потенциални линк партньори.
Това не е техника. По скоро е до приятелски взаимоотношения в интернет средите :)
uluble_com каза:
13.Използване на софтуер за ресърч на ключови думи както и онлайн инструменти.
Много полезно нещо!
uluble_com каза:
14.Разбиране на XML и генериране, четене на такива
Това влиза в графата за познания за PHP и SQL...аз не съм програмист
uluble_com каза:
15.Разбиране на технологията MOD_REWRITE
свързано с въпроса за .htaccess
uluble_com каза:
16.Набиране на собствени експериментални страници линкове и т.н.
Винаги е добре човек да експериментира :) Така се научават доста неща, стига да може да си анализира данните после
uluble_com каза:
17.Следене на техниките забранени от Гугъл гуидлайнс и другите търсачки
Препоръчително :)
uluble_com каза:
18.Следене на конкуренцията и използваните от тях методи.
Занаят се краде и трудно се научава ;)
uluble_com каза:
19.Запознаване със най-използваните CMS системи
Тема за любознателните, особедно модове и адони, които предлагат към тях
uluble_com каза:
20.Запознаване със Smarty
що ми е това :)
uluble_com каза:
Използване на различни API-та
Това пък за какво ми е ?

------------
Винаги съм го казвал и винаги ще го казвам
Когато правите нещо, правете го за потребителите. Те са хората от които зависи вашият бизнес, от тях зависи каква печалба ще изкарате. Работете за тях и за тяхното удовлетворение :)
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

И аз съм на мнение, че този курс, който подготвяте има доста неща свързани с програмиране. На един СЕО специалист не са му нужни тези познания. Естественно ако той не е човека фирма :), иначе би трябвало да си има и програмисти и дизайнери зад него.
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

Е щом не приемаш съвети от мен ок, няма да се обаждам, говори си с гурутата :cool: а аз ще си монетизирам :p
EEE Руми не се цупи де, знам че е типично дамска черта, но съгласи се, че ако мен ме наемат за SEO аз не мога да им гарантирам, че собственика на сайта ще си монетизира трафика, ако има мениджърски и търговски нюх ще може ако не ще си гледа само брояча и ще се кефи :)
За Калин както му казах и на Скайп : Не всеки разпорежда само на програмисти това прави онова прави и друго за програмисти, дизайнери и т.н. не съм казал, че SEO-тата ще правят всичко, но трябва да имат основна представа според мен. Ако ти дам 100 метра код и ти трябва да правиш Онпейдж оптимизация, а не знаеш кое къде да промениш какво правим - използваме жокер - обади се на приятел ли :)
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

Оптимизация за търсачки. СЕО е само това и нищо друго. Монетаризацията е задача за СЕМ.
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

Според мен на човек за да понаучи достатъчно за да се справя със СЕО му трябва следното:

1) да има желание и да е готов да употреби много време за това. И като казвам много време нямам предвид 2 часа веднъж месечно...
2) Ингилийски-я език е почти задължителен.
3) да се понаучи да ползва текстов вместо wysiwyg редактор правейки си странички.
4) Google - за да си намери достатъчно информация(и дизинформация) по темата.
5) големи количества кофеинови напитки

... и накрая спонсор да го издържа докато се занимава с всичко това!

Като се замисли човек и всяка една от тези точки е солидна инвестиция в някаква насока. Така, че и да имате спонсор пак някой плаща...
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

Не стига, че българите сме такива психология, че щом нещо не го разбираме мислим, че е без пари ами сега им казвай, че го даваш безплатно .... няма логика според мен ...

това пък е друга черта от народопсихологията ни. да кажем, че за да можеш да разбереш отговора на въпроса си трябва да си се докоснал по някакъв начин до идеите на свободната култура, като споделяне на инфо, ресурси, етс.
прилагам линк с много полезен материал за начинаещи, линка е на английски, но ако някай ден в близкия месец се видя с повече свободно време може да закърпя бързо преводче.
сео за начинаещи
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

@ uluble_com (ilianskim) и bgkulinar аз разбрах замисълави и мога да кажа че списъка е супер страхотен (прочетох го 2 пъти и ще го пусна като тема при нас :)). това са нещата от които трябва разбира всеки незвисим уебмастър (шефче на домеин хостинг и темпелит от афилиейт програма например) за да се оправи сам в бизнеса.... не е нуждо да ги владее на изсикваемото ниво още от началото и когато изпитва затруднения винаги може да ползва услугите на някои фрилансър сцеиалист в дадената област :)

@Rumi и с теб съм съгласен за отношението към потребителите както и че познанията по маркетинг винаги са бонус с цел подобряване конверсията на даден сайт...... но както хората с уменята на списъка е хубаво да понаучат нещо по темата за маркетинга и конверсията така е хубаво и ти да видиш от какво не разбраш в списъка и как можеш да го приложиш за сайтовете си...... със сгурност ще има положителен резултат..... аз правя така :)

@Kalin4y и ти си прав бате но за случая когато си инхаус сео в някоя фирма която има съответните хора на съответните места за независимите уебмстъри им се налага :)

@nikoladd бате и ти си прав погледнато от фундаментална гледна точка... а няма ли го желанието няма да стане :)

супер страхотна тема :) да не кажа обхваща много различни гледни точки моля гласувате за нея не заслужава една звездичка :)
 
Последно редактирано:
Re: SEO безплантно за всеки !!

Радвам се, че ти е харесала първата оценка на темата беше 1-ца сега се е издигнала до 4-ка явно има и истина в списъка :) Благодаря на всички дао и тук гласуващи.
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

Според мен има някои сериозни пропуски в списъка...
1.Сигурност - поне основни положения. има ли смисъл да се обяснява какво може да направи една нелоялна блек хет конкуренция със сайта в който сте вложили маса труд в областта на SEO.
2.Измами - дали ще е линк ексчейндж с nofollow или чисто и просто заблуждаваща реклама или нещо от 2465758 хитрини в торбата на скемърите... и айде отиде бюджета за сео-то.
3.Нетикет - работата на бързи обороти с много хора, които не са наоколо, не познаваш лично и може би никога няма да се запознаете лично си има някои особености.
4.Организация на интернет и организации в интернет - поне основите.

има и още около 457548 основни неща които могат да подхлъзнат дори хора с опит в тази област, да не говорим за самодейци :)

Така че сложи накрая и един текст от сорта "пробвайте на свой собствен риск".
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

Според мен има някои сериозни пропуски в списъка...
1.Сигурност - поне основни положения. има ли смисъл да се обяснява какво може да направи една нелоялна блек хет конкуренция със сайта в който сте вложили маса труд в областта на SEO.
Нещо не хващам смисъла на това. Искаш да учим хората да правят блек хет или...?
 
Re: SEO безплантно за всеки !!

Не, bgkulinar.
Който се занимава със СЕО, трябва да е наясно откъде могат да му дойдат проблеми и да има идея как да процедира в случай че това му дойде на главата.

Пример 1 : Преди година в един сайт бяха влезли черни шапки и бяха сложили страница, която се ползва за фишинг - без да бутат нищо друго по сайта.
Естествено фишинг базите данни го индексираха и си понесе съответните наказания.Има ли смисъл да се обяснява как се отрази това на СЕО-то? Просто трябва да се знае че това може да стане и че след това трябва да се действа, а не да се сяда на ръцете.

Пример 2 - Сайт е свален от черни, домейна е ок - директва се домейна към страница с някакво приемливо инфо за посетители и търсачки, по-добро от това
домейна да сочи към несъществуващ или окепазен сайт.

Пример 3 - възможно най-простия пример - хотлинкинг.

Смисълът е този.
Ако съм бил неясен - сори.
 
Последно редактирано:

Горе