SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO питанка :)

secretko

New member
Здравейте,

Имам следната питанка - направих на един приятел сайтче, за да си продаде имота, че да си купи апартамент. Сайта е - http://imoti.webdesign-net.net/ Оптимизирах му го (само он-пейдж) по думичките по които искаше. След като пуснах сайтчето, насочих само 2 линка към него - единият линк от dao.bg , а вторият от самият домейн. Първите дни след пускането на сайтчето резултатите от гугъл бяха следните:

I. На първа страница в гугъл:

1) Второ място по "парцел строителство Варна"
2) Трето място по "парцел за строителство Варна"
3) Второ място по "parcel stroitelstvo varna" - много хора търсят на латиница
4) Второ място по "imoti stroitelstvo varna" - много хора търсят на латиница
5) Десето място по "парцел за строителство"

II. Втора страница в гугъл:
6) 19 място (втора страница 9 място) по "stroitelstvo varna"

III. Трета страница в гугъл:
7) 26 mqsto (treta stranitsa) po "parcel stroitelstvo"
8) 25 място по "imoti stroitelstvo"

От тогава не съм гледал сайта. Днес пак реших да погледна как е в гугъл и се удивих че тотално е изчезнал.

Сега видях че титле-а и дескрипшъна са ми малко по-дълги отколкото трябва, ама само заради това тотално да изчезна от резултатите...

Някакви идеи? Самият домейн е 2 годишен.
 
Re: SEO питанка :)

Всеки нов ресурс получава първоначален бонус и после, ако не е подкрепен от линкове, отива назад ... имал съм подобни случаи.
 
Последно редактирано:
Re: SEO питанка :)

Отгпварям на Тед и Калинчу: Е, да де, ама в случая мястото тотално е изчезнало :) При търсене по "imoti.webdesign-net.net" никакъв го няма :) Айде, да отиде на 50-100-150 място - разбирам, ама тотално да изчезне... ???

дам :) всеки нов домейн в индекса е "изстрелян" нагоре и след няколко дни отива там дет му е мястото :)
 
Re: SEO питанка :)

Отгпварям на Тед и Калинчу: Е, да де, ама в случая мястото тотално е изчезнало :) При търсене по "imoti.webdesign-net.net" никакъв го няма :) Айде, да отиде на 50-100-150 място - разбирам, ама тотално да изчезне... ???
изчакай малко, сайта го няма в индекса. добави линка в други социални мрежи(far.bg, ping.bg и др) или директории
 
Re: SEO питанка :)

при мен излиза в гугъл. може би малко денси, не бързай да се паникьосваш.
:)
 
Re: SEO питанка :)

Благодаря, ще го направя - ще сложа още линкчета, но ми е чудно как веднъж след като гугъл беше индексирал сайта, как след това сайта е изчезнал от индекса. Би трябвало поне в суплементал индекса да се намира, ако не в главният индекс. Нали все пак сайта веднъж вече беше индексиран...

Търся да хвана логиката...

изчакай малко, страниците просто ги няма в индекса. добави линка в други социални мрежи(far.bg, ping.bg и др) или директории
 
Re: SEO питанка :)

Е, това звучи обнадеждаващо :) Мерси за добрите новини :)

А за паника и дума не може да става, просто си задавам въпроси, все още не съм толкова добър сео професионалист като останалите от форума и от време на време ми изникват разни въпросчета в главата :) Търся логиката на нещата, че имам още доста да се уча :)

при мен излиза в гугъл. може би малко денси, не бързай да се паникьосваш.
:)
 
Re: SEO питанка :)

Отишъл си в Google sandbox според мен и е нормално при думи от конкурентна ниша като тази :)
Линкове и търпение му е майката, а ако е само за един имот много не си струва усилията, а по-добрия вариант е да си пуснете една кампанийка в Адуардс и да се надявате някой да клъвне.
 
Re: SEO питанка :)

при мен излиза в гугъл. може би малко денси, не бързай да се паникьосваш.

Сървърите на гугъл са бая много, така 4е може в един да те има, в друг не, а в трети да си на 1ва страница. Под сървъри нямам предвид .бг или .ит :)
 
Re: SEO питанка :)

спокооо :) аз така миналия ден един домейн...след няколко часа се появи в индекса, после за 2 дни изчезна, хич го нямаше и днес се появи целия индексиран...няма място за плашене :)
 
Re: SEO питанка :)

@bedio не сървъри а DC-та или Data Center
DC или Data CENTER понятието в SEO оптимизацията се използва за обозначение на съвкупност от сървъри, които са свързани в едно и играят ролята на един. Гугъл разполага с Data Center в почти всички държави. Това прави Гугъл доста по-бърз,надежден,валиден за определен регион и не на последно място една архивиране на стотици места. Обикновенно Дата центровете са с огледално съдържание т.е. на всички дата центрове има еднакви данни освен, когато се наблюдава google dance .
Ето на кратко какво представлява Google dance
През юни 2003 Google започват да ъпдейтват датацентровете си ежемесечно . През периода , когато се ъпдейтват резултатите при търсенe на една и съща дума или фраза резултатите са различни всяка минута . "Google dance" е неофициалното наименувание на процеса на ъпдейтване на дата центровете(DC) в Гугъл.
 
Последно редактирано:
Re: SEO питанка :)

Въпроса е че ние тотално липсваме в гугъл, това ме удиви :)
Ако пуснеш едно търсене по "imoti.webdesign-net.net" ще видиш че никакви ни няма, поне при мен така се вижда. А преди седмица когато последно гледах сайта - присъствахме си в гугъл и по "imoti.webdesign-net.net" . Това ме удиви най-много :)

Както сам си писал в секцията "Sandbox засяга ли целия ми сайт?" - сандбокс се отнася само до конкурентни ключови думи. А ние сме изчезнали дори по "imoti.webdesign-net.net" :) А по-рано ни имаше :)


Отишъл си в Google sandbox според мен и е нормално при думи от конкурентна ниша като тази :)
Линкове и търпение му е майката, а ако е само за един имот много не си струва усилията, а по-добрия вариант е да си пуснете една кампанийка в Адуардс и да се надявате някой да клъвне.
 
Re: SEO питанка :)

Спокойно ще се появиш в индекса отново, но няма да си на първа, нито на втора страница, а там където ти е реалното място по формулите на Гугъл за старост,линкове, съдържание, домейн и т.н.
 
Re: SEO питанка :)

Това е интересна информация :) А аз си мислех че веднъж появил ли се е - появил се е и там си остава (в индекса) :) А то явно се появява, изчезва, пак се появява, пак изчезва... :)

спокооо :) аз така миналия ден един домейн...след няколко часа се появи в индекса, после за 2 дни изчезна, хич го нямаше и днес се появи целия индексиран...няма място за плашене :)
 
Re: SEO питанка :)

Мерси :) Вече ми се проясни картинката :) А за мястото - не е толкова фатално :) Както ти сам предложи - има си и други начини :) Главното беше да си изясня логиката :)

Спокойно ще се появиш в индекса отново, но няма да си на първа, нито на втора страница, а там където ти е реалното място по формулите на Гугъл за старост,линкове, съдържание, домейн и т.н.
 
Re: SEO питанка :)

Благодаря и на теб флашер за мнението по темата ми. Ще го имам в предвид.

провери си логовете да видиш дали бота те посещава
ако идва от време навреме би трябвало да се появи пак
ако не ... лошо
 
Искам да благодаря :)

Искам да благодаря :)

Искам да благодаря на всички взели участие в темата ми :) Помогнахте ми да си изясня някои неща :)
Предоставената информация ми беше много полезна.
 
Re: SEO питанка :)

Ако пуснеш едно търсене по "imoti.webdesign-net.net" ще видиш че никакви ни няма, поне при мен така се вижда. А преди седмица когато последно гледах сайта - присъствахме си в гугъл и по "imoti.webdesign-net.net" . Това ме удиви най-много

Имах аналогичен случай преди няколко месеца - блог направен в blogspot на около 3-4 месеца с няколко десетки индексирани страници и дори получил ПР - мисля че беше 1 изчезна от индекса. Не се намираше по никакво търсене.
След около 3-4 месеца ненадейно се появи отново като вече ПР беше n/a, старите индексирани страници си стояха и имаше индексирани от последните дни. всичко публикувано в периода на изчезването му от индекса го няма и все още не е индексирано, макар всичко ново да се идексира и дори вече има добри позиции за някой думи ...
 

Горе