SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO ресурси

dtodorova

New member
Мисля че това което липсва на нашата малка (но стегната като палестинска бойна дружина) група е качествени ресурси за SEO & SEM на български. Затова напоследък на блога ми застъпах разработването на такива материали. Не знам как ви се струва идеята, но ако сте за, да знаете че разчитам и на вас да се включите за да ги доразработим. Всеки контрибютър ще получи линк разбира се.
До момента съм я докарала до SEO речник и списък със SEO инструменти. Приемам идеи и за друг вид съдържание.
-- Лили
 
Re: SEO ресурси

"Душа, мене мидъл нейма ми е "Послушна", и на паспорта ми така пише:
Лиляна Послушна Грозева "

Хаххаха, мда, това звучи като да съм го казала аз хахахха

Че тъй де, да се придържа към темата, никой ли няма да участва с някой друг тул или дифиницийка? Пак всичко на тесните ми раменца хех ...
 
Re: SEO ресурси

MFA сайтове създадени с единствената цел да помещават Adsense реклами, без да допринасят с друго съдържание. Това не винаги е лошо.
Първо това е против правилата на адсенс и второ покажи ми такъв хубав сайт.

канонични проблеми (двойно съдържание) канонична версия = лигитимна или официална версия — понякога е много трудно да се избегне двойното съдържание, особено при CMS системи като Wordpress, но също и поради факта че www.site.com, site.com, и www.site.com/index.htm се считат от търсачките за практически дублажи на едно и също съдържание.
Точно пък WP няма описвания от теб проблем, нито с ввв, нито с индекс.пхп|хтмл

двойно съдържание Очевидно подобно или абсолютно идентично съдържание на две различни уеб страници. Даден уебсайт няма да бъде наказан ако притежава двойно съдържание но губи доверието на търсещите машини като авторитетен уеб ресурс.
Дублираното съдържание пречи само когато е на собствен сайт. Ако пък сайтът е авторитетен, няма проблем с дублирани страници с други веб ресурси, Даже по-вероятно да пострада по-новия сайт, независимо, че той е оригиналът.

Google боулинг Злонамерени опити да се понижи ранга на даден сайт като към него се изпратят линкове от “лоши съседи”.
Чиста градска легенда.

long tail разширени, описателни за търсенето ключови думи, често по-малко таргетирани от кратките ключови думи
Точно обратното, колкото по "дълга" е дадено кл.дума, толкова по-таргетирана е тя.

Като се изключат и известното количество правописни грешки, бива.
 
Re: SEO ресурси

Еееее, най-накрая някой да каже нещо! Ще направя корекциите които даваш, само ми кажи за къде искаш линк.
Но първо:
"MFA сайтове създадени с единствената цел да помещават Adsense реклами, без да допринасят с друго съдържание. Това не винаги е лошо." -- аз съм написала какво имам предвид затова че е хубаво. А че е против политиката на google всички го знаем, но добре че ми напомни ще го добавя
двойно съдържание Очевидно подобно или абсолютно идентично съдържание на две различни уеб страници. Даден уебсайт няма да бъде наказан ако притежава двойно съдържание но губи доверието на търсещите машини като авторитетен уеб ресурс. -- явно не съм се изразила точно; и това е защото съм се изказала непълно, тук се говори само за дублаж на един и същи сайт -- и точно това казвам вреди но сайта няма да бъде наказан (сиреч penalized); ще добавя и варианта в който дублажа е на различни сайтове
Google боулинг Злонамерени опити да се понижи ранга на даден сайт като към него се изпратят линкове от “лоши съседи”.
-- легенда или не, такъв термин има
long tail разширени, описателни за търсенето ключови думи, често по-малко таргетирани от кратките ключови думи -- тук съм допуснала смислова грешка, ще го коригирам.


Мерси, бях забравила как се спори с теб ;-)
 
Re: SEO ресурси

Еееее, най-накрая някой да каже нещо! Ще направя корекциите които даваш, само ми кажи за къде искаш линк.
Но първо:
"MFA сайтове създадени с единствената цел да помещават Adsense реклами, без да допринасят с друго съдържание. Това не винаги е лошо." -- аз съм написала какво имам предвид затова че е хубаво. А че е против политиката на google всички го знаем, но добре че ми напомни ще го добавя
двойно съдържание Очевидно подобно или абсолютно идентично съдържание на две различни уеб страници. Даден уебсайт няма да бъде наказан ако притежава двойно съдържание но губи доверието на търсещите машини като авторитетен уеб ресурс. -- явно не съм се изразила точно; и това е защото съм се изказала непълно, тук се говори само за дублаж на един и същи сайт -- и точно това казвам вреди но сайта няма да бъде наказан (сиреч penalized); ще добавя и варианта в който дублажа е на различни сайтове
Google боулинг Злонамерени опити да се понижи ранга на даден сайт като към него се изпратят линкове от “лоши съседи”.
-- легенда или не, такъв термин има
long tail разширени, описателни за търсенето ключови думи, често по-малко таргетирани от кратките ключови думи -- тук съм допуснала смислова грешка, ще го коригирам.


Мерси, бях забравила как се спори с теб ;-)

както се казва, загубила си се в превода. иначе е добро
 
Re: SEO ресурси

Много важен адрес. Показва при кои думи каква посещаемост има Уикипедия. Това е полезно, тъй като по много търсения Уикито е в топ10.
 
Re: SEO ресурси

До момента съм я докарала до SEO речник и списък със SEO инструменти.

здравейте!
прочетох целия СЕО-речник но така и не разбрах какво представляват тези черни шапки и с кво се занимават :confused:
ще може ли някой от форума да ми обясни като на начинаещ оптимизатор(естествено най-големите тайни можем да ги обсъдим по ЛС)
примерно знам че има такова нещо като X*S*S и че на 21.IV. е имало нещо като "черен понеделник" за него, но понеже (както вече споменах) съм новобранец в тази област бих искал някой да ми даде достоверна и актуална информация.
също така някъде бях чул за "пране" на f*o*r*g*e*d*PR но как точно се пере и с какви препарати - не знам.

изобщо - ако има някой разбрал за какво говоря(понеже аз самият нищо не разбрах) то можем да обсъдим текущото състояние на нещата пък току-виж мога и аз да помогна с нещо някога :) пък Интернет като цяло е бездънна яма с пари затова сигурно има и други дето ровят там не с криви лопати а с булдозери - може би дори и на този форум :)
 
Последно редактирано:
Re: SEO ресурси

http://seo.aown.eu
Върши ли работа

само първото проверих и нататък се отказах.... "Fake Rank Checker"
на почти всички домейни слага че са с краден PR - вижте microsoft.com примерно....
 
Re: SEO ресурси

Когато испише invalid означава,че не е краден pr.При valid е краден pr
 
Последно редактирано:

Горе