SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO със статии в Wikipedia

Cypermethrin

New member
възможно ли е да се напишат статии в уикипедиа, в които да линкваме към наша страница :D
 
За: SEO със статии в Wikipedia

За: SEO със статии в Wikipedia

Можеш директно да отидеш в една страница и отдолу да добавиш връзка като външен ресурс по темата. Но ще е nofollow де. И също ако не е по темата и не е супер полезна или е рекламна ще я махнат. Аз съм добавял и са ми ги оставяли, но към наистина супер дълги и полезни статии точно по темата.
 
Re: SEO със статии в Wikipedia

а ценни ли са линковете от уики?
ако примерно продавам дрехи и имам онлайн магазин за дрехи, и напиша статия за дрехи в уики, какъв е шансът да ми оставят връзката?
 
За: Re: SEO със статии в Wikipedia

За: Re: SEO със статии в Wikipedia

а ценни ли са линковете от уики?
ако примерно продавам дрехи и имам онлайн магазин за дрехи, и напиша статия за дрехи в уики, какъв е шансът да ми оставят връзката?
Клонящ към 0...
 
Re: За: SEO със статии в Wikipedia

Re: За: SEO със статии в Wikipedia

Ах.. Не знам. Не съм писал статии. Ама това не е директория за статии. Не може да си линкваш към бизнес сайтове.

а може ли да линквам към супер полезен блог, който линква към бизнес сайт, или понеже е нofollow, няма смисъл да се занимавам
 
За: SEO със статии в Wikipedia

За: SEO със статии в Wikipedia

Ако блога е полезен ресурс конкретно по темата на самата страница пробвай. Най-много да ти го изтрият. Но не очаквай да ти се подобри ранкването. Все пак ще ти се разнообрази линк профила, а и ако някога ти правят ръчна проверка от гугъл предполагам ще е добър знак. А и може да хванеш някое друго директно посещение на ден, но зависи от страницата естествено.
 
Re: За: SEO със статии в Wikipedia

Re: За: SEO със статии в Wikipedia

а и ако някога ти правят ръчна проверка от гугъл предполагам ще е добър знак.

Точно обратното се получава понякога. Жената се пробва с един стар сайт за сео, от 16-та страница го беше добутала до 4-та и като се появи Оптимизация за търсачки — Уикипедия, го плясна там и резултатът след един ден беше вън от серпа.
 
За: Re: За: SEO със статии в Wikipedia

За: Re: За: SEO със статии в Wikipedia

Точно обратното се получава понякога. Жената се пробва с един стар сайт за сео, от 16-та страница го беше добутала до 4-та и като се появи Оптимизация за търсачки — Уикипедия, го плясна там и резултатът след един ден беше вън от серпа.

Не мисля, че има автоматичен алгоритъм който те наказва ако види линк от уикипедия. И също не мисля, че за 1 ден е подаден и разгледан рипорт за спам и наложено наказание. Тоест остава единствено да е съвпадение ;). Така размишлявам аз поне.
А и нали знаеш, че ако добавиш сайт за сео в уикито е 100% сигурно, че го правиш за сео. Ако е на друга тема обаче, може да си случаен човек (не сео).
 

Горе