SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Seo friendly list 500+

Re: Seo friendly list 500+

10x
 
Re: Seo friendly list 500+

Отделяте си един ден от седмицата и се регистрирате в директорийте (Поне аз за една неделя успях да се запиша във всичките ;D). След това се регистрирате в google, yahoo, msn(Live.com). Има и едно важно условие за регистрация - сайта трябда да има анг. език и да започва с него! Успех.

П.П. По този начин ще си докарате хубав PR и ще спестите някои лев.
 
Re: Seo friendly list 500+

realdark каза:
След това се регистрирате в google, yahoo, msn(Live.com).
Аз бих си спестил точно този момент, особено що се касае да Гугъл, за да се избегне попадане в SandBox-a. Щом има връзки към сайта, ботовете ще си свършат работата перфектно.
 
Re: Seo friendly list 500+

bgkulinar каза:
realdark каза:
След това се регистрирате в google, yahoo, msn(Live.com).
Аз бих си спестил точно този момент, особено що се касае да Гугъл, за да се избегне попадане в SandBox-a. Щом има връзки към сайта, ботовете ще си свършат работата перфектно.
Искаш да кажеш че ако няма да добавя сайта си ръчно тук: http://www.google.com/addurl/ има по-голяма вероятност да не попадна в SandBox :)

Но прав си че няма смисл регистрираме сайтовете в google, yahoo, msn, след регистрация в тези директории.
 
Re: Seo friendly list 500+

peter каза:
bgkulinar каза:
realdark каза:
След това се регистрирате в google, yahoo, msn(Live.com).
Аз бих си спестил точно този момент, особено що се касае да Гугъл, за да се избегне попадане в SandBox-a. Щом има връзки към сайта, ботовете ще си свършат работата перфектно.
Искаш да кажеш че ако няма да добавя сайта си ръчно тук: http://www.google.com/addurl/ има по-голяма вероятност да не попадна в SandBox :)
Точно така. Изхождам от факта, че два сайта , които събмитнах в Гугъл, преди да ги добавя като линкове някъде, си престояха с месеци в пясъчника. Има и доста подобни случаи от уебмастъри в и-нет.
 
Re: Seo friendly list 500+

Sandboxa-a не зависи дали си събмитнал сайта си в гуугл или не. :)

Никого не съм събмитвал сайтовите ми в гуугл, но за съжеление това не ме спасява от sandbox. ;D
 
Re: Seo friendly list 500+

Ако използваме езика на математиката: "Несъбмитването е необходимо, но недостатъчно условие за непопадане "у песъка".
 
Re: Seo friendly list 500+

georgimateev каза:
Аз пък си събмитвам сайтовете в гугъл и не попадам в списъка. Просто не трябва да се прекалява с оптимизацията.

според мен това е правилното мнение, аз лично събмитвам сайта в google правя акаунт за съответния сайт в webmaster tools и събмитвам и google site map и нямам попадения в чакъла .. просто трябва да се внимава с оптимизацията ако се играе по правилата всичко си е наред. Това е като змийската отрова малко.. в малки количества се използва като лекарство, но прекалиш ли с количеството те отравя.. иначе казано старата народна приказка "всичко прекалено е вредно" важи и тук.
 
Re: Seo friendly list 500+

Това добре но когато имаш избор, но когато работиш с клиенти а не за себе си не избираш с какви домейни да работиш...
Живота е шарен ;D
 
Re: Seo friendly list 500+

Еднов въпросче относно списъка 500+ за който е тази тема - Ако се избират не реципрочните опции, а обикновенните линкове ще е проблем ли? доколкото знам реципрочен е ако поставя в моя сайт линк към съответната директория и те поставят в директорията, а обикновенна връзка (regular както я пишат) е само те да сложат линк към моя сайт от директорията. има ли някаква друга стойност линка към моя сайт ако той е от реципрочна размяна с директорията. Вие кои избрахте?

Поздрави!
 

Горе