SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

fenixsz

New member
Последно редактирано:
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

Доста интересно.

Това ако е влязло в БГ обяснява защо трафика ми се покачва леко по сайтовете въпреки летния сезон, когато обикновено всичко е надолу.


Сега може да излезе на мода да наемеш 20 000 индийчета да търсят сайта ти в Гугъл с Хромето и да цъкат само на твоя сайт и да отварят по 100 страници. Пък на конкуренцията да цъкат и да седят по 2 сек. :)
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

Доста интересно.

Това ако е влязло в БГ обяснява защо трафика ми се покачва леко по сайтовете въпреки летния сезон, когато обикновено всичко е надолу.


Сега може да излезе на мода да наемеш 20 000 индийчета да търсят сайта ти в Гугъл с Хромето и да цъкат само на твоя сайт и да отварят по 100 страници. Пък на конкуренцията да цъкат и да седят по 2 сек. :)

Това по принцип е хубаво като идея, ама нали се сещаш, че Гугъл много лесно може да ги хване тези неща. Примерно изведнъж тръгва огромен (нелогичен) трафик от Индия, пък и съм сигурен, че Г си има пълен списък с проксита. Те си имат даже готови технологии за целта: anti click-fraud за Adwords и Adsense.
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

Математико, все още не е влязло в БГ, щото сме на етап Странджанска мечка 1.0.

Загубени 10 минути.
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

Клипа е доста интересен, аз съм го гледал. От там се разбира доста добре какво е това панда. Но все още не съм сигурен че тези промени ще останат. Може и да има смисъл от тях, но ще трябва да си играят още да ги настроят или нещо такова.
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

:) И спама по пощите сигурно ще се увеличи. :) Ргнеш ли се някъде няма мърдане ще си длъжен да го посещаваш :D.
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

От там се разбира доста добре какво е това панда
Това са само предположения, които са атрактивно представени. Не е ясно дали има истина в тях, така че не бих се осланял на тях. Иво добре беше казал, че ако СЕО-тата слушаха РФ, щеха да стоят гладни.
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

Това са само предположения, които са атрактивно представени. Не е ясно дали има истина в тях, така че не бих се осланял на тях. Иво добре беше казал, че ако СЕО-тата слушаха РФ, щеха да стоят гладни.

Е да, всъщност не знам дали нещата, които говорят са истина, но мисълта ми беше че добре се разбира какво говорят :).
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

Мисълта ми беше, че ако някой от форума беше написал тези предположения, щяха да го нацвъкат с червени картони, но понеже го казва РФ и всички го сочат като че ли е светая светих на Гугъл.
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

Мисълта ми беше, че ако някой от форума беше написал тези предположения, щяха да го нацвъкат с червени картони, но понеже го казва РФ и всички го сочат като че ли е светая светих на Гугъл.

Напълно подкрепям. Всеки който се занимава с уеб трябва да е очаквал нещата които гугъл направиха през последната година. А на Ранд бизнеса е ясен ;)
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

Тя Пандата вече променя драстично нещата...Ще трябва със СЕО-то по нов път и подход да се тръгне. И пак ще се надлъгваме с Гугъл 5-10 години до новата Панда или Коала вече.
Днес гледам сайта ми за БГ обяви вече не е и в ТОП 200 :mad:, една година си стоеше твърдо на втора страница...и днес го няма вече.
 
Последно редактирано:
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

http://www.seomoz.org/blog/how-goog...-seo-best-practices-forever-whiteboard-friday
Видях, че темата я има в предприемача. Има интересни неща, струва си да се отдели 9 мин. да се изгледа.
Най-интересното е че вървят по пътя на Яндекс, които първи започнаха работа с поведенческите фактори. За тях бях писал преди година (юли 2010г) тук и тук.
И в първия пост завърших с думите:
И за да се върна на думата си, в момента в Яндекс едва около 60% от проектите на оптимизаторите са успешни и тенденцията е този % да спада.
Ако в Гугъл в момента % се доближава до 100%, то аз съм убеден, че много скоро ситуацията ще започне да се променя.
Като трябва да уточня, че в момента в Яндекс успешните проекти едва ли прехвърлят и 30% :)
За Гугъл вече се вижда че промените са назрели, въпросът е кога ще пуснат алгоритъма за България, защото в момента и така много филтри просто са изключени и не работят.

P.S.
следващата стъпка ще е изключване на линковете, по които няма преходи :)
Ще имат влияние, само тези линкове, по които има направени преходи.
P.S.S.
Изкуственното манипулиране на поведенческите фактори ще бъде отрязано много лесно. Все пак има добър алгоритъм срещу фейк кликовете в Адсенс, на негова база може да се развие много мощен алгоритъм (ако вече не е направен), който да хваща всеки един опит за минипулиране и да не го отчита.
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

Темата я пуснах, тъй като рано или късно алгоритъма ще се промени и за БГ. Това, че сега е ръчен, не означава, че това ще е вечно и ако се прави дългосрочен SEO проект, мисля, че ще е хубаво да се съобръзяваме с тези промени.

Ако се търси ефект само в следващите 2-3 месеца, ок...

Както виждате, на директориите за статии падат ранковете и има промени, които са част от нещата, които посочи Ранд.

Ясно е, че черно-сивото СЕО винаги ще го има, но то винаги трябва да бъде една крачка напред...
 
Последно редактирано:
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

fenixsz, много е лесно да се посочват неща постфактум. А черното СЕО винаги ще е крачка напред. То е като вирусите и антивирусните програми - първо се появява вирус, после се добавя пач за него в антивирусната.
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

fenixsz, много е лесно да се посочват неща постфактум. А черното СЕО винаги ще е крачка напред. То е като вирусите и антивирусните програми - първо се появява вирус, после се добавя пач за него в антивирусната.

Хах :). Има нещо такова :).
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

http://www.seomoz.org/blog/how-goog...-seo-best-practices-forever-whiteboard-friday
Видях, че темата я има в предприемача. Има интересни неща, струва си да се отдели 9 мин. да се изгледа.

Благодаря за клипа, макар че не казва особено много конкретни неща този пич Ранд е определено много увлекателен водещ и като цяло (въпреки, че не се научава кой знае какво ново) след като гледах клипа останах с приятно чувство.
 
Re: SeoMoz Friday - Пандата ще промени SEO завинаги

Мисълта ми беше, че ако някой от форума беше написал тези предположения, щяха да го нацвъкат с червени картони, но понеже го казва РФ и всички го сочат като че ли е светая светих на Гугъл.

Малко противопоставяне на тоя ваш гуру Ранд: http://www.krisroadruck.com/rants/whitehat-seo-is-a-joke/ :D
 

Горе