SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Sitelinks в резултатите на Гугъл

Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Поне аз все още не съм. Tyxo-то пак са е насрало :(

А що го ползвате?
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Ехе, то днес било голям ден. При мен всички сайтове с правилна структура вече имат sitelinks. Някой да е забелязал приръст на посетители?
От Коледа, когато имаше ръст не е имало спад, май не е свързано със сайтлинкс.
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

И аз го забелязах, но така и не можах да разбера за какво е. Ако някой знае да сподели - ще сме му благодарни.


Много е удобна. Служи за менаджиране на sitelinks. Аз примерно я ползах за да махна някой от sitelinks, които не исках да се показват за един клиентски сайт.

btw sitelinks резултатите на различните DC-та са доста различни и това че ви има на някое от тях не е гаранция, че ще ви има и на другите. Но забелязвам, че появят ли се на едно DC и най-вече в webmasters tools почват да се появяват и в другите.
Мился си че не става дума само за Trust Rank, има и други фактори, които все още са ми тъмна Индия, но СЪМ УБЕДЕН че зависи от структурата на сайта.
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

но СЪМ УБЕДЕН че зависи от структурата на сайта.
аз пак съм убеден че не зависи от структурата. имам сайт (има sitelinks) с 37 индексирани странички и всичките се виждат от главната. това ли е вярната структурата?
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

аз пак съм убеден че не зависи от структурата. имам сайт (има sitelinks) с 37 индексирани странички и всичките се виждат от главната. това ли е вярната структурата?


Нямам идея дали това е правилната структура. При мен просто ситуациите са доста различни. След като каза това и аз вече не съм сигурен.
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Съдейки от сайтлинковете на бгкредит мога да кажа, че е яко инбаунд налинкван с "БГ Кредит" и само по този сърч излизат сайтлинковете. Не вярвам да има участие тръст ранк (ако изобщо има такова животно), защото сайтът е на малко повече от година.
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

peter : за да има sitelinks му трябва и възраст на домейна, а ние си нямаме все още :-(
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

включена част от името на домейна ?
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Rumi, може защото за free workout videos си много пред конкурентите. а за free exercise videos сте примерно на едно ниво
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

peter : за да има sitelinks му трябва и възраст на домейна, а ние си нямаме все още :-(

това ще го пробвам скоро, само да си взема lanix.org и ще сложа някакво сайтче на home да видим дали ще изкочи, ама малко ме съмнява възрастта да има голямо значение.
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

А може ли да е защото използвам думата "workout" много, докато "exercises" се среща рядко в статиите? Т.е. и двата сърча тематично означават едно и също, но единият се среща по-често в статиите. НИщо друго не се сещам за обяснение.

Oggin, мисля че няма общо с домайна, но не мога да го докакажа, само така го усещам.
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Руми, моето беше само предположение ... нямам никаква идея как Google си правят нещата за sitelinks. Единствената закономерност която се набива на очи е че домейна трябва да има определена възраст и поне някаква конкретна тематична структура за да излязат sitelinks.

А вече на какво търсене какво извежда ? Там съм готов да се съглася с писаното от peter за някаква разлика от конкурентите. Нещо от сорта че твоя домейн е най релевантен за съответното запитване и просто няма други в сериозна конкуренция с теб
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

търси dell, hp, shell, recipes, bidvertiser, ShoeMoney, Web CEO :)

Мисля, че sitelinks се поява когато има изразен фаворит и другите не могат бързо да го стигнат + trust rank (за да не се появява sitelinks за измислени думи).

Какво разбираш под структура на сайт?
ShoeMoney е блог, а sgexpressbank.bg е обикновен сайт с 76 странички - кое им е общото?

Фаворит в какъв смисъл? Биха си дали парите по-скоро на Шумъни вместо на Експресбанк? :)
Честно казано освен казаното дотук мисля че играе и обем на сайта, Експресбанк не съм ги гледала, но не мисля че имат колкото Шумъни.

А що се отнася до Сайтлинковете в Уебмастър тулс, дават ти да си ги чекваш състоянието на сайтлинковете, с две думи първо ти подаряват вакса за обувки, пък ако слушаш един ден и чифт нови калцуни ще има :cool:
 
Последно редактирано:
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Съмнявам се, че е от структората на самият сайт ... Няма логика ... сайт линкс имат всякакви системи - хтмл-та прости, цмс-и фрий, платени, къстъм цмси .... всякакви цмс-и ... не ми се вижда възможно гугъл да познава ВСЯКО парче код на тази планета ...
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Не е нужно Гугъл да знае всяко парче код на всички сайтове, които съществуват. За тази цел има създадени HMTL стандарти - подредени и неподредени списъци и т.н., просто трябва да се спазват, за да разбере ботът "какво е искал да каже авторът".
 

Горе