SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Sitemap за голям сайт

biks

Ex SEO
Препоръчайте ми sitemap script /server side/ за голям сайт. Сайта е доста едричък. С над 18000 страници в БД. За сега имам индексирани от google 16,300 страници. Ежедневно потр. добавят нови и нови страници и яко тормозя google бота.

Нещо което се може да се пуска с cron job да проверва за нови страници ще е перфектно. ;)
 
Re: Sitemap за голям сайт

Не, просто въпроса ти някак странен. След като имаш в базата данни всички линкове към страниците (или поне всичко, което ти трябва, за да ги генерираш) просто си викаш един скрипт, който да ги индексира в XML формат и т'ва е. 10 реда е. Ти питаш за готов.. готов и универсален няма. Няма как да има. Има естествено някакви crawler-и, но там се губи смисъла. След като те индексират чрез обхождане, какъв е проблема да го прави Гугъл и това.
 
Re: Sitemap за голям сайт

Защо да е странен ? При това изобилие от сайтмап тулове, скриптове и т.н. мисля, че е логично да има нещо, което да върши тази работа :)
 
Re: Sitemap за голям сайт

Еми не е, защото структурата на всеки сайт, а и неговата база данни е винаги различна. Аз ти казвам, че това, което ти трябва е 10 реда скрипт. Махни ги тия туулове. Те са нууб. Не можеш под общ знаменател да сложиш всички сайтове и да твърдиш, че ще им направиш качествен сайтмап. Просто си измъкни всичко от базата данни, генерирай линковете, сложи описанията, пиши днешна дата на created, рандомизирай им приоритета от 1 до 0.8 и си шести номер.
 
Re: Sitemap за голям сайт

пример имаш 100000 артукула в базата данни

правиш един фор
for i=0 i <100000 i ++
tuka zapisvash w sitemap примерно
<link>http://www.mysite.com/?id_artikul=$i
</link>
end;
Ако това не ти помага има една програма търи за sitemap builder net в гугъл и ще я намериш но трае 2 дни
защото ти кролва сайта от до и преповтаря линкове
1. стъпка намери как е правилно написан един xml файл за сайтмап
2.напиши скрипта .
3.Почерпи батко си Илиян по бира ;)
П.С : субмитвай само най-важните неща там
аз изпрасках само 38 000 реда в сайтмапа а сега имам 110 000 страници в индекса
той гугъл си знае работата ма му трябва нещо да го пошляпа по дупата ;) та да тръгне
 
Re: Sitemap за голям сайт

Пако и ти се натискаш за биричка нещо а ? В тая прохладна майска нощ ;) Кой бяга от мекото на хляба ех ;)
ако искате циклажче ей ви това
http://snimki.princrease.com/details.php?image_id=4399
това е едно флашче което е супер циклещо и много ме разлигави ;) отивам за по бира
 

Горе