SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

STMP без лимит за изпратени emaili

celerator

New member
Здравейте ,как се решава въпроса с изпращането на хиляди емайла до потребители които са се абонирали за изпращане на бюлитин.

От хостинга казват че могат да се изпратят 350 писма за час ,което е много малко.
Навярно има сървари които предоставят специално такава улуга ,а може и да има и безплатни дори.
Някои да се е борил с това и да знае повече информация ?
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

Дори триста и петдесет да пратиш за един час, рискуваш веднага да попаднеш под ножа и да те блокират от http://cbl.abuseat.org за разпространяване на спам. Имам личен опит и доста ядове съм брал с тях - над 50 писма на час смятат за спам.
АБВ, а сигурно и други имейл доставчици работят с този черен списък и това значи, че никой от клиентите ти с поща там няма никога нищо да получава от теб. И ще трябва постоянно да следиш дали не си отново в черния списък...
 
Последно редактирано:
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

Другия начин е професионална функционалност за емайл маркетинг която ги разпраща по график - задава се на час колко да изпраща и така нататък - има около 400-500 настройки за всичко дето се сетиш. За тоя уърдпрес не знам, но за джумла разполагам с най-добрата възможна такава функционалност излизала някога.

Плаша се че всеки втори клиент който току-що си е направил сайт иска такива функционалности :(
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

искате да кажете че какво и да се прави ако има над 50 писма ще бъда в чения списък ?
Как тогава всички сайтове за оферти изпращат писма всеки ден до многобройките абонирани клиенти ? говора за сайтове като Klik.bg , dalavera.bg , И най големие grabo.bg
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

искате да кажете че какво и да се прави ако има над 50 писма ще бъда в чения списък ?
Как тогава всички сайтове за оферти изпращат писма всеки ден до многобройките абонирани клиенти ? говора за сайтове като Klik.bg , dalavera.bg , И най големие grabo.bg
Не питай...
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

Казаха ти го по-горе, ама ти не проумяваш. Първото добро условие е да си вземеш "цял VPS", поне. После да си напишеш добър код, който да не праща всичките писма накуп, а да го прави на бачове от по няколко/няколко десетки. За целта, за да не ти забива скрипта, трябва да го направиш с някакъв аджакс, стъпки или нещо подобно.
Трябва ти и добър сървърен администратор, който да знае какво да връща на postgray или не знам си какви софтуери, които филтрират спам-а.

Като цяло си е тегава задача и не става на споделен хостинг с готов скрипт (поне аз не съм открил такъв).
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

искате да кажете че какво и да се прави ако има над 50 писма ще бъда в чения списък ?
Как тогава всички сайтове за оферти изпращат писма всеки ден до многобройките абонирани клиенти ? говора за сайтове като Klik.bg , dalavera.bg , И най големие grabo.bg
Защо смяташ, че ги изпращат всичките в една секунда? Най-вероятно е да ги изпращат по график, а освен това доста голяма част от тях са обявени като спамъри, но на тях вероятно не им пука.
Аз лично се погрижих например и пратих в Spamcop ideas.bulgaria@, които имат няколко домейна и бълват спам на килограм не, ами с тонове и въпреки това те си продължават. Наложи ми се да ги блокирам във всеки един мой акаунт, за да мирясам поне малко.
Не знам кой идиот позволи тези непоискани търговски съобщения - смятат, че като го добавят в писмата си и могат да пращат колкото им душа иска.
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

Казаха ти го по-горе, ама ти не проумяваш. Първото добро условие е да си вземеш "цял VPS", поне. После да си напишеш добър код, който да не праща всичките писма накуп, а да го прави на бачове от по няколко/няколко десетки. За целта, за да не ти забива скрипта, трябва да го направиш с някакъв аджакс, стъпки или нещо подобно.
Трябва ти и добър сървърен администратор, който да знае какво да връща на postgray или не знам си какви софтуери, които филтрират спам-а.

Като цяло си е тегава задача и не става на споделен хостинг с готов скрипт (поне аз не съм открил такъв).

Благодаря
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

Не се ли научихте, че и най-дългия път започва с първата стъпка ?
За какво става въпрос в конкретния случай питаш как да пратиш 100к мейла, но в същото време нямаш 100к потребителя, а прогнозираш, че ще станат толкова някой ден.
Освен това искаме да пращаме 100к мейла, за без пари, надявам се сте наясно, че гореизброените сайтове имат бюджет който не е двуцифрена сума ? Тук споменаха няколко метода, за да се избегне попадането в спам списък, а те далеч не са всички и спам листите са доста над 10. И като цяло факторите са много и доста комплексни.

От цялата работа става ясно, че нещата са малко по-сложни, а щом едно нещо е сложно то струва пари. Така, че дори и "цял vps" може да се окаже недостатъчен.
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

Не се ли научихте, че и най-дългия път започва с първата стъпка ?
За какво става въпрос в конкретния случай питаш как да пратиш 100к мейла, но в същото време нямаш 100к потребителя, а прогнозираш, че ще станат толкова някой ден.
Освен това искаме да пращаме 100к мейла, за без пари, надявам се сте наясно, че гореизброените сайтове имат бюджет който не е двуцифрена сума ? Тук споменаха няколко метода, за да се избегне попадането в спам списък, а те далеч не са всички и спам листите са доста над 10. И като цяло факторите са много и доста комплексни.

От цялата работа става ясно, че нещата са малко по-сложни, а щом едно нещо е сложно то струва пари. Така, че дори и "цял vps" може да се окаже недостатъчен.

има 20тина такива по-извесни сайта ,от които смея да твърдя че само 2-3 имат имат добър бюджет а другите се справят по начин който само те явно си знаят.
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

За самия блеклист много зависи. Ако много от тях са несъществуващи потребители ще влезеш много бързо в черните списъци. Ако нямаш опит заложи на компания, която специализира в тези email услуги.
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

другият вариант е да ползваш услугите на smtp.com или други подобни доставчици. Но при голям обем емайли ще ти излезе през .... цената. Затова VPS е по-добрият вариант. :)
Аз съм изнесъл всичките си нюзлетъри на най-ниският клас VPS в делта.бг и до сега нямам никакви ядове. Освен това с повече от 2 ИП-та може да си хостваш спокойно и още няколко сайта там : )
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

И аз да се намеся в темата понеже имам някъв опит в пращането на много писма. За сега по добър начин от платения не съм намерил отделяш си 200 $ за 25 000 потербителя ( забележи потребителя не писма ) и нямаш никакви грижи с пращането на мейлите спам филтри и прочие е грижа на фирмата достачвик на услугата от теб се иска да направиш мейла да докажеш абонатите (елементано) и започваш. Има и вариянти за по 1 000 000 мейли (не потребители)месечно но там говорим за цени над 1000$. И последен вариян който не е тестван е - да си направиш сървар.
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

Ето ти сайт http://www.iauto.gr/, който е на споделен хостинг с ограничение 350 м./час и праща голям обем писма. Сайта е custom разработка, а мейлъра е с лесен начин на работа - база данни, която да съдържа няколко таблици с "неизвестени потребители" , "чакащи на опашката" и "известени потребители" - един php скрипт, който се изпълнява с cronjob хваща определен брой от първата таблица (може да стане и ръчно през админската част), слага ги в опашката, разпраща и мести в последната таблица. Разпращането става на определени интервали за да не се превишава 300 мейла на час (можеш да си оставиш малко буфер от 50 мейла примерно). Самото писмо е html темплейт, като php скрипта замества определени полета с данните за съответния потребител от базата. Имай предвид, че готов скрипт за това начинание, което си започнал малко или много ще излезе ивън ограничението за системни ресурси и мейлите ще са ти най-малкия проблем.
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

Ето ти сайт http://www.iauto.gr/, който е на споделен хостинг с ограничение 350 м./час и праща голям обем писма. Сайта е custom разработка, а мейлъра е с лесен начин на работа - база данни, която да съдържа няколко таблици с "неизвестени потребители" , "чакащи на опашката" и "известени потребители" - един php скрипт, който се изпълнява с cronjob хваща определен брой от първата таблица (може да стане и ръчно през админската част), слага ги в опашката, разпраща и мести в последната таблица. Разпращането става на определени интервали за да не се превишава 300 мейла на час (можеш да си оставиш малко буфер от 50 мейла примерно). Самото писмо е html темплейт, като php скрипта замества определени полета с данните за съответния потребител от базата. Имай предвид, че готов скрипт за това начинание, което си започнал малко или много ще излезе ивън ограничението за системни ресурси и мейлите ще са ти най-малкия проблем.
 
Re: STMP без лимит за изпратени emaili

Всичко зависи от обема на писмата който ще се пращат 300 X 24 = 7200 писма. Ако е сайт за групаво пазаруване няма да свърши работа, да не говорим че там се гонят някви срокове на сделките.
 

Горе