SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Stock снимки

ivo.apostolov

Неразбиращ
Изграждам сайт в който ще ми трябват значителен брой разнообразни изображения. Понеже съдържанието няма да се добавя от мен, идеята ми е да ги кача на сървъра и общо взето да има набор от около 500-600 снимки и да се ползват на първо време само те.
Та въпроса ми е, дали някой е купувал такива и дали може да препоръча от някъде добри пакети на добри цени.
Трябват ми снимки свързани с природа и туризъм.
 
Re: Stock снимки

http://www.photobulgaria.net - снимки от България.
Цените са за файл с голяма резолюция (за печат). За уеб ще са съвсем други, ако ти представляват интерес пиши.

Ако не трябва да са от България, ти препоръчвам - dreamstime.com или fotolia.com
 
Последно редактирано:
Re: Stock снимки

http://www.photobulgaria.net - снимки от България.
Цените са за файл с голяма резолюция (за печат). За уеб ще са съвсем други, ако ти представляват интерес пиши.

Ако не трябва да са от България, ти препоръчвам - dreamstime.com или fotolia.com

за уеб са да, но ми трябват от цял свят, от БГ по-скоро не.
 
Re: Stock снимки

от iStock съм купувал, но за пакети не съм чувал :) Виждал съм по руските сайтове, но предполагам, че искаш да си платиш
 
Re: Stock снимки

от iStock съм купувал, но за пакети не съм чувал :) Виждал съм по руските сайтове, но предполагам, че искаш да си платиш
Да, искам да ги взема легално, защото иначе мога да се вкарам в беля, за която просто не си струва.

@wanderer - мерси
 
Re: Stock снимки

Не мога да разбера какво имаш предвид пакети - ако имаш предвид снимки в готови пакети по дадена тема - не съм срещал подобно нещо (но вероятно има) - самите сайтове са направени доста интуитивно за търсене. В dreamstime.com има така наречения от тях "LightBox", в който можеш като избираш снимките да ги букмаркваш в него и после да ги купиш на куп.
Що се отнася до цена на пакети - всички сайтове предлагат абонаменти, чрез които цената излиза много ниска - Например в DreamsTime абонамент за 1 месецх 25 снимки на ден (или общо 750 снимки за месец) струва 180 евро. Недостатъка е, че трябва всеки ден да влизаш и да сваляш по 25 снимки, колкото ти е ограничението. При покупка на кредити може да стане и по-бързо, но е доста по скъпо - най-евтините им кредити са по 0.6 евро парчето (като повечето снимки са по 1 кредит за уеб, има и по 2-3 но са по-малко и обикновено може да се намери заместител за по-малко). Аз лично работя с DreamsTime и съм доволен.
 
Re: Stock снимки

Под пакети имах предвид наистина един ZIP файл на определена тематика.
Ще прегледам DreamsTime, но наистина точно това искам да избегна, постоянно да свалям, камо ли пък с някакви дневни ограничения.
 
Re: Stock снимки

ами това е доста трудно да намериш готови зипове още повече всичко вътре да е качествено и да ти върши работа. Идеята на сток сайтовете е да ти предложат милиони снимки от които да си избереш най-подходящата и да ти излезе евтино :).

Ако искаш ми пиши по-подробно какви са ти изискванията и ще те свържа с един човек който има огромна база данни от снимки (не съм сигурен дали ще им се занимава, защото те тогава ще трябва да уреждат права с фотографите :), но мога да попитам).
Мисля, че като цяло този вариант с пакет не е удачен, защото можеш да попаднеш на много снимки, които не стават. По-добре хвани някой ученик с малко чувство за естетика (например ученик по рисуване или фотография) и за 50 кинта ще ти избере хубави снимки за няколко дни.
 

Горе