SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

"str_replace" VS. "explode/implode"

webmoney

New member
кво ли де пробвах ама ГоДеди ми урязват скрипта след 5 минути работа

и понеже бая низове обработвам - чужих се има ли смисъл да сменям навсякъде str_replace() със комбинация от explode()/implode()

кой от двата варианта е по-бърз?

strtr() не става щото трябва да се сменят няколко символа "dfgscghtwvcstvh" с празно ""

P.S. мързи ме да пиша пак Ajax-пинизи иначе това би решило проблема
 
За: "str_replace" VS. "explode/implode"

За: "str_replace" VS. "explode/implode"

str_replace() при всяко положение е по-бързо от preg_replace(), защото второто работи с регулярни изрази, които правят автоматно дърво и... абе бавно е.
 
За: "str_replace" VS. "explode/implode"

За: "str_replace" VS. "explode/implode"

webmoney, защо не изпълняваш задачите на порции?

Мързяло го, той си каза човека :)

Аз не знам за какво става дума в задачата, но нещо, което ще върви 5 мин. ми изглежда, че е нещо за лична употреба (едва ли потребител ще чака 5 мин?) и ако е така може да си ги пускаш направо локално, аз поне така правя :)
 
За: "str_replace" VS. "explode/implode"

За: "str_replace" VS. "explode/implode"

Alf, до колкото разбрах webmoney каза, че го мързи да пише ajax неща, които не виждам за какво са му нужни в случая за да изпълни нещо на порции. Зависи колко потребителски настроен трябва да е този скрипт.
 
За: "str_replace" VS. "explode/implode"

За: "str_replace" VS. "explode/implode"

mlazarov, наистина ме заинтригува, единствения друг начин, който мога да измисля е да презарежда браузъра като наближат 5-те минути, но явно нямаш това предвид, наистина ми е интересно как ти би го направил на порции, какво имаш предвид?
 
За: Re: "str_replace" VS. "explode/implode"

За: Re: "str_replace" VS. "explode/implode"

пускаш го на порции и след всяка порция скрипта се пренасочва към себе си...

Да и аз само така го виждам, но си помислих, че може би mlazarov има още нещо наум...
 
За: "str_replace" VS. "explode/implode"

За: "str_replace" VS. "explode/implode"

javascript refresh като последно нещо, което се праща към браузера (може и с мета таг да се получи). Въпроса е да можеш да си направиш работата на парчета и при всяка нова заявка да прави следващите неща.
 
  • Like
Реакции: Alf
За: "str_replace" VS. "explode/implode"

За: "str_replace" VS. "explode/implode"

свърших работата ама 2 нощи се мъчих на всеки 5 минути цъках копчаата

сега имам друг ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ!

значи получи се една база със 100 милиона записа - базата я разделих на 50-60 таблици (после вече разбрах че можело и с partition да се направи същото ама засега върши работа)

сега select работи доста бързо - правя цикъл само по тия таблици които ми трябват
----------------------

ОБАЧЕ искам да махна всички повторения (еднакви записи) от базата - те са по-малко от 1% но много ме забавят

учил съм за метода на мехурчето и тн но ми кажете как се прави професионално за 100 милиона записа!!!

щото тоя метод с мехурчаата малко трудно ще заделя 10 гигабайта памет на сървъра

кажете с crones ли да го правя с кво ли - не знам
 
Последно редактирано:
За: "str_replace" VS. "explode/implode"

За: "str_replace" VS. "explode/implode"

Ако сам си реализираш логиката извън базата ще се товари повече процесора и ще стане по-бавно, но пък няма да има толкова пиково използване на диск и памет. Тоест при недостатъчност на памет и диск за да направиш тази задача е единствено възможност с логика извън базата.
 
Re: "str_replace" VS. "explode/implode"

С една заявка от рода на

PHP:
SELECT id, count(id) AS c 
FROM table 
GROUP BY poletata, po, koito, zasichas, dubliranite, zapisi
HAVING c > 1

би трябвало да ти върне списък на редовете, които са дублирани

Само между другото, мехурчето се ползва за сортиране, но дори и да ги сортираш, после пак ще трябва да откриеш дублираните, така че не е това решение...
 
Последно редактирано:
За: "str_replace" VS. "explode/implode"

За: "str_replace" VS. "explode/implode"

ех мамка му и прасе бе!!!

It has come to our attention that your MySQL database praiser is very large. The size of your database is 3,218 MB. This is causing issues on the database server. These issues affect other Go Daddy customers whose databases are also residing on this server. Currently the size limitation for databases in our shared hosting environments is 2,000 MB.

Upon detection of this problem Go Daddy's database administrators requested that Go Daddy's Advanced Hosting Team alert you of this action in the hope that you can quickly resolve the issue.

*** IMPORTANT ***

Due to the serious nature of this situation, your site is scheduled to be suspended if you do not take immediate action to reduce the size of your database to less than 2,000 MB. This suspension will take place on November 23, 2011 and will occur if either you fail to reply to this message OR fail to reduce the size of the above database.

-------------------------------

сега как да си намаля базата? има ли смисъл да им обяснявам че съм разделил записите на 50 таблици или тия писма ми ги пишат малоумници-мениджъри?
 
Re: "str_replace" VS. "explode/implode"

Ако не можеш да я намалиш, я изнасяш някъде където може да имаш база данни повече от 2к мегабайта или местиш всичко на VPS. Обикновено тези, които ти пишат мейлите за abuse не са мениджъри, а са хора с малко търпение и без особенни скруполи :)
 

Горе