SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Superhosting и Google bot

Kalin4y

ORM / SEO
Искам да попитам тези, които имат акаунт при суперхостинг. Имам една регистрация там и последно време нещо Google бота не ще да ми кешира нещата. Последно в уебмастъртулса вади, че е идвал на 11 Юли.
До преди това нямах никакви ядове и ми кешираше новите неща до 2-3 дни.
По сайта не е барано нищо ... искам да попитам дали имате подобен проблем или да търся по-задълбочено проблема при мен ?
 
Re: Superhosting и Google bot

Нямам проблем с ботовете на Г - даже ми идват малко множко на сайт хостнат при Суперхостинг. Но напоследък забелязвам, че на сайтове с малък трафик 20-30 посетителя дневно Г идва доста рядко, въпреки линковете към материалите, а кеша се появява 5-6 дни след датат на която е индексиран ...
 
Re: Superhosting и Google bot

а бе уж сайта ... да кажем, че е с под средния трафик - около 200-300, ама не ще да ми го прекешира. А нова информация има почти всеки ден, като има дийп линкове от няколко места :(
 
Re: Superhosting и Google bot

We have no errors to report. We crawl regularly, so check back later to see updates.
няма никви критични съобщения в уебмастъртулса ... явно ще трябва да задълбоча търсенето на проблема при мен :(
 
Re: Superhosting и Google bot

Нямам проблем с ботовете на Г - даже ми идват малко множко на сайт хостнат при Суперхостинг. Но напоследък забелязвам, че на сайтове с малък трафик 20-30 посетителя дневно Г идва доста рядко, въпреки линковете към материалите, а кеша се появява 5-6 дни след датат на която е индексиран ...

Нещо не схванах, как трафика влияе върху честотата на посещение на паяка.
 
Re: Superhosting и Google bot

Нещо не схванах, как трафика влияе върху честотата на посещение на паяка.
Доколкото разбрах, човекът май има предвид, че по-малкият трафик е пряко обвързан с честотата на crawl-ване на ботовете. Един вид, че те са склонни да пренебрегват по-малко посещаваните сайтове, за сметка на по-посещаваните такива, обхождайки ги по-рядко...
 
Re: Superhosting и Google bot

Доколкото разбрах, човекът май има предвид, че по-малкият трафик е пряко обвързан с честотата на crawl-ване на ботовете. Един вид, че те са склонни да пренебрегват по-малко посещаваните сайтове, за сметка на по-посещаваните такива, обхождайки ги по-рядко...
Ок.
Влиза паяка и си отбелязва, колко посетитела си имал вчера.
Извинявайте, че забравих - а къде се гледа колко посетителя е имал сайта примерно design.ru ?

Макар че, може да е интересна идеята.
 
Re: Superhosting и Google bot

Ок.
Влиза паяка и си отбелязва, колко посетитела си имал вчера.
Извинявайте, че забравих - а къде се гледа колко посетителя е имал сайта примерно design.ru ?

Макар че, може да е интересна идеята.
от тук може да получиш някаква представа
http://www.alexa.com/data/details/traffic_details/artlebedev.ru?q=
 
Re: Superhosting и Google bot

Лошото е, че не ми вади информация за всички сайтове. Както и за нови сайтове.

Интересно е, откъде паяка намира тази информация.
Значи все пак смяташ, че трафика влияе на периодичността на crawling?:) Другите колеги какво мислят по въпроса?
 
Re: Superhosting и Google bot

Значи все пак смяташ, че трафика влияе на периодичността на crawling?:) Другите колеги какво мислят по въпроса?
Значи все пак не смятам.
 
Re: Superhosting и Google bot

Нещо не схванах, как трафика влияе върху честотата на посещение на паяка.
И аз не схващам как но е факт. На сайт с няколко хиляди посещения дневно не мога да разрина ботовете - правят трафик като луди, а на сайт с по 20-30 посещения дневно идват веднъж в седмицата и кешираните страници се появяват със седмица закъснение в резултатите. А този сайт с малкият трафик в момента го линквам откъде ли не, индексира връзките но няма посещения ...
 
Re: Superhosting и Google bot

И аз не схващам как но е факт. На сайт с няколко хиляди посещения дневно не мога да разрина ботовете - правят трафик като луди, а на сайт с по 20-30 посещения дневно идват веднъж в седмицата и кешираните страници се появяват със седмица закъснение в резултатите. А този сайт с малкият трафик в момента го линквам откъде ли не, индексира връзките но няма посещения ...
Отговора, може би, се крие в отговора на въпроса "Колко е стар сайта/домейна ?"
 
Re: Superhosting и Google bot

Възможно е - малко посещаваният домейн е на 3 месеца ... има и разлика в страниците - 2000 към 20 - кое е определящото още не мога да схвана ...
 
Re: Superhosting и Google bot

Калинчу, зз не съм на Superhosting, но гледайки по Webmaster Tools, най-често обновяваните и посещаваните ми блогове са посетени вчера (22-ри) от Google, докато малки блогове с до 200 посещения дневно (и ъпдейт 1 път месечно) са посетени за последно в периода 12-15 Юни, т.е. преди 10 дни.
 
Re: Superhosting и Google bot

Възможно е - малко посещаваният домейн е на 3 месеца ... има и разлика в страниците - 2000 към 20 - кое е определящото още не мога да схвана ...
Определяща е възрастта на домейна и и и и ... много други фактори.

На Google Webmaster tools не вярвайте много - закъсняват с актуализация на информацията.

При нас на един проект:

Googlebot last successfully accessed your home page on Jun 30, 2008
Web crawl errors Last updated Jul 20, 2008.
С кеширани страници на 14.07.
 
Re: Superhosting и Google bot

Възрастта на домейна НЕ е определяща

Трафика влияе на периодичността на crawling но не толкова, колкото честотата на обновяване на съдържанието.

П.С. Проверено с нов 6 мес. домейн
 
Re: Superhosting и Google bot

абе осъзнайте се какво говорете. Не ръсете глупотки :)

TodorChristov: по данни на awstat бота идва всеки ден и имам около 100МВ трафик от него от началото на месеца. Не ще да прекешира новите неща и не ще...А всеки ден се добавя нов кънтент. Не е да кажеш, че сме го зарязали :(
 

Горе