SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Suplemental index

traki

Оптимист ReMember
Някой може ли да ми обясни с прости думи колко е нормално да е suplemental index на един сайт и върху какво оказва влияние? Четох из разни форуми и навсякъде казват че е хубаво да е малък, но колко малък и за практическата полза не ми стана много ясно
 
Re: Suplemental index

Да, много добър материал, вдигна ми се мъглата :) Благодаря за линка.
Двойното p в supplemental сигурно ми е изиграло номер при търсенето, за да не го открия.
Само за процентите не е писал, но ще ровя още да разуча колко процента=здрав сайт. Предполагам колкото по-близо до 0, толкова по-добре, но пък и не вярвам да има сайт с 0
 
Re: Suplemental index

занаят не се давал, а се крадял :)
 
Re: Suplemental index

трудно ще видиш голям сайт с 0 ... Огина прави някви магии, ама не ще да сподели с другарче :)

Според мен не може да е с 0 по никакъв начин освен може би чисти .html страници.
Търсачката прихваща какво ли не от сайта. Имам сайт в който с htaccess съм направил адресите Френдли, да ама гугъла хваща и дългите, не разбирам как успява, и съответно те са в Suplemental index. А тези които не са отговарят на като брой на съдържанието. Съотношението е около 50% и сайта се позиционира добре.
 
Re: Suplemental index

Калине - много благодаря за препоръката :)

Аз съм забелязал, че ако става въпрос за блог с уникално съдържание, то броя страниците, които не са в суплементала, съвпада на 98% с броя на публикациите в блога. Тоест, Google доста добре се справя със задачата да разбере коя страница става и коя не. От това равенство можеш да си правиш сметка колко статии в блога са ти "признати" и колко не.

За нормални сайтове нямам наблюдения, но предполагам е подобно.
 
Re: Suplemental index

мисля, че е важно да са по-малко от половината, търсеше се някакво съотношение но забравих къде съм го чел.

Пусни един линк ако се сетиш къде си го гледал
 
Re: Suplemental index

Аз чак сега погледнах темата и статията е не само като за начинаещи, ами и за обща публика :)

Коментара: не давайте на начинаещи да ви съсипят сайта е много силна и вярна
 
Re: Suplemental index

На магия trakite.info стигна до 6,23% суплементал индекс според mapeli. Като имам предвид, че редиректвам и то с метарефреш от сайт в хит (траки.хит.бг имаше около 30-35%) само от 10 дни, направо не е за вярване. Ще видим как ще е по-нататък
 
Re: Suplemental index

Пичове, порових с тия тулки и вижте какво видях:

Supplemental Ratio for news.bg:
-26.45%

* Google has a total of 12100 pages indexed from news.bg
* 15300 are in the main index
* -3200 are in the supplemental index


този отрицателен знак само на нюз.бг го показва, какво иска да каже тулката с това, защото няма описание. Бъг ли е или отрицателния знак за сублиментала е нещо много положително всъщност :)


всички други сайтове, които видях си имат положителни стойности, пример:
Supplemental Ratio for sport1.bg:
95.01%

* Google has a total of 166000 pages indexed from sport1.bg
* 8290 are in the main index
* 157710 are in the supplemental index


-----
edit: a ся де,.. показва друго:

Supplemental Ratio for news.bg:
86.03%

* Google has a total of 12100 pages indexed from news.bg
* 1690 are in the main index
* 10410 are in the supplemental index
....

показва друго...
Иначе защо тия сайтове имат толкова много сублиментал? имат уникален контент, добри връзки, яка посещаемост и т.н. Каква е уловката
 
Последно редактирано:
Re: Suplemental index

покажи ми сайт с 0 и да е статичен, и та черпя кот душа иска :)
На показвам, дано не се отметнеш след толкова време :). В тази статия съм писал става магията. Малко е старичка и има неща за редактиране, но идеята е важна.
 
Последно редактирано:
Re: Suplemental index

На показвам, дано не се отметнеш след толкова време :). В тази статия съм писал става магията. Малко е старичка и има неща за редактиране, но идеята е важна.

За по 20-30 страници - грехота. Над 1к стават хамалогии.
 
Re: Suplemental index

Мапели нещо
тотал 40
индекс 22
супле 18..!?
bgkulinar връзката към статията си пропуснал, цъкам, гледам, пак цъкам.. не става :)
 

Горе