SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Text Ad Links някой ползва ли ги?

bgkulinar

Меринджей
Аз съм регнат от известно време, качил съм скрипта, но още нямам реални рекламодатели. Интересното е, че там цената се определя според Алекса трафика.
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

Само съм купувал, високи съм им цените но като отговорност при услуги ги бива, т.е. надеждни са според мене поне. Сигорно и при продаване ще са коректни, предполагам.
ко няма да са толкова скъпо ги продават тез линкове ужас.
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

Всеки месец получавам чек от тях.
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

Продавам и получавам редовно чековете им.
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

Колко време чакахте да се върже някои рекламодател? Колко линка сте сложили? В коя част сте ги разположили? Ползвате ли референтната им програма? Ако да, тя носи ли ви пари? В каква област са ви сайтовете? Дайте малко инфо на новобранеца, моля.
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

bgkulinar каза:
Колко време чакахте да се върже някои рекламодател? Колко линка сте сложили? В коя част сте ги разположили? Ползвате ли референтната им програма? Ако да, тя носи ли ви пари? В каква област са ви сайтовете? Дайте малко инфо на новобранеца, моля.

Различно време, ако е травел например - 8 линка се продават в рамките на 2-3 месеца.
Има някои ниши, в които не съм успял да продам нищо от месеци.
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

Може ли да се полза за БГ сайт и има ли изобщо смисъл за PR4, alexa 120k, ако може ?
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

ViChiX каза:
Може ли да се полза за БГ сайт и има ли изобщо смисъл за PR4, alexa 120k, ако може ?

Може и да може, не съм пробвал... Не мисля че ще има пробл. ама да обадиш ако стане...
Alexa 120к добре ми звучи ;)
Един тарикатлък е да ги слагаш на събдомейните(ако имаш такива разбира се), се едно продаваш на няколко сайта. ;D
Аз лично не продавам сайтуадс, малко параноя и гледам да си модна php кода който ми дават, да не е по дефаулт.
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

Може, но едва ли ще намериш рекламодател, който да рекламира на сайт на кирилица.

Колкото до кода, не виждам как може да ти работи, ако не го моднеш. В смисъл може да сложиш функцията в един файл, а да я викаш в друг.
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

Ето, че се появи първия рекламодател. Получих писмо, че е купен линк и в директорията показва, че има 1 от 10 заети позиции. Само дето на сайта линка го няма, получих писмо, че скриптът е инасталиран правилно и тестовия линк седя 12 часа, както си трябва. Та, въпросът ми е, до колко дни/часове ще се появи новозакупения линк?
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

bgkulinar, съвета ми е да пуснеш първо под 5 линка за продажба ;)

При мен от един нов продаден линк към момента излиза без http:// и адреса е тип saita-mi.com/www.saita-im.com ;)
Ако до утре не се оправи ще трябва да им пиша :)

Интересно колко елементарно може да се направи подобна проверка и да не се случва това, но явно от TLA не им се е налагало преди подобна корекция :)
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

nbsp каза:
Няколко часа максимум...
Появи се почти веднага след като пуснах темата, ама нали съм си първескинче и се притесних.

Атанас Янев каза:
bgkulinar, съвета ми е да пуснеш първо под 5 линка за продажба ;)
А, бе четох нещо в блога ти, но не разбрах логиката. Пиши ми бавно, та да разбера.

Атанас Янев каза:
При мен от един нов продаден линк към момента излиза без http:// и адреса е тип saita-mi.com/www.saita-im.com ;)
А не можеш ли ръчно да оправиш XML-a?
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

bgkulinar, не става ръчно, на всеки ххх секунди ъпдейтва ала бала ;)

За бройт на линкове... не знам дали това ще работи при всеки, но при мен проработи, и то с огромен успех...

Сайта не е от значение, pr4 е, на health тематика. Първо описателния текст беше отврат и категориите не бяха много точни. Оправих ги, но 10 дни след това отново нямах продажби. Бях пуснал 10 линка, без rss, и седеше 0/10...
Стори ми се грозно и ги направих 0/2. На следващия ден имах 1 продаден линк, а на следващата вечер и втория. Отворих още 2 спота, и станаха 2/4. След 3 дни и тези два бяха подадени :)

И така докато не направих 8 от 8 ;)
За сега няма да отворя и останалите 2 спота - ще изчакам pr ъпдейта, защото имам големи надежди в този сайт ;)
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

Шах и мат,
http://www.website.com 9/8 0/0 $xx.xx

За тези, които няма да разберат:
от tla са продали един линк в повече на един от сайтовете ми преди няколко минутки... и наистина линковете във сайта са 9, а не 8, както съм разрешил...
За първи път виждам такова нещо :)
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

Имам серия от въпроси :)

1. За България чековете работят ли ?

2. Сайта, който смятам да регистрирам е англоезичен , на 4 месеца с PR4, и всеки месец средно с 23% се покачват уникалните, но е мноого слабо още. Струва ли си да рег-а такъв сайт ? Сега оценява 1 линк на 23 $

3. Работя с тагове вместо категории от типа: xxxxx.com/tagove/money .Как мислите ще е по-добре : да се рагистрират под-категориите и да се укажат тематично в text-link-ads или да се пуснaт 2-3 линка за продажба на сайта на всички страници от типа xxxxx.com ?
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

biks каза:
1. За България чековете работят ли ?

Да

biks каза:
2. Сайта, който смятам да регистрирам е англоезичен , на 4 месеца с PR4, и всеки месец средно с 23% се покачват уникалните, но е мноого слабо още. Струва ли си да рег-а такъв сайт ? Сега оценява 1 линк на 23 $
Ако искаш парите..

biks каза:
3. Работя с тагове вместо категории от типа: xxxxx.com/tagove/money .Как мислите ще е по-добре : да се рагистрират под-категориите и да се укажат тематично в text-link-ads или да се пуснaт 2-3 линка за продажба на сайта на всички страници от типа xxxxx.com ?

6-10 линка на homepage или sitewide.
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

A, бе, Насе, нещо тактиката с по-малко на брой линкове при мен не сработва. Вече втора седмица си седи 1/2.
 
Re: Text Ad Links някой ползва ли ги?

bgkulinar, може ли да видим сайта в коя категория е, както и какъв е описанието? :)

Иначе относно 9/8 - след 5 дни го оправиха, но ми взеха парите за целия период - т.е. 5 дни аванта за линка за тях, какво да се прави :D
 

Горе