SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Usability и дизайн - www.limpa.bg

Nikita

New member
Здравейте,

следя това прекрасно място в нета (webmasterbg.org) от известно време, това което ми прави впечатление са голямото количество изключително интересни и полезни мнения, които пишат хората тук.

Ние от известно време развиваме социална мрежа, може би някои от вас са виждали/чували за нея - Лимпа.бг. Много бих искал да разбера мнението ви за сайта, интересуваме най-вече конструктивна критика, защото е много трудно да се получи такава, а на нас 100% ни убягват много неща, т.к. постоянно сайта ни е пред очите.
Най-често срещаните изказвания са, че дизайна ни е лош и не отговаря по никакъв начин на парите вложени за реклама.
Възможно ли е броя на регистрациите да зависи толкова много от това?


Искрено се надявам на вашите мнения, критика и препоръки!
Благодаря ви предварително :)
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Много конкурентна е нишата с играчи от доста години, не се учудвайте че нямате толкова регистрирани потребители.
А и тази ниша е присъща на 13-19 годишни, много малко са хората които са над 20-21 години и са се ориентирали в живота и си губят времето в подобни сайтове. Просто такава ви е таргет групата ;)
а и дизайна и функциите не ви ли ги определят от чужбина??
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Здравей Никита :)

Определено колкото по-лесен за навигиране е един сайт - толкова повече регистрации ще имате (при еднакви други условия :) ).

Без да се сърдите, но дизайна ми се струва супер объркан - прилича ми на темплейт, който е леко модифициран и толкова...

Бих се обърнал към професионален дизайнер, ако имате амбиция да се развивате :)
И все пак съм сигурен, че при желание от ваша страна, тук ще получите конкретни насоки за подобряване на сегашния :)

На първо място бих предприел мерки по отношение за линка към регистрация - нека стане по-видим, поне в болд ;)
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Здравей Никита :)

Определено колкото по-лесен за навигиране е един сайт - толкова повече регистрации ще имате (при еднакви други условия :) ).

Без да се сърдите, но дизайна ми се струва супер объркан - прилича ми на темплейт, който е леко модифициран и толкова...

Бих се обърнал към професионален дизайнер, ако имате амбиция да се развивате :)
И все пак съм сигурен, че при желание от ваша страна, тук ще получите конкретни насоки за подобряване на сегашния :)

На първо място бих предприел мерки по отношение за линка към регистрация - нека стане по-видим, поне в болд ;)
http://www.limpa.ru/
http://www.rate.ee/
едва ли смяната на дизайна е вариант ;)
и едва ли е непрофесионален и готов темплейт ;)
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Много конкурентна е нишата с играчи от доста години, не се учудвайте че нямате толкова регистрирани потребители.
А и тази ниша е присъща на 13-19 годишни, много малко са хората които са над 20-21 години и са се ориентирали в живота и си губят времето в подобни сайтове. Просто такава ви е таргет групата ;)
а и дизайна и функциите не ви ли ги определят от чужбина??

Нашата таргет група са точно младежи и тинейджъри.
Не, не се определя от чужбина. Ние сме един екип и си правим една платформа :)
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

В никакъв случай няма да се сърдя :)
Да, това с линка ей сегичка ще стане, вчера исках още, ама не ми стигнаха ръчичките до там.
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

имате много дублиращо се седържание, оправете си линковете
Код:
 http://www.limpa.bg/userinfo.php?id=178712
Код:
http://www.limpa.bg/users/Krisi87
еднакви ;)
и може да разкарате това /users/, без него ще е по-добре

В първия момент е много стряскащ сайта ви - банерите ви са много дразнещи /лично мнение/

и наистина полето за регистрация е в общи линии невидимо
може да го направите с друг цвят като другите Ви модули и примерно да го преместите на мястото за търсене на училище.

Най-ужасния сайт за запознанства който съм виждал е асл, уникално грозен дизайн и трудна навигация! Вашия е по-добре ;)
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Мога да ти кажа защо не ви работи адуърдс кампанията. Много просто - никакъв таргет. Този който ви я е изготвил е набухал 10 хиляди думи на най-ниския бид и се показвате навсякъде в контент мрежата, включително и в кулинарния ми сайт. Уволнете го този дилетант и си наемете професионалист да ви направи кампанията. Без пари НЕ СТАВА!!!

Друга причина поради, която имате малко регистрации е броят на подобните сайтове за запознанства (което наричаш социална мрежа). Разгледай пропелер, диг и виж наистина какво е социална мрежа. НЕ ползвам подобни сайтове, но не виждам разликата със сладур.ком, например. Ако там съм си направил приятели, защо да се регна в поредния сайт, в който тепърва трябва да градя всичко наново.

Измислете нещо наистина оригинално (за България) и тогава юзърите сами ще дойдат. Както казва Оги, вижте какво има в Русия, дето го няма тук и стреляйте.
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

netsurfer, никога не съм цъкал из такива сайтове - просто отворих линка и споделих впечатление ;)

Щом е такава тенденцията за дизайн - връщам си думите назад ;)
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Мога да ти кажа защо не ви работи адуърдс кампанията. Много просто - никакъв таргет. Този който ви я е изготвил е набухал 10 хиляди думи на най-ниския бид и се показвате навсякъде в контент мрежата, включително и в кулинарния ми сайт. Уволнете го този дилетант и си наемете професионалист да ви направи кампанията. Без пари НЕ СТАВА!!!

Друга причина поради, която имате малко регистрации е броят на подобните сайтове за запознанства (което наричаш социална мрежа). Разгледай пропелер, диг и виж наистина какво е социална мрежа. НЕ ползвам подобни сайтове, но не виждам разликата със сладур.ком, например. Ако там съм си направил приятели, защо да се регна в поредния сайт, в който тепърва трябва да градя всичко наново.

Измислете нещо наистина оригинално (за България) и тогава юзърите сами ще дойдат. Както казва Оги, вижте какво има в Русия, дето го няма тук и стреляйте.
виж че й сладур заляза като им гледам статистиката - 60к уникални, а разни други аха, elmaz, flirt4e, gepime всичките имат по доста повече

Просто тази ниша се пренасели и аз невиждам да има много хляб в нея, освен от смс-и незнам от какво друго може да се печели. А е нужна постоянна и сериозна реклама.

А иначе като им гледах статистиката правят по около 40к на ден, което не е хич зле ...

Според мен си направете един блог или форум и там питайте потребителите какво искат ...
 
Последно редактирано:
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Аз и ти можем само да мечтаем за 60k на ден. Не забравяй друго, юзърите на Сладура поостаряха и вече са платежоспособна маса (разботещи мъже и жени), което никака не е за пренебрегване. В останалите сайтове (без Елмаз) юзърите са още в неплатежоспособна възраст, а в БГ никой маркетолог не валага пари да облъчва този таргет в интернет.
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Може ли да ви помоля да не отклоняваме темата в посока, да ли и как може да се изкарат пари от сайта. С удоволствие бих коментирал този въпрос, но в отделна тема.
Също така искам да ви помоля малко по задълбочено да разгледате сайта. Никъде не съм написал, че имаме малко регистрации, последно време са около 1000 на ден, което може да се види от статистиките на сайта ни (които са най-вероятно трудни за намиране, което е може би основния ни проблем в момента и поради което се допитвам до мнението ви).
За адуърдс кампанията, така е bgkulinar, прав си, не е правена от специалист. Ако може да ме насочите към такъв и да ме ориентирате за цената на подобна услуга, ще съм ви благодарен.
netsurfer, за момента опита ми показва, че е трудно събирането на информация от потребителите ни. Най-честите отговори: "всичко е супер", "е$%^и ш#$%^я сайт", "не знам" и разбира се производни на тези.

Аз също така смятам, че този проблем е изключително сериозен и труден. Веднъж потребителя научи ли сайта всичко става лесно и много интуитивно, но за човек идващ за първи път - сайта изглежда много объркващ :(.
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Никита, за adwords специалист мисля можеш да намериш и много добри тук, в този форум.

Един съвет само - не се съгласявайте заплащането му да е % от рекламния ви бюджет ;)

edit
peter, гадняр :p:p:p
 
Последно редактирано:
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

пуснете една рекламна компания с банери на най-яките мацки и направете така че не регистрираните ползватели да нe могат да гледат снимките им без да се регистрират :)
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Аз лично съм ползвал вашата афф програма 3 дни от сайт с приблизително 800 уникални на ден, който е 100% от таргет групата, която Ви трябва и какво видях 0 регистрирани при Вас :( 0 точки -> спрях да правя експерименти. И всеки път като си търсих точките трябваше да ровя 10 минути. Иначе сайта е ок според мен.
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Аз бих ти предложил да махнеш някой функции от главната страница.

Да сложиш едно меню горе там кадето е логването и др, НО да не са линкове а бутони виш скрийншота дет направих, и там над червената черта, за това става дума.

Ако се сетя за нещо др ще споделя :)

ПС. не съм про дизайнер така че може и да не ме зимаш на сериозно :)
 

Прикачени файлове

  • but.jpg
    but.jpg
    28.8 KB · Преглеждания: 0
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

Аз и ти можем само да мечтаем за 60k на ден. Не забравяй друго, юзърите на Сладура поостаряха и вече са платежоспособна маса (разботещи мъже и жени), което никака не е за пренебрегване. В останалите сайтове (без Елмаз) юзърите са още в неплатежоспособна възраст, а в БГ никой маркетолог не валага пари да облъчва този таргет в интернет.
с реклама всеки може ;)
А и за сладур несъм съгласен, повечето хора спират да пишат там защото точно олягват и започват да контактуват на живо ...
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

http://www.limpa.ru/
http://www.rate.ee/
едва ли смяната на дизайна е вариант ;)
и едва ли е непрофесионален и готов темплейт ;)

да направо си е "присвоен" и преведен на бг.
-грозен дизайн
-остаряла визия
-объркана навигация
-неконкурентен
-непрофесионален

няма условия да имаш рег. със сайт от 1998
 
Re: Usability и дизайн - www.limpa.bg

да направо си е "присвоен" и преведен на бг.
-грозен дизайн
-остаряла визия
-объркана навигация
-неконкурентен
-непрофесионален

няма условия да имаш рег. със сайт от 1998

В първия си пост споменах за компетентните мнения, които пишат хората тук, но не съм имал предвид подобни.

Също така мисля, че ясно съм изразил проблема. За хората, на които не им е ясно защо е тази тема - търся решения и конструктивна критика, а не обосновани или не до чак толкова факти. ;)
 

Горе