SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Western Union за издатели на AdSense в България

Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Пиши че си го загубил или че не е пристигнал :) (боже какви акъли давам пак... някой ще вземе че ще ме послуша...)

...или че се е самозапалил, примерно... :)

Според мен, най-добре пристигналия чек си го осребри по нормалния начин и готово - защо да го връщаш?
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

А, какви са такси и други комисионни при осребряването на чек?
:rolleyes:
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

А, какви са такси и други комисионни при осребряването на чек?
:rolleyes:
Във всяка банка е различно. Около 15тина лева средно взимат.
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Здравейте,

Благодаря ви за въпросите във връзка с Western Union и за отговорите, публикувани от някои от вас. Надявам информацията по-долу да ви бъде полезна.

А кога ще бъде достъпно за бизнес акаунти?
За съжаление, поради ограничения наложени от Western Union, услугата Quick Cash не позволява изпращането на плащания до юридически лица. В случай че тези ограничения бъдат премахнати ще Ви информираме своевременно.

Получателя дължи ли някакви такси в случая?
Както отбеляза bgkulinar, всички такси са за сметка на изпращача. Получаването на плащането е напълно безплатно за издателите и Google не удържа никакви такси от натрупаните приходи, във връзка с плащанията с Western Union Quick Cash.

Иимето на бенефициента в акаунта в Adsense на латиница ли следва да се зададе?
Да, името на бенефициента трябва да бъде на латиница, както е изписано в личната карта или международния ви паспорт. По принцип би трябвало да е достатъчно да използвате собственото и фамилното си име, но Ви препоръчваме да се свържете с агента на Western Union, с който ще работите, за да се уверите, че не е необходимо да използвате и презимето си. За промяна на името на бенефициент използвайте специалния ни формуляр.

Мога ли да взема парите от WU, ако нямам 18 години?
Както знаете съгласно Общите условия на AdSense непълнолетни лица нямат право да участват в програмата. В случай че все още не сте навършили 18 години, пълнолетно лице трябва да бъде отговорно за вашия профил и да присъства като име на бенефициент в него.

Получих чек, който все още не съм осребрил. Дали е възможно да ми бъдат пратени парите по WU?
Можете да поискате преиздаване на всяко плащане след 25-то число на следващия месец след месеца на издаване на обикновен чек и 5-то число на следващия месец след месеца на издаване на чек с гарантирана експресна доставка. За целта използвайте формуляра за преиздаване на чек.
След получаването на заявката, чекът ще бъде спрян, а приходите ще бъдат кредитирани във вашия профил. Те ще бъдат включени в плащането за следващия възможен платежен цикъл и изплатени по начина за получаване на плащане, който е активен в профила ви към момента на издаване на новото плащане.

Между другото - има ли проблем да си трупаме парички, без да ги теглим?
В случай че искате да задържите плащанията си до натрупването на по-голяма сума, можете да използвате опцията за доброволно задържане на плащанията. За допълнителна информация прочетете статията Може ли Google да задържи моето плащане? в нашия Помощен център. Все пак, както отбеляза bgkulinar, максималният размер на плащанията с Western Union Quick Cash за България е 10 000 USD. В случай че размерът на плащането надхвърли тази сума, начинът за получаване на плащане ще бъде променен автоматично на чек с гарантирана експресна доставка. След извършването на плащането, издателите могат отново да променят формата за получаване на плащане на Western Union.

пак ли чак при 100 долара става кеш-аута ? :/
Да, за да получите плащане е необходимо приходите в профила да надхвърлят 100 USD и да няма наложено задържане на плащанията по някаква причина. Получаването на плащанията с Western Union Quick Cash не се отразява върху условията и графика за получаване на плащания.

И едно уточнение относно
Всъщност става в цял свят, където има офиси на УЮ.
Моля да имате предвид, че плащанията с Western Union Quick Cash могат да бъдат получавани при всеки агент на Western Union, който предлага тази услуга, но единствено в рамките на България.

Поздрави,

Гергана
Екипът на Google AdSense, България
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Друго си е да се включи човек от adsense, ние тука иначе можем да си коментираме 1 година грешни неща, евала междудругото за добрата новина!
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Да, благодаря и аз на Гергана за отговора по моето питане!

И както каза Bigger, подобен обмен на информация е повече от желателен - така няма да има спекулиране, предположения и слухове. Информацията ще върви бързо, което е в интерес на всички.

Сега ако и цените на рекламата малко се вдигнат... цена нямаше да има... :)
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Сега ако и цените на рекламата малко се вдигнат... цена нямаше да има... :)

За целта предполагам трябва да се въведе минимална цена на клик в AdWords.
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Или да се промени леко съотношението в подялбата на средствата... И издателите са добри хора (т.е., not evil). ;-)

(но не ме слушайте, моля, това са чисти спекулации и сериозен офтопик)
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Аз имам следния въпрос: в Account Settings за държава ми е зададена Германия, но полето е disabled. Тъй като искам да променя името на бенефициента и той се намира в България, откъде може да се промени държавата, предполагам това също е от значение при изплащането, а не само името?
Мерси предварително!
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Аз имам следния въпрос: в Account Settings за държава ми е зададена Германия, но полето е disabled. Тъй като искам да променя името на бенефициента и той се намира в България, откъде може да се промени държавата, предполагам това също е от значение при изплащането, а не само името?
Мерси предварително!
Промяната на държавата май е невъзможна. Нали при първоначалнаото одобрение го проверяват. Но непречи да попиташ съпорта.
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Гергана виждам, че влизаш тук. Хората са казали света е малък, но би ли ми обяснила, защо след, като ми се натрупаха 10$ в сметката и изпратих кода след два дни ми прекратиха акаунта? Едва вчера го получих... Дават ми се линкове и никой не ми отговаря на писмата. И още каква е причината? ...и да има някаква с какво ще ми докажеш, че тезата ти е вярна след като в един офис работят да кажем 20 души и се ползва една интернет връзка. Така Партньор на Майкрософт България съм и най-малкото си длъжна да ми отговориш тук или да изпратиш данните си с доказателства на e-mail а ми
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

мисля че намерих как става, имат си специална форма за промяна на държавата:
https://www.google.com/adsense/support/bin/request.py?contact=changecountry

Въпросът е до колко дни става промяната, за да мога да пусна и данните за новия бенефициент ...

@andrian.ivanov
не очаквай да получиш обяснение, политиката на Г. е да не праща подобна информация, така че не очаквай някой от Г. да се чуства длъжен да ти отговори ;)
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

В крайна сметка и аз беся и клоя! Ще представя добре AdSense пред крупни партньори в най-добрата им светлина


П.П. Дреме ми
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Два въпроса:

Колко време е валидността на 1 чек?

Връща ли се в сметката, ако не се осребри преди тази дата?
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Малко офтопик, сорри, но ми стана доста забавно как Гугъл съветник е "длъжен" да отговаря на "партньор на Майкрософт България" , който е поискал 10 долара, ще "клои и беси" и ще дава популярност на таз мрачна случка в бизнес-средите ;D
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Два въпроса:

Колко време е валидността на 1 чек?

Връща ли се в сметката, ако не се осребри преди тази дата?


Валидността на поименните чекове, ако не е изрично посочена, е шест месеца, считано от датата на издаването. Това касае и чековете от AdSense. Както може да се прочете в Помощния център на Adsense:

"Чековете от AdSense са валидни в срок от шест месеца след тяхното издаване. Ако даден чек не бъде осребрен 6 месеца след датата на издаване, неговото изплащане ще бъде спряно. Ако това се случи, в страницата ,,История на плащане" ще се появи редът ,,Чекът е изтекъл - приходите са кредитирани обратно". Съответните приходи ще бъдат включени в следващия цикъл, в който имате право да получите плащания. "

https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=bg&answer=53067
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Малко офтопик, сорри, но ми стана доста забавно как Гугъл съветник е "длъжен" да отговаря на "партньор на Майкрософт България" , който е поискал 10 долара, ще "клои и беси" и ще дава популярност на таз мрачна случка в бизнес-средите ;D


Чакай малко те ще ми трят акаунта след, като ПИН кода е изпратен за 10$, а аз няма знам поради каква причина?
 
Re: Western Union за издатели на AdSense в България

Ами вземи помисли и ще се сетиш. А за партньорството с Майкрософт, по ми се вярва да си партньор на дясната си ръка.. Ама айде да не спамим тая тема.
 
Последно редактирано:

Горе