SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wikipedia article traffic statistics

bgkulinar

Меринджей
Wikipedia article traffic statistics - няма и месец от появяването на този тул за отчитане на статистиката, за това колко посещения има в отделните статии по езици и по месеци. Тулът е много полезен, защото при къси ключови думи, показва приблизително броя търсения в Гугъл.

Защо е така? Много просто - обикновено Уикипедия се нарежда в топ 10 по търсене на рализни думи като Santa Clause, Easter, Christmas и много други.

За 19-ти март, тулът показва 69000 посещения по търсене на Easter. Внушително, а?

На 24 и 25-ти декември 2007-ма е имало по над 90'000 посещения. Иначе в непразнични дни прави по 2-3 хилядарки. Няма да казвам колко лонг кийуърда обира.

В тази връзка предлагам да се съберем отбор юнаци и да започнем заедно да оптимизираме сайт за Коледа. Има достатъчно време, вярвам, че имаме сили да влезем в десетката. Ако е уърдпрес може да сложим адсенсе шеринг плъгин за разделение на постъпленията.
 
Re: Wikipedia article traffic statistics

А кулинаре ти излизаш в топ10 за нова година и по-нататък бих си купил няколко линка от онази страница ;D
А за Коледа никакви адсенсе - тогава се правят продажби и трябва магазин да се сложи и продукти.
точно тогава тези които продават се рекламират и бидовете са яки ;)

А на това може ли да се има доверие?
За Bulgaria дава 4-6к на ден
 
Последно редактирано:
Re: Wikipedia article traffic statistics

идеята е доста добра. Само искам добре да го разпишем като план за действие и кой какво прави. Първо да видим изобщо имаме и шанс.
bgkulinar, кажи според темп по кои думи е добре да излезем напред
 
Re: Wikipedia article traffic statistics

точно тогава тези които продават се рекламират и бидовете са яки ;)
Продажбите носят повече пари. В това отношени може да имаш вяра на Руми. Лошото е, че там не се сещам начин да се прави шеринг.

А на това може ли да се има доверие?
За Bulgaria дава 4-6к на ден
Безусловно!
 
Re: Wikipedia article traffic statistics

идеята е доста добра. Само искам добре да го разпишем като план за действие и кой какво прави. Първо да видим изобщо имаме и шанс.
bgkulinar, кажи според темп по кои думи е добре да излезем напред
Планът е задължителен. Иначе Коледата не е лошо като старт. Има добра посещаемост извън периода.

има една особеност в тази статистика, че вече има определн (нарастващ) процент хора (добре е да знаем колко са :) ), които директно влизат в wikipedia и търсят.
Ами честно казано трябва да потърсим някакъв начин да ги определим, но не мисля, че в отделните статии влизат директно.
 
Re: Wikipedia article traffic statistics

искам да се включа в начинанието за коледа.
от сега скачам с линкове и банер реклама в моите сайтове, а в изкуството хората са такива които се вълнуват от философиите на празниците, освен това са ХОРА С ПАРИ ! Единственият проблем е, че още не съм се научил как да им ги взема ...
:)
 
Re: Wikipedia article traffic statistics

искам да се включа в начинанието за коледа.
от сега скачам с линкове и банер реклама в моите сайтове, а в изкуството хората са такива които се вълнуват от философиите на празниците, освен това са ХОРА С ПАРИ ! Единственият проблем е, че още не съм се научил как да им ги взема ...
:)
аз доколкото разбирам става въпрос за проект на английски.
 
Re: Wikipedia article traffic statistics

да, добре е да уточним защото и аз така го разбирам - "christmas" и околните и думички. Правим сайта, оптимизираме го, декември месец по 60 000 уникални и приключваме. Купуваме си самолет (и остров) и това е :) .
 
Re: Wikipedia article traffic statistics

Да, за Christmas ми е думата. За БГ имам доста сърчове, които са заедно с Вики-то и повече от 150-200 хита на ден не могат да вкарат. Та, не си заслужава хабене. За дългите ключови думи съм сигурен, че доста ще "оберем".

За да постигнем нещо, обаче, ще трябва доста по-сериозна подкрепа и организация от SEO contest2008. Не казвам, че направихме нещата в контеста зле, просто трябва да се направят още по-добре.
 
Re: Wikipedia article traffic statistics

Вие мислите да си делите печалбата или?
 
Re: Wikipedia article traffic statistics

Младежите,

ако ще се прави нещо трябва план с точки и отговорник по всяка точка, че иначе много баби хилаво бебе.

Bgklunar, кажи какво трябва да се направи и после всеки да каже кое може да поеме и така ще се види къде са слабите места.
 
Re: Wikipedia article traffic statistics

Младежите,

ако ще се прави нещо трябва план с точки и отговорник по всяка точка, че иначе много баби хилаво бебе.

Bgklunar, кажи какво трябва да се направи и после всеки да каже кое може да поеме и така ще се види къде са слабите места.

Мдам, много е права Руми
 
Re: Wikipedia article traffic statistics

Мдам, много е права Руми
Както винаги. В момента само дискутираме идеята, сондираме интерес (явно има), следваща точка -> да начертаем плана.
 

Горе