SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress: Как да преобразувам урл-ла?

Virosss

New member
Здравейте,
бих искал да попитам как да направя wordpress-a, когато напиша на кирилица дадено заглавие на статия, автоматично да ми пише урл-ла на латинеца, а не на кирилица, както е по принцип. Видях, на няколко места, че са го направили, но така и не успях да намеря как става, явно не знам как да го намеря ;)
 
Re: Wordpress: Как да преобразувам урл-ла?

Здравейте,
бих искал да попитам как да направя wordpress-a, когато напиша на кирилица дадено заглавие на статия, автоматично да ми пише урл-ла на латинеца, а не на кирилица, както е по принцип. Видях, на няколко места, че са го направили, но така и не успях да намеря как става, явно не знам как да го намеря ;)
Не мисля, че се прави със скрипт, а ръчно.
 
Re: Wordpress: Как да преобразувам урл-ла?

Хмз... не знам защо не съм съгласен с теб ;) какво имаш предвид под ръчно!? Преработка на сорса на самият цмс?! или ми говориш за това дето ръчно после си го дооправям!?

Редакция: Такам...все пак успях да намеря това което търсих ;) И за да не си блъскат и други хора главите, плугина се казва BGtoLat и е дело на Oggin.

Благодаря му адски много за което!!!
 
Последно редактирано:
Re: Wordpress: Как да преобразувам урл-ла?

Само, дето няма откъде да го дръпнеш тоя плъгин. Вземаш един cyr2lat и оправятш две три букви и си готов.
 

Горе